PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Awans siatkarzy GKPS Gorlice w Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce!

Zespół gospodarzy turnieju, GKPS Gorlice, prowadzony przez Krzysztofa Kozłowskiego, awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Polski w siatkówce juniorów, po zwycięstwie 3-1 nad zespołem Wikinga Tomaszów. W trzecim meczu 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów (Grupa VII), po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu, Juniorzy GKPS Gorlice, pokonali zespół faworyta tego turnieju, MUKS Wiking Tomaszów Mazowiecki, w stosunku setów 3:1.

Przy wspaniałym dopingu gorlickich kibiców, którzy na trybunach rywalizowali ze skromną, ale bardzo głośną grupą kibiców z Tomaszowa, nasza drużyna rozegrała kolejny, znakomity mecz, który decydował o awansie do 1/4 Finałów MPJuniorów.

W gorlickim zespole na wyróżnienie zasługuje cała jedenastka, która występowała w tym meczu, gdyż każdy z zawodników wniósł do gry pozytywny element. Oczywiście zdarzały się również słabsze momenty, jak w drugim, przegranym secie, gdy Wiking od początku budował coraz większą przewagę (8:2, 13:5, 20:12). Jednakże końcówka tej partii była już bardzo wyrównana (6:5 dla GKPS), co zapowiadało lepszą grę naszej drużyny w kolejnym secie.

Set trzeci poza samym początkiem (6:3 i 9:6 dla Wikinga), od chwili, gdy na zagrywce zameldował się Bartek Kaszyk i nasza drużna zdobyła kolejno 6 punktów, toczył się pod dyktando GKPS. Pewne zwycięstwo do 20 i szansa na awans, pod warunkiem wygrania kolejnej partii.
Nasi Juniorzy potrafili udźwignąć odpowiedzialność  za każdą piłkę czwartego seta, natomiast w szeregi gości wkradało się coraz większe zdenerwowanie, w związku z czym popełniali coraz więcej prostych błędów, psując w ważnych momentach kolejne zagrywki, czy też atakując bardzo nieskutecznie.
Pewne zwycięstwo w tym secie 25:21, ogromna radość zawodników GKPS i upragniony awans stał się faktem.

Najlepszym zawodnikiem GKPS w turnieju uznany został
Gniewek KRUPCZAK
Najlepszym zawodnikiem Jastrzębia Borynia został Damian Dobosz
Najlepszym zawodnikiem Wikinga Joka Tomaszów Mazowiecki został Jakub Orzechowski

Gratulujemy!

Końcowa tabela:

1. KS Jastrzębie Borynia 2 - 3 - 5:4
2. GKPS Gorlice 2 - 3 - 4:4

3. Wiking Joka Tomaszów  2 - 3 - 4:5

Wcześniejsze mecze:

W drugim meczu 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów, odbywających się w halli OSiR w Gorlicach, po zaciętym spotkaniu Wiking Tomaszów Mazowiecki pokonał siatkarzy Jastrzębia Boryni, padł wynik 3:2 (22:25,13:25,25:22,25:21,10:15)

Siatkarze z Jastrzębia, dzięki wygraniu dwóch setów zapewnili sobie udział w ćwierćfinałach MP Juniorów.

W pierwszym meczu 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanych w Gorlicach, nasi siatkarze ulegli po bardzo ciekawym spotkaniu zespołowi z Jastrzębia Boryni w stosunku 1:3
(23:25,25:23,20:25,16:25)