Klub Enter jest organizacją, która zatacza coraz szersze kręgi w popularyzowaniu edukacji i kultury w naszym mieście. Innowacyjna Spółdzielnia działa wielotorowo i ambitnie. Te same cechy można przypisać gospodyni wczorajszego wieczoru: Magdalenie Saratowicz, która w niezwykłej atmosferze prezentowała swoje prace.
Wernisaż rozpoczęły Ewa Markowska i Katarzyna Wantuch, które powitały licznie zebranych gości. Po nich wystąpiła Gabriela Łasak, która swoją interpretacją utworów muzycznych udowodniła, iż talentów wokalnych w Gorlicach nie brak. Wprowadziła nastrojową atmosferę, która idealnie przygotowywała zebranych na centralny punkt wieczoru: wernisaż zdjęć Magdaleny Saratowicz.
Autorka przedstawiła prezentację multimedialną, która koncentrowała się wokół fotografii jej autorstwa. Tradycyjne wernisaże to pokaz obrazów, które widzowie mogą samodzielnie interpretować. Wczoraj było jednak inaczej: prezentacja obrazów okraszona autorskimi komentarzami pokazała, że fotografia to medium, które pozwala na niezwykle głęboki namysł nad rzeczywistością.
Ulubionym tematem fotografii Magdaleny Saratowicz jest portret. W wernisażu wziął udział m.in. znany gorlicki fotograf Jacek Kosiba, który podziwiał dokonania młodej adeptki sztuki fotograficznej.
Na zakończenie imprezy wystąpił zespół taneczny Mambo z Biecza, w osobach Angeliki Druciak i Kamila Wróżka oraz - Karoliny Augustowskiej i Artura Bajorka. Tancerze zaprezentowali kubańską cha-chę, rumbę, jive"a i sambę.
W krótkiej rozmowie z nami, autorka fotografii opowiedziała o swojej pasji i inspiracjach:
Kto jest Twoim wzorem?
- "Mam dużo wzorów do naśladowania, jednym z nich jest min. pan Kosiba, który wczoraj pojawił się na moim pierwszym i na pewno nie ostatnim wernisażu - za jego uwagi i ocenę moich zdjęć. Było mi bardzo miło słuchać uwag mistrza, którego zdjęcia i sposób patrzenia na świat bardzo mi się podobają"
Co Cię inspiruje w fotografii?
- "Ludzie. Każdy człowiek jest piękny i trzeba umieć to piękno uchwycić. Nie poprawiam komputerowo zdjęć. Retuszowane zdjęcia to nie to samo co naturalne. Fotografując zapominam o całym świecie i skupiam się na ujęciach z różnej perspektywy osoby lub grupy osób, które ze mną pracują."
Czym zajmujesz się oprócz fotografii?
- "Od 3 lat jestem wolontariuszką w Lokalnym Centrum Wolontariatu, pomagam osobom starszym, po przez rozmowę, wspólną modlitwę, a nawet trzymanie ich za rękę. Jestem optymistką,na mojej buzi zawsze gości uśmiech, uwielbiam pracę z ludźmi."
Ten miły autorski wieczór pełen był prawdziwych i spontanicznych emocji. Klub Enter emanował pozytywną energią…a szarlotka, którą uraczono gości była wyśmienita. Z pewnością to nie ostatnia nasza wizyta w Klubie Enter.
Tomasz Stasiowski







![Fura za okrąglutki milion euro. Czy będzie ją można zobaczyć w Gorlicach? [FOTO] zdjęcie przedstawia ekran komputera na którym widać samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-fura-za-okraglutki-milion-euro-czy-bedzie-ja-mozna-zobaczyc-w-gorlicach-foto-1770141181.jpg)


![To oni napisali najpiękniejsze „Listy do Sąsiada”. Poznajcie laureatów [FOTO] Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu i urzędników](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nagrody-w-konkursie-list-do-sasiada-wreczone-poznalismy-laureatow-z-gorlickich-szkol-foto-1770118007.jpg)


![Przerwa w dostawie wody w Gorlicach [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przerwa-w-dostawie-wody-w-gorlicach-1770105180.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Ferie, bal oraz warsztaty teatralne w Bieczu [WTOREK, 3 lutego 2026] zdjęcie przedstawia dzieci na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-bal-oraz-warsztaty-teatralne-w-bieczu-wtorek-3-lutego-2026-1770072077.jpg)


![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze