Dobrzanka (Nie)Dobra

Drużyna piłkarzy Glinika Gorlice gościła na boisku w Dobrej gdzie podejmowana była przez lokalny klub Dobrzanki. Mecz zakończył się porażką Glinika 1:3 (1:2). Inicjatywa na boisku należała jednak do naszego zespołu, który nie potrafił jednak udokumentować swojej przewagi celnymi trafieniami.   Dodatkowo napotkali na świetnie dysponowanego bramkarza gospodarzy Kołodzieja, który zatrzymywał ataki zawodników Glinika. Mimo porażki gorliczanie utrzymali szóste miejsce w tabeli. Drużyna Dobrzanki była niżej notowana w tabeli, dlatego szkoda tego meczu, bowiem zwycięstwo dawało samodzielne czwarte miejsce , zaraz za czołową trójką ligi.

Seniorzy – Liga Okręgowa
Dobrzanka Dobra – Glinik Gorlice 3-1 (2-1)

(57’ Gomulak).

Pierwszy kwadrans tego spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy zaprezentowali w Dobrej ładny dla oka, dojrzały futbol. Zawodnicy z Gorlic wyróżniali się doskonałą techniką i pomysłem na prowadzenie gry. Ich bolączką była jednak kiepska skuteczność i nie udało im się pokonać Kołodzieja. Później gra nieco się wyrównała, a sytuacje strzeleckie zaczęli stwarzać również miejscowi. W 30 min dośrodkowanie K. Dziadonia na gola zamienił G. Palkij, który z strzałem z bliskiej odległości nie dał Krynickiemu szans na skuteczną interwencję. Dobrzanka nie zadowoliła się skromnym prowadzeniem i już kilka minut później po pięknej akcji i wymianie szybkich podań między Gąsiorem i K. Dziadoniem, ten ostatni precyzyjnym strzałem podwyższył wynik. Tuż przed przerwą nadzieję w serca gorliczan wlał Grela, który wykorzystał błąd defensywy miejscowych i z 5 m celnie główkował, zdobywając kontaktowego gola. Po przerwie znów inicjatywę przejął Glinik. Przyjezdni stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania, ale doskonałą formą w bramce Dobrzanki błysnął Kołodziej. Jako że jego koledzy z innych formacji również nie próżnowali, gospodarze zdołali pokusić się o kolejne trafienie. W 60 min Gąsior przejął piłkę po dalekim wykopie Kołodzieja i w sytuacji sam na sam nie zawiódł, ustalając rezultat spotkania.
Źródło: Dziennik Polski (MM), glinikgorlice.futbolowo.pl