Znów zwycięstwo Eksrtimu Gorlice

Podopieczne Piotra Wańczyka odniosły  ósme zwycięstwo w tym sezonie. Dzień po sobotnim  meczu  ze  Skawą Wadowice, które zakończyło się sukcesem  3-1 ,  gorlickie siatkarki wygrały tym razem z drugim beniaminkiem III ligi kobiet - GSKS Laskowa 3-0.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja gorlickich siatkarek , które po kilku minutach prowadziły już z przyjezdnymi  12-3. Cały set zakończył się po 17 minutach zdecydowanym zwycięstwem gorlickich siatkarek  do 14.

Druga odsłona zaległego spotkania z I kolejki  II rundy rewanżowej,  miała bardziej wyrównany przebieg. Gra obu zespołów mogła się podobać i nie brakowało długich  ładnych wymian siatkarskich.  Po 22 minutach gry siatkarki Ekstrimu, które kontrolowały od samego początku  tego seta posiadająć kilku punktową przewagę  mogły się cieszyć ze zwycięskiego seta tym razem do 20.

Trzeci set zapowiadał się z początku , że będzie powtórką pierwszej odsłony. Szybko objęte prowadzenie 6-0 gorlickich siatkarek oznaczało, że ten mecz może zakończyć się w trzech odsłonach. Tak było do momentu podwójnej zmiany w Ekstrimie przy prowadzeniu 17:11. Od tego momentu ambitnie grające siatkarki z Laskowej zaczęły odrabiać straty i po kilku minutach na tablicy świetlnej w hali OSiR pojawił się wynik 20:19 dla Ekstrimu. Wówczas szkoleniowiec Ekstrimu - Piotr Wańczyk dokonał zmiany powrotnej. Pomimo tego końcówka tego seta była i tak emocjonująca. Siatkarki z Laskowej obroniły  aż 4 piłki meczowe. Spotkanie zakończyła skutecznym atakiem podobnie jak w sobotę  siatkarka Ekstrimu - Anna Załęska.

Należy pochwalić pozostałe siatkarki Ekstrimu , które zagrały zdecydowanie lepiej i poprawiły wiele elementów siatkarskiego rzemiosła , które szwankowało w sobotni wieczór. Szczególnie chodzi o zepsute serwisy i ataki. Dwa mecze i sześć punktów na pewno cieszą gorlickie siatkarki , które walczyć będą o najwyższą pozycję na zakończenie II rundy rewanżowej.

Kolejny mecz i okazja do zdobycia kolejnych punktów  już w najbliższą sobotę o godzinie 19 w Gorlicach. Do miasta nad Ropą przyjadą siatkarki MOS - u Chrzanów.

KRS Ekstrim Gorlice - GSKS Laskowa  3:0 (25:14, 25:20, 26:24)

Ekstrim Gorlice : Kinga Wójtowicz , Anna Sarkowicz, Kinga Liszka , Anna Załęska , Angelika Szura , Sylwia Pałys , Aleksandra Mikruta (libero) - Magdalena Rakoczy , Joanna Tarsa.

GSKS Laskowa: Małgorzata Oleksy, Barbara Kiławiec, Paulina Stach, Renata Oleksy, Dominika Knurowska , Justyna Matras (kpt) - Iwona Kurczab, Ewa Szumilas (libero)