Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Rajd Rowerowy „Odkryj Szlak”

Podziel się
Oceń

 Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w Rajdzie Rowerowym „Odkryj Szlak”, który odbędzie się 3 sierpnia 2014 roku. Rajd będzie miał charakter rekreacyjny i będzie połączony ze zwiedzaniem drewnianych obiektów położonych na Szlaku Architektury Drewnianej w powiecie gorlickim. Zapraszamy do przemierzania trasy samodzielnie, we własnym tempie. Uczestnicy mogą wyruszyć i powrócić o dowolnej porze w godzinach od 10.00 do 16.30. Ich zadaniem będzie odwiedzenie 5 świątyń (kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba  w Sękowej, cerkiew greckokatolicka pw. Opieki Bogurodzicy NMP w Owczarach, cerkiew prawosławna pw. św. św. Kosmy i Damiana w Bartnem, cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra w Bodakach, cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Ropicy Górnej), w których czekać będą przewodnicy, chętni by podzielić się swoją wiedzą o historii obiektów.

 

Pokonanie całej trasy nagrodzone zostanie drobnymi upominkami.

Start i meta Rajdu: Sękowa – kościół pw. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba

Trasa Rajdu: Sękowa - Owczary - Bartne - Bodaki - Ropica Górna - Sękowa

Długość trasy:  41 km

Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.drewniana.malopolska.pl i wysyłając go na adres [email protected] Będzie również możliwość wypełnienia formularza w dniu Rajdu. Na osoby, które zgłoszą się do 29 lipca na mecie Rajdu w godzinach 15.00 – 16.00 czekał będzie ciepły posiłek, na który zaprasza Urząd Gminy Sękowa wraz ze Stowarzyszeniem Dobrej Woli w Sękowej.

Regulamin rajdu dostępny na stronie: www.drewniana.malopolska.pl

 

 

Rajd towarzyszy jednemu z koncertów Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. O godzinie 17.00 zapraszamy na koncert w starym kościółku w Sękowej. Angela Gaber z Zespołem zaprezentuje muzycznie o nasłuchiwaniu świata czyli „Opowieści z Ziemi”.

„Opowieści z Ziemi” to interpretacja muzyki tradycyjnej z różnych zakątków świata oraz kompozycje własne, tworzące dziką przestrzeń wrażeń i odczuć. Jak mówią sami Muzycy, to proces w poszukiwaniu własnej pieśni. Czerpią więc z tradycyjnych źródeł nie pozostając obojętni wobec własnej intuicji w tworzeniu muzyki jak i identyfikacji z przyrodą, w której pełno jest muzycznych zjawisk i emocji. W tym właśnie klimacie, bliskim Ziemi i przyrodzie, wspólnie tworzą oryginalne aranżacje i improwizują w poszukiwaniu...

 

 

Serdecznie zachęcamy do aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia wraz z całą rodziną na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

 

Rajd rowerowy dofinansowany z projektu „Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego”.

Koncert w ramach Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12