Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Powiat

Czy jesteśmy zabezpieczeni przed skutkami suszy i powodzi?
Czy jesteśmy zabezpieczeni przed skutkami suszy i powodzi?
Początek czerwca 2010 roku pamiętają chyba wszyscy gorliczanie. W nocy z 3 na 4 czerwca po gwałtownych i obfitych opadach deszczu z koryta wystąpiła rzeka Ropa zalewając część miasta oraz wiele innych terenów w powiecie gorlickim. Mamy 2015 rok. Niedawno Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport o ograniczaniu skutków susz oraz powodzi dotyczący naszego powiatu i województwa. Wnioski z raportu są niepokojące. 14.08.2015 09:19    2
Podstawiona kobieta na egzaminie prawa jazdy
Podstawiona kobieta na egzaminie prawa jazdy
Czy wszyscy muszą mieć prawo jazdy? Oczywiście nie. Czasem jednak chęć posiadania tego populrnego dokumentu jest tak wielka, że ludzie gotowi są wiele zaryzykować, by go uzyskać. Potwierdza to historia pewnej 39-letnie kobiety z naszego powiatu, którą chęć uzyskania prawa jazdy zaprowadzi właśnie przed sąd. 11.08.2015 12:55    1
Obejście północne czas rozpocząć
Obejście północne czas rozpocząć
Drodzy Czytelnicy, zapraszamy Was do przyglądania się wraz z nami postępom budowy północnego obejścia Gorlic. W regularnych odstępach czasu postaramy się prezentować Wam zdjęcia prezentujące aktualny stan prac. 07.08.2015 21:03    5
Wyścig Tour de Pologne utrudni życie kierowcom
Wyścig Tour de Pologne utrudni życie kierowcom
W dniach od 5 do 8 sierpnia 2015 roku na terenie woj. małopolskiego odbędą się cztery etapy 72 Tour De Pologne UCI World Tour. Planując  podróż w kierunku Nowego Sącza, Krakowa i Zakopanego trzeba liczyć się  bardzo dużymi ograniczeniami w ruchu pojazdów. Poniżej przedstawione są utrudnienia w ruchu na poszczególnych etapach wyścigu. 04.08.2015 10:43    1
Nowy nabytek w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego
Nowy nabytek w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego
Projektor cyfrowy wraz z osprzętem oraz sprzęt komputerowy z oprogramowaniem jest już w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. Został zamontowany w oddanej kilka miesięcy temu do użytku nowej sali audiowizualnej. Zakup był możliwy w ramach projektu pn: Podniesienie standardów kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim poprzez doposażenie sprzętowe CKPiU w Gorlicach. 04.08.2015 10:04    4
Scaleniowa przemiana wsi
Scaleniowa przemiana wsi
938 hektarów, 1183 działek ewidencyjnych należących do 190 gospodarstw, 17,2 km nowych i przebudowanych dróg rolniczych, 3,6 km zmodernizowanych rowów melioracyjnych, 7 mln zł – to podstawowe dane projektu scaleniowego realizowanego przez Starostę Gorlickiego. W 2010 roku Starosta Gorlicki podjął się wykonania priorytetowego zadania p.n. „Scalanie gruntów wsi Męcina Wielka, gmina Sękowa” w ramach działania „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 28.07.2015 05:51
Przystanek Szymbark - od dziś już oficjalnie
Przystanek Szymbark - od dziś już oficjalnie
Długo zapowiadana i bardzo ciekawa inwestycja od dziś oficjalnie została otwarta. Przystanek Szymbark to kolejny ciekawy element infrastruktury turystycznej w naszym regionie. Ścieżka rowerowa prowadząca w to miejsce uczyni je już niedługo jeszcze łatwiej dostępnym, tymczasem już teraz 73 ary pieknej przestrzeni zaaranżowano tak, by rekreacja i sport mogły rozkwitać. 26.07.2015 17:28    15
Pijani rowerzyści zmorą na drogach
Pijani rowerzyści zmorą na drogach
W miniony weekend, na drogach naszego powiatu znów wielu kierujących zapomniało o podstawowych regułach zachowania, obowiązujących kierowców. Poniżej prezentujemy krótką informację na temat przyczyn zdarzeń i negatywnych konsekwencji, które spotkały kierowców w ostatnich dniach. W piątek, krótko po godzinie 9.00 w miejscowości Łużna doszło do zderzenia dwóch samochodów: Opla Astry i VW Golfa. Pierwszy z kierowców nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na jego tył. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 550zł. Krótko przed godziną 18.00 do zdarzenia doszło w miejscowości Bednarka. Kierujący samochodem marki Daewoo w czasie manewru cofania nie zachował wymaganej w tej sytuacji ostrożności i najechał na stojący za nim samochód – Opel Astra. Trzeźwego kierowcę ukarano mandatem w wysokości 250zł. W sobotę, 18. Lipca, doszło do zatrzymania dwóch rowerzystów, którzy poruszali się po drogach publicznych pod wpływem alkoholu. Pierwszego zatrzymano kwadrans po 16.00 w miejscowości Kwiatoń. Mieszkaniec Szymbarku miał 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sporządzono wniosek do sądu o ukaranie go.Drugi rowerzysta zatrzymany został krótko przed godziną 20.00 w Smerekowcu. Badanie wskazało na 2,2 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500zł. O godzinie 20:10 w Kobylance doszło do wymuszenia pierwszeństwa, które spowodowało, że doszło do zderzenia samochodów marki Seat Cordoba i Peugeot. Kierująca tym drugim pojazdem włączała się do ruchu, była trzeźwa. Została ukarana mandatem w wysokości 500zł. W nocy z soboty na niedzielę doszło do dwóch kolejnych zatrzymań rowerzystów będących pod wpływem alkoholu – kwadrans przed godz. 1:00  zatrzymano pierwszego z nich. Poruszał się po ul. Bieckiej mając 1,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mandat – 500zł.Drugi z nich zatrzymany został 20 minut później. Poruszał się ul. Słowackiego mając 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wysokość mandatu – również 500zł. W niedzielne popołudnie, o godz. 17:20 kierujący Fordem Mondeo nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu przy ul. Nadbrzeżnej. Doszło do zderzenia z samochodem marki Opel Vectra. Trzeźwego sprawcę ukarano mandatem w wysokości 220zł. Niedługo potem doszło do nieszczęśliwego wypadku w Brunarach, o którym pisaliśmy wczoraj. Ze względu na okres wakacji pragniemy zwrócić szczególną uwagę na jeszcze jedno zdarzenie z minionego weekendu. Mandatem w wysokości 200zł ukarany został mieszkaniec Gorlic, który będąc pod wpływem alkoholu (1,68  promila w wydychanym powietrzu) kierował rowerkiem wodnym na akwenie Klimkówka. Zwracamy również szczególną uwagę na trasy, przy których pojawiają się sarny i jelenie. Ich wtargnięcie na jezdnię może powodować niepożądane zdarzenia, tak jak to w poniedziałkowy poranek. W miejscowości Uście Gorlickie kierujący Oplem Vectra najechał na sarnę, która wbiegła nagle na jezdnię.  Monika Kulka-Smołkowicz 21.07.2015 09:48    2
Watra porywa ciała i umysły
Watra porywa ciała i umysły
Po raz 33 zapłonął ogień, który od lat jest symbolem zjednoczenia, radości i wspaniałej zabawy pod znakiem Łemkowskiej Watry. Nie inaczej rozpoczęło się doroczne święto w Zdyni. Od piątku do niedzieli miejscowość tętniąca życiem okolica pozwoli rozkoszować się wieloma atrakcjami, które przygotowano na tegoroczną uroczystość. 18.07.2015 20:58    9
Pociąg retro w Bieczu
Pociąg retro w Bieczu
Sądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przygotowało nie lada gratkę, dla tych którzy kochają stare pociągi. 20 września trasą z Nowego Sącza do Stróż i Biecza potoczy się po szynach pociąg retro. 14.07.2015 18:04
Druga część akcji "Ciasto dla Karolka"
Druga część akcji "Ciasto dla Karolka"
12 lipca od rana do wczesnego popołudnia w czterach miejscowościach miała miejsce druga część akcji "Ciasto dla Karolka". O pierwszej edycji tej szlachetnej inicjatywy i o samym chorym Karolku Tumidajewiczu pisaliśmy TUTAJ.  Z niepotwierdzonych informacji dowiadujemy się, że akcja znów przyniosła skutek. Zebrano grubo ponad 20 tysięcy złotych. 12.07.2015 20:50
Autobusem przez Konieczną
Autobusem przez Konieczną
Autobusy oraz busy mogą bez problemu jeździć z Polski na Słowację i odwrotnie korzystając z przejścia granicznego w Koniecznej o czym informują stosowne znaki. Już wkrótce na drodze po stronie słowackiej, od Koniecznej w kierunku Zborova i Bardejova, podwyższona zostanie nośność z 7,5 t do 12 t, co oznacza, że z tej trasy będą mogły korzystać samochody o masie całkowitej do 12 ton. 10.07.2015 09:41    2
Karolek czeka na Was!
Karolek czeka na Was!
W niedzielę z akcją "Ciasto dla Karolka" będziemy w Bieczu, w Bobowej, w Kobylance i w parafii św. Jadwigi Królowej w GorlicachDzięki uprzejmości i wsparciu proboszczów podgorlickich parafii ks. Romana Gierka z Kobylanki, ks. Mariana Jedynaka z Bobowej oraz ks. Tomasza Kupczakiewicza, gwardiana bieckiego klasztoru, w niedzielę będziemy na placach kościelnych tych parafii z akcją "Ciasto dla Karolka".  09.07.2015 18:43    1
Może być bardzo niebezpiecznie w Małopolsce
Może być bardzo niebezpiecznie w Małopolsce
IMGW -PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie podaje, że teren Małopolski zagrożony jest  w dniu 8 lipca, tj.   w środę silnymi burzami z gradem. 08.07.2015 08:00
Policja po raz kolejny apeluje
Policja po raz kolejny apeluje
Mimo ciągłych apeli policji, kierowcy powiatu gorlickiego znów łamią przepisy ruchu drogowego. Niestety dotyczy to zarówno kierowców czterech kółek, jak i rowerzystów. 06.07.2015 21:00    2
Podsumowanie "Kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli"
Podsumowanie "Kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli"
30 czerwca 2015 w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt edukacyjny „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli w Powiecie Gorlickim”. 01.07.2015 21:10    1
Potężny projekt - ogromne i piękne efekty
Potężny projekt - ogromne i piękne efekty
Zwieńczeniem projektu, o wartości 14 852 087,64 zł i dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej kwotą 10 532 294,92 zł, była termomodernizacja Starego Szpitala. Właśnie tam odbyło się podsumowanie termomodernizacyjnych zadań inwestycyjnych zrealizowanych w ciągu ostatnich czterech lat, które całkowicie zmieniły wizerunek 5 obiektów oświatowych, 2 obiektów szpitalnych oraz 1 budynku administracyjnego. 25.06.2015 19:49    1
Piknikowo w Ropicy Polskiej
Piknikowo w Ropicy Polskiej
Piknik Rodzinny w Ropicy Polskiej, to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości i wydarzeń szkolnych. Tradycyjnie w czerwcu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego niewielki plac szkolny zmienia się w scenę, na której naprawdę wiele się dzieje. Tym razem miało to miejsce 20. czerwca 2015 roku. 24.06.2015 18:34
Uwaga na wakacyjne oferty pracy
Uwaga na wakacyjne oferty pracy
Drodzy Czytelnicy! Jeśli planujecie w najbliższym czasie podjąć pracę sezonową za granicą pragniemy Was przestrzec przed nieuczciwymi pracodawcami.Przytaczamy historię młodych mieszkańców naszego powiatu, pragnących podjąć prace budowlane za granicą, którzy - mimo wielu środków bezpieczeństwa także stali się ofiarami naciągaczy. Oby ta historia nie dotknęła żadnego z Was. 24.06.2015 10:34    2
Razem możemy zrobić tak wiele
Razem możemy zrobić tak wiele
Po raz drugi hasło „Razem możemy zrobić tak wiele” było mottem przewodnim II Powiatowego Pikniku Integracyjnego organizowanego z inicjatywy Rady i Zarząd Powiatu Gorlickiego przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach i I Liceum Ogólnokształcące w Gorlicach. Kolejny raz na szkolnym placu zapanowała radość, muzyka, śpiew, taniec i wspólna zabawa. 23.06.2015 16:41
Szeroka akcja poszukiwań mężczyzny z Wilczysk na razie bez rezultatów
Szeroka akcja poszukiwań mężczyzny z Wilczysk na razie bez rezultatów
Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach podjęto w czwartek 18 czerwca akcję poszukiwawczą zaginionego 66-letniego mieszkańca Wilczysk, Mieczysława Liszki. Niestety efekty tych działań są negatywne, to znaczy nie natrafiono na żaden ślad związany z poszukiwanym mężczyzną. Akcja prowadzona na pograniczu Wilczysk i Stróż zaangażowała m.in. policjantów z Gorlic i Bobowej, ratowników GOPR, strażaków z Wilczysk i Nowego Sącza. 19.06.2015 22:00
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Ale co to znów za jakieś bzdury? Przejście? Zrobić sugerowane. Albo nie robić nic. Rozglądasz się w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i jak nic nie idzie to przechodzisz. Właśnie rzuciłem okiem na archiwalne dane i mały google. Jeźdcie do np. Szymbarku. W całej wsi są aż dwa przejścia dla pieszych. Ile potrąceń było w ostatnich latach? A no zero. Właśnie przez powyższa zasadę, a ruch na DK28 jest większy niż na ul. Dolnej. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:09 Źródło komentarza: Tu przejścia dla pieszych nie będzie, ale mieszkańcom przydałoby się z pewnością [FOTO] Autor komentarza: Hmm Treść komentarza: Czyli sankcje na Rosję działają. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: 555 Treść komentarza: Promowanie wysoko przetworzonej żywności wśród dzieci jest głupotą i działaniem na szkodę kolejnych pokoleń. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Infolinia Treść komentarza: A teraz proszę przekonać ludzi, szegolnie młodych, ze warto troszczyć się o zdrowie żywienie na co dzień Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:21 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Admin Treść komentarza: Kto dopuścił takie ciasne rondo do budowy od podstaw tam na tej ulicy jest jednostka pożarnicza . Ale w Polsce są takie paradoksy z Dukli do Barwinka jest eska bo środowisko niepozwolona budowy pasa awaryjnego . Plaży i zwierzęta są warzniejsze od człowieka Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: aa Treść komentarza: Pieniądze idą na działaczy PO takich jak Kacprzyk, więc brakuje na urologię. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego