Po jednej ulicy można już jeździć, po innej nie

  • 10.11.2017, 16:43 (aktualizacja 11.11.2017, 09:33)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Po jednej ulicy można już jeździć, po innej nie
Zakończył się remont ulicy Kochanowskiego, gdzie powstał ponad 100-metrowy odcinek instalacji deszczowej. Robotnicy przenieśli się w inne miejsce, tym razem na ulicę Norwida.

Choć prace na ulicy Kochanowskiego na pewno nie dobiegły jeszcze końca, to jest już ona przejezdna. Każdy samochód może przejechać po żwirowej powierzchni, bez nadkładania drogi przez ul. Węgierską. Z zakończenia tego etapu prac cieszą z pewnością mieszkańcy końcówki ulicy, którzy przez ponad miesiąc, byli zmuszeni korzystać z objazdu.

W jednym miejscu prace zakończono, a w drugim rozpoczęto. Mowa o ulicy Norwida, gdzie przewidziano wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowę wodociągu. W związku z tym już od wczesnych godzin porannych nastąpiły utrudnienia w ruchu, a ul. Norwida, od ul. Asnyka do ul. Konopnickiej, została zamknięta dla ruchu kołowego.

W związku z wymienionymi pracami, ul. Asnyka stała się jezdnią o ruchu dwukierunkowym, czasowo zlikwidowano miejsca parkingowe po prawej stronie ulicy. Pracujące maszyny, robotnicy oraz mnóstwo parkujących tam samochodów powodują, że w tym miejscu jest niezłe zamieszanie. Niestety wielu kierujących ignoruje znaki zakazu parkowania i blokuje miejsce służące do przemieszczania się pojazdów budowy oraz osobówek.

W ciągu kilku minut przynajmniej kilku kierujących zaparkowało swoje pojazdy w wyłączonej strefie. Inni kierowcy, chcąc ominąć te samochody, spotykali się na lewym pasie z jadącymi z naprzeciwka. Znów pokutowała jazda na pamięć i przyzwyczajenia wielu ostatnich lat. Z racji notorycznego łamania przepisów miejsce to bardzo często odwiedzają funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji.

Miejsce remontu:

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe