Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Artykuły

IV liga nie dla nas?
IV liga nie dla nas?

Po dzisiejszym spotkaniu Glinika Gorlice można zacząć snuć czarne scenariusze, co do dalszych osiągnięć w IV lidze małopolskiej. Siedem goli, dwa rzuty karne (w tym jeden nie wykorzystany przez Stelmacha), 10 żółtych kartek i jedna czerwona to efekt spotkania w którym obydwie drużyny poszły na tzw, wymianę ciosów. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną stronę raz w drugą. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny gości która zdobyła zwycięską bramkę na 3 minuty przed końcem spotkania i wygrała cały mecz 3-4. Przeczytaj relację.

21.05.2011 20:57
Słoneczna oszczędność
Słoneczna oszczędność

"Najpierw słońce ogrzewa absorber, a od niego ogrzewa się specjalny czynnik grzewczy. Czynnik jest transportowany rurami do wężownicy zasobnika biwalentnego. W zasobniku ciepło czynnika jest przekazywane wodzie". Ta tajemniczo brzmiąca procedura to nic innego jak uproszczony opis pozyskiwania ciepłej wody za pomocą kolektorów słonecznych. Właśnie w ten sposób będzie ogrzewana woda w ośmiu budynkach administrowanych przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

21.05.2011 04:42
Więcej dróg w strefie
Więcej dróg w strefie

Urząd Miejski w Gorlicach złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego o dofinansowanie, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, projektu „Budowa układu komunikacyjnego i infrastruktury technicznej na terenie strefy gospodarczej przy ul. Bieckiej w Gorlicach – etap II”. Urząd Miejski zdecydował się aplikować o środki na skomunikowanie niewykorzystanych dotychczas terenów przy strefie aktywności gospodarczej, ponieważ ewentualna realizacja projektu pozwoli na przyciągnięcie do Gorlic kolejnych inwestorów, którzy zapewnią nowe miejsca pracy. Obecnie, jeśli nawet pojawia się  zainteresowanie inwestorów prowadzeniem lub poszerzaniem działalności w naszym mieście, w Gorlicach niezwykle trudno o nowe powierzchnie pod inwestycje.

20.05.2011 16:25
Słaba płeć
Słaba płeć

Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno i starosta Mirosław Wędrychowicz wręczyli  nagrody i przekazali gratulacje dwóm mistrzyniom sportu walki - Karolinie Szczepańskiej i Paulinie Wałęga. Uroczystość miała miejsce podczas VII sesji Rady Powiatu Gorlickiego.

20.05.2011 05:50
Ruch to zdrowie
Ruch to zdrowie

Tydzień pomiędzy 26 maja a 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka) jest wpisany w kalendarz imprez jako Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego  organizowana jest XVII już edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011. Jak co roku przyświeca jej idea propagowania zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce, do której przyłączenia zachęcamy również wszystkich gorliczan niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej.

20.05.2011 05:39
Strażacy świętowali
Strażacy świętowali

W środę, 18 maja, gorliccy strażacy obchodzili swoje święto. Zeszłoroczna powódź nie pozwoliła na świętowanie, więc tym bardziej uroczyście i radośnie, było tego dnia. Najpierw strażacy uczestniczyli w Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach, której przewodniczył Kapelan małopolskich strażaków ks. st. kpt. Władysław Kulig. O przebiegu uroczystości i odznaczonych,  przeczytaj, dając więcej.

20.05.2011 05:14
Halogorlice - Mechaniki 2-0
Halogorlice - Mechaniki 2-0

19.05.2011 21:23
Złote minuty
Złote minuty

"Złote minuty”, to w języku ratowników medycznych czas tuż po wypadku, kiedy właściwie udzielona ofierze pomoc, albo jej brak, mogą decydować o życiu lub śmierci człowieka. Idziesz główną ulicą miasta, jest upalny letni dzień, nagle tuż przed tobą na chodnik, bezwładnie, osuwa się młody mężczyzna. Przystajesz, bezradnie rozglądasz się w koło, szukasz pomocy, przez głowę przelatują ci dawno już zapomniane sceny ze szkolenia PCK, jakie kiedyś dawno temu, miałeś w szkole. Co robić, sięgasz po telefon, starasz się przypomnieć sobie numer, tak to ten, 112. Mijają minuty.Stop! Nie! Nie tak, wszystko nie tak.

19.05.2011 11:17
Nowe drogi przy szpitalu
Nowe drogi przy szpitalu

Po wielkich szpitalnych inwestycjach przyszła pora na porządkowanie otoczenia. Rusza przebudowa i modernizacja układu dróg wewnętrznych w rejonie nowego bloku operacyjnego gorlickiego szpitala oraz miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Koszt robót, które dofinansowane są także z budżetu powiatu, wyniesie 318 tys. zł. Powstaną nowe drogi i chodniki na powierzchni  2087 m².   Przetarg ogłoszony w połowie marca przez szpital wygrała jedna z gorlickich firm, która po sporządzeniu projektu budowlanego przebudowy układu dróg wewnętrznych w rejonie nowego bloku operacyjnego oraz stosownych uzgodnieniach przystąpi do robót budowlanych.

19.05.2011 09:33
Club 10 - Omega 2-0
Club 10 - Omega 2-0

18.05.2011 21:26
Forfiters Blues - Uchachane Tapczany 2-1
Forfiters Blues - Uchachane Tapczany 2-1

18.05.2011 21:24
Siła prowizorki
Siła prowizorki

Siła trwania prowizorki jest porażająca. Napisano już o tym całe tomy, wylano litry atramentu, ale nadal prowizoryczne rozwiązania mają się w najlepsze. W „małym” handlu takie rozwiązania to już jakby tradycja. Gorlickie rozwiązania tego problemu to na przełomie lat 80 i 90 ubiegłego wieku „ryneczek” w miejscu koło ronda, choć wtedy było to skrzyżowanie pod drukarnią. Kolejny plac „targowy" to miejsce gdzie w tej chwili jest stacja benzynowa na Zawodziu przy ulicy Kościuszki.

18.05.2011 15:57
Nowa kładka, nowe rondo
Nowa kładka, nowe rondo

Od dzisiejszego ranka prowadzone są prace związane z montażem nowej kładki dla pieszych nad ulicą Mickiewicza. W związku z tym, ze względów bezpieczeństwa, ulica Mickiewicza, w pobliżu Ratusza, jest zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszych. Kierowcy wyjeżdżający z centrum miasta (od ulicy 3 Maja) korzystali z objazdu ulicami Wąską, Cichą i Kopernika do ulicy Krakowskiej, natomiast kierowcy udający się z osiedla Magdalena i ze Stróżówki w stronę Zawodzia powinni korzystać z przejazdu ulicami Kołłątaja, Stawiska, a następnie Legionów. Ruch pieszych podążających z centrum miasta i z Magdaleny w kierunku Zawodzia skierowany będzie na schody przy Bazylice Mniejszej (od ulicy Wróblewskiego do ulicy Legionów) i na schody łączące plac Dworzysko z ul. Blich.

18.05.2011 10:49
Nie głaskało jej życie po głowie
Nie głaskało jej życie po głowie

„Nie głaskało jej życie po głowie i nie pijała ptasiego mleka”  - tak parafrazując słowa wiersza można w skrócie opisać długie życie p. Anny Latoszek - gorliczanki , która 17 maja 2011 r. ukończyła  sto lat. Z okazji pieknego jubileuszu 100 lat życia wizytę w mieszkaniu Pani Latoszek w bloku przy ul. Krasińskiego  złożyli burmistrz Gorlic Witold Kochan, przewodniczący Rady Miasta Gorlice Bogdan Musiał oraz  kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Zakrzewska. Kwiaty oraz życzenia 200 lat życia złożyli  m.in. przedstawiciele zarządu Osiedla, Spółdzielni Mieszkaniowej, młodzież z Miejskiego Zespołu Nr 4 i najbliższa rodzina. Był słodki tort i lampka szampana, której nie odmówiła także dostojna jubilatka. Listy gratulacyjne przesłali premier Donald Tusk i wojewoda małopolski Stanisław Kracik.

18.05.2011 09:19
Gościnne występy gorliczan
Gościnne występy gorliczan

Dwóch gorliczan w wieku 26 lat, zostało zatrzymanych po meczu, który odbył się w niedzielę w Krakowie, pomiędzy Wisłą a Cracowią (1-0). Jak donosi potral polskalokalna.pl - policjanci patrolujący Regionalny Dworzec Autobusowy, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się dziwnie.

18.05.2011 06:34
Hala do remontu
Hala do remontu

Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji,  w związku z prowadzoną kompleksową modernizacją obiektu, została zamknięta dla użytkowników do grudnia 2011 roku. Modernizacja hali OSiR prowadzona jest w ramach projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 13.

18.05.2011 06:25
Otwarcie Jarmarku Pogórzańskiego
Otwarcie Jarmarku Pogórzańskiego

Jarmark Pogórzański otwiera swoje podwoje! Już 28 maja wszyscy chętni będą mogli zobaczyć efekty wielomiesięcznych prac firmy Gambit - inwestora jarmarku. Jak już wszystkim wiadomo, jarmark będzie połączeniem galerii z placem targowym. Otwarcie obiektu przewidziano na godz. 14.00. Zapoznaj się z programem imprezy - dużo atrakcji !

17.05.2011 23:00
Omega - Gorlice TV 0-2
Omega - Gorlice TV 0-2

17.05.2011 21:17
Club 10 - Halogorlice 2-0
Club 10 - Halogorlice 2-0

17.05.2011 21:15
Dla chcącego nic trudnego
Dla chcącego nic trudnego

Niecały tydzień po nagłośnieniu problemu ze sposobem załatania dziur w jezdni na drodze powiatowej Nr 1474 K biegnącej przez wieś Kwiatonowice w stronę Turzy sprawa została o dziwo bardzo szybko załatwiona. Ubytki które jeszcze kilka dni temu były zasypane kruszywem (kamieniami)  sporych rozmiarów i stanowiły bardzo duże zagrożenie w ruchu kołowym i pieszym zostały już zalane asfaltem i podsypane grysem.

17.05.2011 15:17
Oficerska wizyta
Oficerska wizyta

W Gorlicach gościła grupa wojskowych z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Krakowa. Wizyta stanowiła dobrą okazję do zwiedzenia miejsc związanych z Bitwą pod Gorlicami oraz do rozmów nt. organizacji 100. rocznicy Bitwy. Wojskowi przyjechali do Gorlic w ramach szkolenia. Urząd Miejski współorganizował dla żołnierzy wycieczkę szlakami I wojny światowej  w powiecie Gorlickim, ze szczególnym uwzględnieniem  miejsc upamiętniających  Bitwę pod Gorlicami z 1915 roku m.in. cmentarz Nr 91 na Wzgórzu Korczak,  cmentarz  na Pustkach  w Łużnej i na Przełęczy Małastowskiej.

17.05.2011 10:32
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
KOMENTARZE
Autor komentarza: jaTreść komentarza: a po co to komu?Data dodania komentarza: 05.10.2022, 08:04Źródło komentarza: Gmina Gorlice ogłasza listę punktów odbioru jodku potasuAutor komentarza: MnoTreść komentarza: Teraz wam sie zacznie wykop na 10 m gleboki,bedziecie odcieci od swiata wiec lopaty i do roboty krety gorlickieData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:31Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: JrgTreść komentarza: Chcielibyście mieć nową drogę a nie potraficie zrozumieć sytuacji jaka jest.Przedluzony termin robót to kwestia nie naszej winy a sytuacji i tego co w tej drodze się znajduje. Głupie i zbędne komentarze proszę zostawić dla siebieData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:19Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Sam projekt bardzo dobry. Tylko, aby taki projekt mial racje bytu, musi stanowic alternatywe dla plywalni w Gorlicach. Mam na mysli chociazby ciepla wode (na poziomie powyzej 30 stopni C), aby choc czesciowo oddac klimat term. Robiebie kolejnego basenu z zimna woda jak w gorlicach czy wysowej nie ma sensu.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 22:57Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: JanekTreść komentarza: Co 3 kilometry basen czy ktoś pomyślał nad kosztem utrzymania .Moim zdaniem zbędny luksus , aż tacy jesteśmy bogaci?Data dodania komentarza: 04.10.2022, 22:38Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: Z. RowińskaTreść komentarza: Wspaniale, że niebawem rozpocznie się budowa basenu. Długie oczekiwanie na rozpoczęcie inwestycji, spowodowało że złośliwi malkontenci pozwalali sobie na złośliwe komentarze. Myślę, że teraz większość mieszkańców doceni i będzie zadowolona. Życzę pomyślnego procesu budowy bez niespodzianek i problemów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 21:56Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?
Reklama
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023