Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 12 do 25 maja 2025]
ReklamaOśrodek Jeździecki Końskie Zacisze - pensjonat dla koni, jazda konna, lokal do wynajęcia - Jankowa 47, 38-350 Bobowa - ZADZWOŃ  601 702 207
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Czarna seria Glinika trwa

Podziel się
Oceń

Piłkarze Glinika Gorlice w ostatnią środę wybrali się do Ropy, by rozegrać tam mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej okręg Nowy Sącz - Gorlice. Czwartoligowcy udowodnili swoje umiejętności w pierwszej połowie, kiedy zaaplikowali swoim przeciwnikom z ligi okręgowej cztery gole tracąc tylko jednego. W drugiej połowie biało-niebiescy byli cieniem samych siebie, dając sobie strzelić 4 gole i ostatecznie przegrywając 4:5.

 

LKS Ropa - GKS Glinik Gorlice 5:4 (1:4)

Bramki: 8' 18' Dariusz Bałut; 28' 30' Tomasz Augustyn - 43' Zastępa; 48' Kawa; 68' 74' Kamil Trojanowicz; 87' Filipek.

Widzów: 100

Żółte kartki – Rząca, Król, Chorobik, Augustyn, Bałut

Sędzia: Wrażeń Mariusz (Gorlice)

Skład Glinika: Harwat, Rząca, Migacz , Zapała , Król - Chorobik, Jabłczyk /74 Kijek/ , Grela , Baran /46 Laskoś/- Augustyn, Bałut.

Pierwsza połowa przebiegała pod całkowite dyktando zespołu Glinika, który kontrolował grę dokumentując to czterema golami. Ich autorami byli Dariusz Bałut i Tomasz Augustyn (po dwa gole). Ważnym wydarzeniem, jak się potem okazało, była strata bramki przez gorliczan, tuż przez samym gwizdkiem arbitra. Gol ten dał nadzieję LKS-owi na nawiązanie walki w drugiej połowie meczu.

I tak też się stało. Zawodnicy z Ropy ruszyli do ataku i dzięki trafieniom Zastępy, Kawy i dwóm golom Trojanowicza doprowadzili do remisu. Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa, posypały się kartki. Więcej zimnej krwi i szczęścia mieli gospodarze, którzy w 83 minucie strzelili gola na wagę zwycięstwa.

Po tym spotkaniu Zarząd Klubu podjął decyzję następującej treści:

"Decyzją Zarządu GKS „Glinik” Gorlice z dniem 4 września 2014 roku Pan Janusz Kapuściński przestaje pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym następcą dotychczasowego szkoleniowca Glinika, z Panem Sebastianem Szurkiem. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Januszowi Kapuścińskiemu za pracę na rzecz naszej drużyny Seniorów, wykonaną na przestrzeni ostatnich tygodni. Jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką, w charakterze szkoleniowca"

źródło: gksglinik.pl
foto: M. Podraza / gorlice.naszemiasto.pl


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaBudżet obywatelski 15 maja do 13 czerwca - GŁOSUJ!
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia publiczność za barierką podczas dni gorlic 2025 Wybierz z nami najlepszą imprezę Dni Gorlic 2025 [ANKIETA] Tegoroczne Dni Gorlic, które odbyły się między 30 kwietnia do 4 maja, przeszły do historii jako jedno z najbardziej barwnych i różnorodnych wydarzeń w regionie. Miasto tętniło życiem, muzyką i światłem, a mieszkańcy oraz goście mogli cieszyć się bogatym programem artystycznym i historycznym.Data dodania artykułu: 07.05.2025 17:37Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7Końskie Zacisze Bobowa – pasja, opieka, rozwój. Nowoczesny ośrodek jeździecki w sercu Jankowej Końskie Zacisze Bobowa – pasja, opieka, rozwój. Nowoczesny ośrodek jeździecki w sercu Jankowej Końskie Zacisze Bobowa to wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski – położone w malowniczej Jankowej, tuż przy granicy powiatu gorlickiego i nowosądeckiego. Ten nowoczesny ośrodek jeździecki powstał z miłości do koni i potrzeby stworzenia przestrzeni, w której zwierzęta i ludzie mogą czuć się bezpiecznie, komfortowo i swobodnie się rozwijać.Data dodania artykułu: 19.05.2025 15:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6zdjęcie przedstawia gmach Gorliczanie walczą o kierownicze stanowisko w ZUS Jasło. Kto ma szansę na to stanowisko? Dwóch kandydatów z Gorlic – w tym były burmistrz – ubiega się o stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych w ZUS w Jaśle. To kolejny przypadek, gdy doświadczeni samorządowcy rywalizują z młodszymi kandydatami o etaty w instytucjach publicznych. W sieci znów zapewne rozgorzeje dyskusja: czy pokoleniowa zmiana w administracji ma rację bytu?Data dodania artykułu: 16.05.2025 09:53Liczba komentarzy artykułu: 23Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12