Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Artykuły

Młodziczki na podium
Młodziczki na podium

W dniu 7 maja 2011 r drużyna młodziczek  Klubu Rekreacyjno - Sportowego " Ekstrim - Gorlice" z rocznika 1997  brała udział w VI Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o puchar Ziemi Sanockiej im. Leszka Pogorzelca. W turnieju wzięły udział drużyny ze Słowacji z miasta Vranova oraz Humennego. Siatkarki z Gorlic, które od ostatniego obozu sportowego w miejscowości Hel z poprzedniego roku przybarały ksywkę „foczek” wystąpiły w składzie:

13.05.2011 09:59
Święto Kwitnących Sadów w Łososinie - zapowiedź
Święto Kwitnących Sadów w Łososinie - zapowiedź

Już w ten weekend 14 i 15 maja w Łososinie Dolnej niedaleko Nowego Sącza odbędzie się "Święto Kwitnących Sadów". Impreza zapowiada się bardzo interesująco. W programie przewidziano pokaz podniebnych akrobacji w wykonaniu znanego zespołu "Biało-Czerwone Iskry", natomiast wieczorem zagra zespół KOMBI. Poza tym wiele ciekawych atrakcji przez cały dzień - przeloty nad jeziorem Rożnowskim, wesołe miasteczko, występy zespołów ludowych i rockowych. Zobacz na szczegółowy program.  

13.05.2011 09:19
Hanna Banaszak i Bitwa w Gorlicach
Hanna Banaszak i Bitwa w Gorlicach

foto: Sławomir Tokarski

12.05.2011 20:46
Feniks z popiołów
Feniks z popiołów

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w dzień tradycyjnego palenia „Judasza” spłonęła część drewnianego, starego i przeznaczonego niby do rozbiórki domu przy ulicy Rzeźniczej w Gorlicach. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się murowany budynek, w którym do niedawna mieszkali ludzie. Oba budynki „straszą” w okolicy swym wyglądem, powybijane szyby, okna zabite czymkolwiek, poobijane i nigdy nie malowane ściany, a właściciel obu posesji nie robi nic w kierunku ich remontu.

12.05.2011 20:41
Zbrodnicze podpalenie
Zbrodnicze podpalenie

Jeszcze dzisiaj (12 maja) w mieszkaniu, w jednym z bloków przy ul. Broniewskiego w Gorlicach, do którego włamali się bandyci, a potem wzniecili w nim pożar - policjanci robili oględziny. Relacjonuje portal Sądeczanin. Pożar był następstwem napadu rabunkowego. W mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze, należącym do funkcjonariusza PSP, była wówczas jego 14-letnia córka.  Życie dziewczynki było zagrożone. Strażacy w ostatniej chwili „zdjęli” nastolatkę z parapetu okna i wyprowadzili z płonącego mieszkania.

12.05.2011 17:29
Kruszywem w dziury
Kruszywem w dziury

Wyczyn Powiatowego Zarządu Drogowego w Gorlicach na drodze powiatowej Nr 1474 K biegnącej przez wieś Kwiatonowice w stronę Turzy (woj. małopolskie) robi wrażenie, a jednocześnie budzi strach. Dziury które wypadają w tych samych miejscach od lat, za każdym razem łatane były asfaltem lub dobrze znanym już lepikiem z piaskiem.

12.05.2011 17:14
Remont ohelu
Remont ohelu

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę o dofinansowaniu prac remontowych przy ohelu, znajdującym się na cmentarzu żydowskim przy ul. Stróżowskiej w Gorlicach. O przyznanie dotacji na remont dachu ohelu na cmentarzu żydowskim wnioskował Burmistrz Gorlic. Dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków jest możliwe na mocy określającej sposób przyznawania dotacji uchwały Rady Miasta Gorlice z 22 października 2009 roku.

12.05.2011 16:07
Oko za psa
Oko za psa

11 maja 2011 roku w Bieczu, doszło do uszkodzenia ciała 73-letniego mężczyzny, w wyniku którego stracił on oko. Około godziny 16.00 73-latek poruszający się na rowerze został zaatakowany przez innego mężczyznę, który ukrył się w przydrożnych zaroślach. Mężczyzna został uderzony drągiem w głowę, co spowodowało u niego liczne obrażenia w obrębie twarzy. Jak wstępnie udało się ustalić przyczyną tego ataku było podejrzenie sprawcy, że pokrzywdzony uśmiercił jego psa.

12.05.2011 12:21
Szachowi mistrzowie
Szachowi mistrzowie

Na przełomie kwietnia i maja reprezentanci Gorlickiego Klubu Szachowego Magdalena Ziemba i Krzysztof Żarnowski uczestniczyli w rozgrywanych w Krakowie VII Indywidualnych Mistrzostwach Świata Szkół w Szachach. Rywalizacja młodych szachistów odbywał się w hotelu Galaxy, a zorganizowana została pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Do Krakowa przyjechali młodzi szachiści z wielu krajów świata, w tym tak egzotycznych jak: Kolumbia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka, Malezja, Kirgizja, Peru, Mongolia czy Zimbabwe. Ogółem w mistrzostwach wzięło udział  prawie  400 zawodników.

12.05.2011 11:27
Jazzowa uczta
Jazzowa uczta

To już dzisiaj. W piątek 13 maja na scenie Gorlickiego Centrum Kultury wystąpi JAZZ BAND BALL ORCHESTRA oraz czarnoskóra wokalistka HARRIET LEVIS z Filadelfii. To jedyny taki koncert w Gorlicach, prawdziwa gratka dla sympatyków tradycyjnego jazzu. Piątkowy koncert rozpocznie się o 19.00, a bilet wstępu kosztuje 25 złotych. Jazz Band Ball Orchestra jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów jazzu tradycyjnego. Od 25 lat, co roku, zespół jest zapraszany do Sacramento na największy Festiwal Jazzu Tradycyjnego na świecie, co dobitnie świadczy o jego wysokiej pozycji.

12.05.2011 10:30
Club 10 - Mechaniki 2-0
Club 10 - Mechaniki 2-0

11.05.2011 21:31
Halogorlice - Uchachane Tapczany 2-0
Halogorlice - Uchachane Tapczany 2-0

11.05.2011 21:10
Rabunek i podpalenie
Rabunek i podpalenie

Jak informuje Sądeczanin, podczas napadu na mieszkanie prywatne w Gorlicach, poszkodowana została, 14-letnia dziewczynka, córka pracownika Straży Pożarnej. Miała pecha, że była w domu i to sama. Złodziej  zamknął ją w środku i podpalił lokal! Sprawca, w nieustalony jeszcze sposób, wtargnął do mieszkania i obezwładnił nastolatkę. Zamknął ją w pokoju, a następnie obrabował lokal. I na koniec… podpalił. Gdy na miejsce przybyli strażacy, dziewczynka stała już na parapecie okna płonącego mieszkania, na czwartym piętrze bloku i  trzymała się futryny wzywając pomocy.

11.05.2011 20:31
Amatorka - Forfiters Blues 2-0
Amatorka - Forfiters Blues 2-0

11.05.2011 12:55
Gorlice Tv - Brygada RR 2-1
Gorlice Tv - Brygada RR 2-1

11.05.2011 12:51
W Szymbarku praca wre
W Szymbarku praca wre

Trwa rozbudowa i termomodernizacja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymbarku. Zarząd Powiatu Gorlickiego realizuje tam dwa ważne projekty inwestycyjne dofinansowane środkami unijnymi. Chodzi o rozbudowę i termomodernizację jednego z budynków, a wartość tych zadań przekroczy 2,5 mln zł. W Ośrodku, który prowadzi naukę w zakresie szkoły podstawowej, gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, przebywa około 100 wychowanków. Aby poprawić warunki pobytu i nauki Zarząd Powiatu podjął decyzję o rozbudowie  pawilonu numer 3 o nowe skrzydło,

11.05.2011 09:19
Sprawdzili sie w testach
Sprawdzili sie w testach

Uczniowie trzecich klas Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 uczestniczyli w międzynarodowych testach badających postępy w matematyce, wiedzy o środowisku oraz w rozumieniu czytanego tekstu. Polska przystąpiła do międzynarodowego badania postępów uczniów klasy trzeciej w matematyce i wiedzy o środowisku (TIMSS) oraz w rozumieniu czytanego tekstu (PIRLS). Celem tych badań jest opisanie zmian osiągnięć uczniów w ostatnim pięcioleciu i wykrycie różnic w osiągnięciach szkolnych generowanych przez systemy oświatowe z ponad 60-ciu krajów świata. Badaniem kieruje Międzynarodowe Stowarzyszenie ds. Osiągnięć Szkolnych (IEA) z siedzibą w Amsterdamie. W Polsce badania te prowadzi Centralna Komisja Egzaminacyjna.

11.05.2011 09:02
Zabytki z animuszem
Zabytki z animuszem

Zabytkowy Biecz i zabytkowe samochody to bardzo udana para. Mogliśmy się o tym przekonać w dniach 6-7 maja podczas pierwszego w powiecie gorlickim raju samochodowego -  „Classicauto Rajd Magurski”, któremu patronował starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz. „Classicauto Rajd Magurski” obejmował dwa etapy oraz 5 sekcji. Na trasie zlokalizowanych było 12 prób sprawnościowych, poprzedzonych PKC. Długość trasy wynosiła 150 km i wiodła krętymi i chwilami bardzo trudnymi, ze względu na śliską po deszczu nawierzchnię, drogami gmin Biecz i Lipinki.Wyścig wygrał Tadeusz Deda z pilotem Wojciechem Szczepanikiem, na Toyocie Celica GT-four. Wyniki poszczególnych klas do zobaczenia na stronie Automobilklubu Biecz.

10.05.2011 16:40
Mechaniki - Forfiters Blues 2-0
Mechaniki - Forfiters Blues 2-0

10.05.2011 15:55
Kamienne schodki
Kamienne schodki

W ostatnim dniu kwietnia nastąpił odbiór techniczny schodów łączących ulicę Słoneczną z Blichem. O konieczności przeprowadzenia przebudowy tych schodów mówiono wielokrotnie, bo faktycznie ich stan pozostawiał wiele do życzenia. W ramach inwestycji prowadzonej przez Urząd Miejski w Gorlicach przebudowano ciąg pieszy – chodnik i schody łączące ulicę Słoneczną z ulicą Blich.

10.05.2011 15:21
Papieskie baloniki
Papieskie baloniki

Było ich ponad 500. Każdy zawierał karteczkę z sentencjami Jana Pawła II. Wypuszczono je 29 kwietnia trakcie uroczystości religijnych w Kościele p.w. Świętej Jadwigi z inicjatywy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Białe i żółte baloniki.

10.05.2011 11:09
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
KOMENTARZE
Autor komentarza: PodpisTreść komentarza: Biedny piesek :(Data dodania komentarza: 07.10.2022, 20:16Źródło komentarza: Kundelek błąka się nad rzeką. Był kilkukrotnie wyciągany z wodyAutor komentarza: Nie BudowlaniecTreść komentarza: Nie jestem ekspertem od budowy, ale czy zaczynanie takiego projektu o tej porze roku to nie jest troche poroniony pomysl? Niedlugo temperatury w nocy zaczna spadac w okolice zera?Data dodania komentarza: 07.10.2022, 14:27Źródło komentarza: Rozpoczęła się termomodernizacja gorlickiego RatuszaAutor komentarza: jaTreść komentarza: A był jakiś przetarg???kto wykonywał będzie wymianę okien kto hydraulikę i ogrzewanie kto elektrykę itpData dodania komentarza: 07.10.2022, 11:34Źródło komentarza: Rozpoczęła się termomodernizacja gorlickiego RatuszaAutor komentarza: jaTreść komentarza: Takie akcje się chwali , brawo dla pomagających.......można zażartować że chciał się wykąpać i mu nie pozwolonoData dodania komentarza: 07.10.2022, 11:13Źródło komentarza: Kundelek błąka się nad rzeką. Był kilkukrotnie wyciągany z wodyAutor komentarza: jaTreść komentarza: I CO Z TEGO?????kup sobie w lidlu i sprzedawaj jak ci tylko ludzie kupiąData dodania komentarza: 07.10.2022, 09:52Źródło komentarza: Gorlice. Ewakuacja marketu na ZawodziuAutor komentarza: jaTreść komentarza: po co robić ten szum medialny jak nic się nie dzieje (chyba że społeczeństwo o czymś nie wie) , a jak puszczą "jądrówkę" w nocy gdy większość śpi to rano będzie już i tak za póżno na stanie w kolejkach po tableteczkęData dodania komentarza: 07.10.2022, 08:58Źródło komentarza: Gdzie po jodek potasu w gminie Łużna, Lipinki i Moszczenica?
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!