PRZECZYTAJ

Sobotni wieczór z siatkówką

W sobotę 12 lutego odbyły się dwa mecze siatkówki z udziałem naszych drużyn rywalizujących w  III lidze. Oba spotkania rozstrzygnęły się na korzyść gospodarzy - Ekstrim Gorlice i GKPS Gorlice. Gratulujemy! Relacje z nich poniżej.

W III lidze siatkówki kobiet:

Podopieczne Piotra Wańczyka, zespół Ekstrim Gorlice, wygrały kolejne spotkanie w III lidze kobiet. Tym razem w ramach III kolejki  II rundy play off gorlickie siatkarki pokonały 3:1 Skawę Wadowice. Trener gorlickiego zespołu może mieć słuszne pretensje do swoich siatkarek  jedynie za trzeci set , który zupełnie nie potrzebnie wprowadził nerwowość w zespole. Wykorzystały to przyjezdne urywając jednego seta w sobotnim meczu w Gorlicach.

Na całe szczęście w końcowych fragmentach IV seta gorlickie siatkarki zaczęły grać skuteczniej. Spotkanie zakończyła mocnym atakiem ze skrzydła najbardziej doświadczona siatkarka Ekstrimu - Anna Załęska , która bez wątpienia zagrała kolejny dobry mecz przed gorlicką publicznością.

Już jutro o godzinie 17 w hali  sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach zostanie rozegrany kolejny mecz III ligowy kobiet. Tym razem będzie to zaległe spotkanie z I kolejki rundy rewanżowej. Do miasta nad Ropą przyjadą siatkarki GSKS Laskowa. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

KRS Ekstrim Gorlice - MKS Skawa Wadowice 3:1 (25:20 , 25:13, 20:25, 25:19)

Ekstrim Gorlice:  Kinga Wójtowicz , Agnieszka Kosiba,  Kinga Liszka , Anna Sarkowicz, Sylwia Pałys (kpt), Anna Załęska , Angelika Szura (libero) -  Magdalena Rakoczy, Joanna Tarsa , Aleksandra Mikruta (II libero).

W III lidze siatkówki mężczyzn:

GKPS Gorlice - MKS Biskupice
3:1 (25:22,27:29,25:15,25:17)

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn IV ligi seniorów, nasza drużyna pokonała zespół MKS Biskupice w stosunku 3:1.

Jedynie dwa pierwsze sety sobotniego meczu wskazywały, że grają dwa czołowe zespoły IV ligi.
W partii trzeciej i czwartej dominacja gospodarzy była bezdyskusyjna i sety te zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami GKPS-u do 15 i 17.
Tak więc młoda gorlicka drużyna, w składzie której znajduje się tylko dwóch seniorów, w tegorocznych rozgrywkach IV ligi w swojej hali nie poniosła ani jednej porażki.

GKPS: GUNIA Wojtek(C), PUŚCIZNA Dominik, GÓRA Marcin, SZPYRKA Bartosz, NIEMIEC Bartłomiej, KRUPCZAK Gniewek, NIKIEL Przemysław(L); MANIAK Piotrek, JARKIEWICZ Bartek, JURCZAK Damian, LISZKA Marcin, GAWLAK Mateusz.

Trener: Krzysztof KOZŁOWSKI

Sędziowali: D.Florek, K.Karp, K. Kiwacz