Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Artykuły

Zaproszenie na szkolenie
Zaproszenie na szkolenie

Małopolski Ośrodek Trzeciego Sektora zaprasza na bezpłatne szkolenia  w zakresie zarządzania finansami w organizacjach NGO, skutecznego zarządzania projektami w organizacjach NGO, przeglądu i pozyskiwania funduszy na działalność NGO. Przeczytaj więcej o szczegółach tego przedsięwzięcia.

03.05.2011 06:35
Majówka strażaków
Majówka strażaków

Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W ramach tych obchodów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej organizuje od 4 maja do 31 maja br. akcję „Dni Ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2011”.

03.05.2011 05:29
Niech się święci 1 maja
Niech się święci 1 maja

O godzinie 9:00 spod "Domu Nauczyciela" wyruszył tradycyjny pochód pierwszomajowy. Choć czasy w których pochody były ogromnymi marszami obywateli dawno minęły, co roku nadal ulicami miasta maszeruje orkiestra dęta, a za nią przedstawiciele władz miasta, delegacje różnych środowisk lewicowych, przedstawicieli partii politycznych, a także nielicznych mieszkańców. Pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego uroczystą wartę pełnili harcerze, którzy odebrali z rąk delegatów kwiaty. Po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” „Ody do radości” oraz wygłoszeniu krótkiej przemowy do zebranych uroczystości zakończono. Zapraszamy do obejrzenia foto galerii z tego wydarzenia.

01.05.2011 20:14
Orzeł odleciał z tarczą
Orzeł odleciał z tarczą

Wypunktowani i zdziesiątkowani zostali zawodnicy drużyny Glinika w przegranym spotkaniu przeciwko drużynie Orła Balin. Mimo porażki 0-4, teoretycznie cień szansy na utrzymanie w lidze wciąż pozostaje, jednak realistycznie patrząc szanse te są bardzo znikome. Glinik ma nadal na swoim koncie 14 pkt i 7 pkt straty do kolejnego zespołu w tabeli. Zapraszamy do przeczytania relacji z meczu.

01.05.2011 19:31
Młody akordeon wyróżniony
Młody akordeon wyróżniony

W piątek 29 kwietnia zakończyły się XIV Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe. Uroczyste wręczenie nagród i koncert laureatów odbył się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Gorlicach. Po trzech dniach wyczerpujących przesłuchań, w których wzięła udział ponad setka instrumentalistów z całej Polski i zagranicy jury nagrodziło kilkudziesięciu laureatów. Wyróżnienia i nagrody podzielono na kilka kategorii wiekowych. W kategorii I, czyli solistów szkół muzycznych I stopnia wyróżnienie zdobył młody Gorliczanin - Jan Dubec, wychowanek Pana Aleksandra Cetnarowskiego. Szczegóły na halobeskid.pl.

01.05.2011 15:49
Jan Paweł II - Błogosławionym
Jan Paweł II - Błogosławionym

  Tuż po godz. 10.30 - 1.05.2011 - Benedykt XVI wygłosił oficjalną formułę beatyfikacyjną podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Rzymie. Papież Polak, Jan Paweł II ( 1920 - 2005 ) został Błogosławionym.

01.05.2011 10:34
Konsekwencje mogą być jeszcze gorsze
Konsekwencje mogą być jeszcze gorsze

Jest możliwa zmiana zarzutów przez prokuraturę, wobec mieszkańca Gorlic, który zatelefonował z informacją o podłożeniu bomby w jednym z bloków na ul. Wyszyńskiego. Przypomnijmy, w środę (13 kwietnia 2011 roku) o godzinie 18.43 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach za pośrednictwem dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odebrał anonimowy telefon informujący o podłożeniu ładunku wybuchowego, który miał być zdetonowany za godzinę w jednym z bloków na ul. Wyszyńskiego w Gorlicach.

01.05.2011 05:12
Znaki Pamięci
Znaki Pamięci

Stowarzyszenie Aktywnej Ochrony Cmentarzy z I Wojny Światowej w Galicji CRUX GALICIAE zorganizowało konferencję "Znaki Pamięci V - Bitwa Gorlicka, jej znaczenie i skutki". Odbyła się ona w Domu Polsko-Słowackim im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach. Niezmiennie, na organizowanych od 5 lat przez Stowarzyszenie konferencjach poruszana jest tematyka dotycząca I wojny światowej w Galicji i w sąsiadujących z nią regionach, a także dotycząca cmentarzy wojennych.

30.04.2011 19:01
Złoty Liść Dębu
Złoty Liść Dębu

Sala Kasztelu w Szymbarku gościła dziś uczestników szczególnej uroczystości. Gorlickie Zrzeszenie Prywatnego Handlu i Usług wręczało już po raz 9 swoją nagrodę, Złoty Liść Dębu. Ten rok był również kolejnym  w którym Zrzeszenie przyznało tytuł „Menagera Roku”. Złoty Liść Dębu trafił w ręce pani Marii  Czerchoniak. To dzięki jej determinacji i odwadze gorliczanie mogą spokojnie patrzeć na będące jeszcze do niedawna ruiną obiekty po dawnych Zakładach Nowotarskich. Podniesie tej ruiny z upadku to powód do wielkiej dumy zarówno dla pani Marii jaki jej rodzinnej firmy.

30.04.2011 15:52
Dzień Osób Niepełnosprawnych
Dzień Osób Niepełnosprawnych

Po raz drugi w Gorlicach organizowany jest Dzień Osób Niepełnosprawnych „Spotkanie z godnością”. W tym roku prezentacje instytucji uczestniczących w wydarzeniu będziemy mogli oglądać na placu przy ul. Mickiewicza w czwartek 5 maja. Początek imprezy zaplanowano na godz. 11.00. Organizatorami II Dnia Osób Niepełnosprawnych są: Urząd Miejski w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Gorlickie Centrum Kultury. W czwartek 5 maja od godz. 11.00 na placu przy moście nad rzeką Ropą (obok autokomisu) obejrzymy prezentację stosik i działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach,

29.04.2011 16:01
Plan Bitwy
Plan Bitwy

2 maja 2011 r. (poniedziałek) odbędzie się XVII Poetycko – Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami. Miejscem potyczki będzie scena Gorlickiego Centrum Kultury, a głównym organizatorem Bitwy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Z koncertem "Zanim będziesz u brzegu" wystąpi Mirosław Czyżykiewicz i Hanna Banaszak. Bitwa tradycyjnie składać się będzie z dwóch części. Pierwsza – czyli przesłuchania uczestników - rozpocznie się o godz.10.30. Artystycznym występom przyglądać się będzie jury w składzie: Jerzy Satanowski, Jan Poprawa, Bogusław Sobczuk.

29.04.2011 13:05
A w centrum praca wre
A w centrum praca wre

Była! Ale już jej niema, w środę rano udała się w podróż. Jej początek to pracownia konserwacji, jej koniec to plac Dworzysko. Z płyty gorlickiego rynku zniknęła Tereska Kosibianka. Ostanie dni to intensywny proces znikania, zniknął ogródek w dole rynku by objawić się tuż przy rondzie na ulicy 3-maja. Dziś znika „iglo”. Ale nie tylko znikanie możemy ostatnio obserwować. Pojawiły się drzewa, na Dworzysku i na ulicy Wróblewskiego.

29.04.2011 12:06
Club 10 - Forfiters Blues 2-0
Club 10 - Forfiters Blues 2-0

29.04.2011 10:31
Brygada RR - Mechaniki 2-0
Brygada RR - Mechaniki 2-0

29.04.2011 10:28
Półmetek za nami
Półmetek za nami

Za nami półmetek rozgrywek ligowych o tytuł Mistrza Bowlingu. Rywalizuje dziewięć czteroosobowych drużyn. Na pierwszym miejscu plasuje się ekipa Brygady RR, grająca w składzie: Danuta Mika, Łukasz Machowski, Paweł Jerzak, Dariusz Siwak, Habel. Wygrała wszystkie 5 meczy i zapewniła sobie już awans do drugiej tury rozgrywek, bez względu na wyniki pozostałych spotań. Przypomnijmy, że do półfinałów przechodzi najlepsza "czwórka" ligi. Pozostałe drużyny rywalizują o miejsca od piątego do ósmego. Oprócz tego prowadzony jest ranking indywidualny, gdzie najlepszym jest Przemek Lichwała ( Amatorka ) ze średnią 151,5 pkt. Zapraszamy do obejrzenia wyników - zobacz więcej.

29.04.2011 09:19
Postaw na rodzinę
Postaw na rodzinę

W ramach Dni Gorlic, we wtorek 3 maja, na gorlickim stadionie zorganizowany zostanie festyn rekreacyjny „Gorlice stawiają na rodzinę”. Do rywalizacji w wieloboju organizatorzy zapraszają wszystkie chętne rodziny. Festyn „Gorlice stawiają na rodzinę jest organizowany w ramach ogólnopolskikej kampanii „Postaw na rodzinę”, zainicjowanej przez Krakowską Akademię Profilaktyki.

29.04.2011 07:57
To co we mnie niezniszczalne, trwa
To co we mnie niezniszczalne, trwa

Z okazji beatyfikacji Naszego Wielkiego Rodaka, Jana Pawła II,  patrona Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, 29 kwietnia 2011 w Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odbyła się szczególna uroczystość. Organizatorami byli: Starosta Powiatu Gorlickiego, Burmistrz Miasta Gorlice, Wójt Gminy Gorlice, Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Młodzież, nauczyciele, pracownicy ZSE i zaproszeni goście zebrali się na placu szkolnym o godzinie 9:30. Przy akompaniamencie Orkiestry dętej OSP w Dominikowicach wszyscy zebrani na czele z pocztami sztandarowymi przemaszerowali do sąsiedniego Kościoła.

28.04.2011 20:47
Muzyczna bitwa pod Gorlicami ad 2011
Muzyczna bitwa pod Gorlicami ad 2011

Zapraszamy wszystkich chętnych na Ogólnopolski Konkurs Piosenki Literackiej "Poetycko Muzyczna Bitwa Pod Gorlicami". Odbędzie się ona 2.05.2011 w Gorlickim Centrum Kultury. Bitwę uświetni występ Hanny Banaszak i Mirosława Czyżykiewicza. Szczegółowy program oraz informacje dla uczestników - czytaj więcej.

28.04.2011 19:32
Będą się ścigać w Fali
Będą się ścigać w Fali

Już jutro czyli w piątek 29 kwietnia o godz. 16.00 w obiekcie Krytej Pływalni "Fala" w Gorlicach odbędą się zawody pływackie. Organizatorem jest miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do mistrzostw zgłosiło się 120 zawodniczek i zawodników z Gorlic i okolic, Jasła, Krosna, Nowego Sącza, Strzyżowa, Limanowej, Krakowa. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansach: 50m. stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz 100m. stylem motylkowym i zmiennym. Zapraszamy wszystkich sympatyków pływania do sportowego kibicowania wszystkim uczestniczącym.  

28.04.2011 19:23
Acoustik Acrobats w gorlickim GCK
Acoustik Acrobats w gorlickim GCK

27 kwietnia o godz 19:00 w gorlickim GCK w ramach XIV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych wystąpił zespół ACOUSTIC ACROBATS Zespół ten wystąpił również w popularnym programie Must be the music

28.04.2011 17:42
Książka i róża
Książka i róża

61 księgarń z całej Małopolski włączyło się w organizację tegorocznej edycji Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" - poinformował marszałek województwa Marek Sowa. W tych placówkach w najbliższy czwartek i piątek będzie można kupić książki z rabatem od 10 do 20 proc. i otrzymać prezent w postaci róży.Przyłączyły się też księgarnie gorlickie. Czytaj więcej o akcji.

28.04.2011 06:02    1
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
KOMENTARZE
Autor komentarza: KomikTreść komentarza: Jak dla mnie postój płatny powinien być tylko w miejscach gdzie A) Jest monitoring lub B) Jest pracownik kontrolujący biletem, a co za tym idzie zapewnia namiastkę bezpieczeństwa. Jeżeli nie ma któregoś z ww. elementów jak dla mnie miejsce parkingowe nie powinno być płatne.Data dodania komentarza: 23.09.2022, 23:15Źródło komentarza: Teraz nie powinno być wątpliwości. Czy znaki poziome pomogą?Autor komentarza: PlumsTreść komentarza: Zróbcie asfalt - będziecie mieli obok swoich betonowych willi głośne "brum brum" i "wrrrr" quadów i crossów - głównie w soboty i niedziele !!! Oj po kilku latach przypomnicie sobie ciszę Beskidu niskiegoData dodania komentarza: 23.09.2022, 23:00Źródło komentarza: Jest petycja „Nie asfaltujmy Beskidu Niskiego”. Gmina komentuje sprawęAutor komentarza: pan policTreść komentarza: Po ilosci kolizji widze,że kwoty mandatów sa za niskieData dodania komentarza: 23.09.2022, 21:51Źródło komentarza: Kronika policyjna. Potrącenie 9-latki i kompletnie pijana 38-latka za kółkiemAutor komentarza: Mag44Treść komentarza: A może po prostu - światła ?? Tak , jak było przed przebudową??Data dodania komentarza: 23.09.2022, 21:01Źródło komentarza: Co dalej z przejściem pod drukarnią?Autor komentarza: Zdzisek kułkaTreść komentarza: Ja wom godom kości ludzkie lodczlowiecze wygląd jak z książki no. Nima się co lodnosic do policji oni zrobili co ich q każda sytuacja uczy.jo wom godom chlodz i pij wodę z klimkowki oooData dodania komentarza: 23.09.2022, 20:40Źródło komentarza: Klimkówka. Na brzeg wypływają ludzkie szczątki [AKTUALIZACJA/FOTO]Autor komentarza: Tępić pijanychTreść komentarza: 0.5 promila - 5000 zł 1 promil - 10 000 zł 1.5 promila - 15 000 Itd , itd ... Może się w końcu naucząData dodania komentarza: 23.09.2022, 19:14Źródło komentarza: Kronika policyjna. Potrącenie 9-latki i kompletnie pijana 38-latka za kółkiem
Reklama
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023