Przeprawa przez Karpaty

Kolejne zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych odnieśli podopieczni Piotra Stępkowicza. Na własnym stadionie gorliczanie pokonali zespół Karpaty Siepraw 2-1. Obydwie bramki dla biało-niebieskich zdobył Konrad Grela. Spotkanie rozgrywane w bardzo trudnych warunkach pogodowych przy silnie wiejącym wietrze który w pierwszej części był sprzymierzeńcem drużyny Glinika.

Przewaga gorliczan od pierwszych minut meczu zdecydowana m.in. gospodarze nie wykorzystują kilku znakomitych okazji do zdobycia bramki, na przeszkodzie biało-niebieskim staje dobrze dysponowany bramkarz drużyny gości.

Pomimo że inicjatywę posiadali zawodnicy Glinik,nie ustrzegli się błędu, szybka kontra drużyny z Sieprawia, Lang fauluje w polu karnym zawodnika gości i mamy rzut karny pewnie zamieniony na bramkę.

Wyrównanie padło jeszcze przed przerwą, Majcher zagrywa z prawej strony do Konrada Greli który nie ma najmniejszych problemów z skierowaniem piłki do pustej bramki.

W drugiej połowie meczu pomimo iż gorliczanie grali „pod wiatr” wciąż posiadali optyczną przewagę którą udokumentowali zdobyciem drugiej bramki, ponownie Grela tym razem głową przelobował wychodzącego bramkarza drużyny gości.

Drużyna gości w drugiej części stworzyła sobie co najmniej dwie okazje do zdobycia bramki, jednak zawiodła skuteczność.

Ostatecznie zasłużone zwycięstwo Glinika, który podtrzymał serię zwycięstw w Małopolskiej lidze.