Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Wolni - zniewoleni

Podziel się
Oceń

 We wtorek 13 maja w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach już po raz dwunasty odbyła się sesja prozdrowotna dla młodzieży. Sesję przeprowadzono pod hasłem: „Bezpromilowo – bezproblemowo…” w ramach kampanii TRZEŹWA MAŁOPOLSKA 2014. Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Gorlic Witold Kochan, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki, dyrektor ZST Renata Stępień, nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych Dorota Zimowska i Bogusław Matała wraz z uczniami.

 

Na spotkanie, którego celem było dostarczenie podstawowej wiedzy i umiejętności mogących pomóc w dokonywaniu prawidłowych wyborów życiowych, przybyli nauczyciele i młodzież gimnazjów i szkół średnich powiatu gorlickiego oraz przedstawiciele władz lokalnych powiatu i miasta Gorlic.                         

Profesjonalną wiedzę na temat wpływu alkoholu, substancji uzależniających na funkcjonowanie organizmu człowieka, kondycję psychiczną i umiejętność przewidywania konsekwencji przyjmowania wszelkich substancji dostarczyła Ewa Rzepka- specjalista chorób wewnętrznych.

Tomasz Gubała – Pełnomocnik ds. Profilaktyki Gminy Zielonka, autor wielu programów profilaktycznych przybliżył zagadnienia dotyczące przestrzegania zasad, norm społecznych i czynników chroniących młodzież przed uzależnieniami.

Młodzież uczestniczyła też w prelekcji przygotowanej przez ASP. Grzegorza Szczepanka na temat problemów związanych z używaniem substancji uzależniających w powiecie gorlickim. Na spotkanie przybył również kpt. Dariusz Surmacz – zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, który poprowadził kurs udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież ZST przedstawiła część artystyczną pt. „Wolni – zniewoleni…”. Ważnym elementem sesji było zbieranie deklaracji odpowiedzialnego świadka – pasażera podpisanych przez uczestników spotkania. Młodzież biorąca udział w spotkaniu przygotowała prace konkursowe. Komisja w składzie: Janusz Fugiel – Z-ca Burmistrza Gorlic, Roman Dziubina – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Grygowicz – Z- ca Przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Tomasz Gubała – Pełnomocnik Do Spraw Profilaktyki wyłoniła zwycięzców: I miejsce – Gimnazjum w Klęczanach, II miejsce – Gimnazjum w Stróżówce, III miejsce – Gimnazjum w Uściu Gorlickim                                            

Podsumowaniem sesji były ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli służących do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu, jazda alko – autkiem  z wykorzystaniem alkogogli na boisku szkolnym oraz kurs udzielania pierwszej pomocy – bo odpowiedzialny  świadek  pasażer to także osoba , która może się znaleźć w sytuacji kiedy będzie musiała udzielić pierwszej pomocy.

Nagrody dla uczestników sesji prozdrowotnej ufundowane zostały przez Burmistrza Gorlic i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gorlicach.

źródło: UM Gorlice

fot: UM Gorlice


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego