• 11.01.2016, 19:51
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Koszykarze MKS-u Gorlice rozpoczęli nowy rok od potyczki z liderem tabeli III ligi, zespołem AZS-u PŚK Galeria Echo Kielce. Mimo, że nie występowali w tym meczu w roli lidera, to do przerwy niespodziewanie stawiali rywalom twarde warunki. Druga połowa nie była już tak wyrównana.

AZS PŚk-Galeria Echo Kielce - MKS Gorlice 109:71 (26:20, 14:20, 25:12, 54:19)

najwięcej punktów dla MKS: Cygan 22, Rykała 14, Damasiewicz 12

Pierwszą kwartę gorlicka drużyna rozpoczęła od 3 celnych rzutów za 3 pkt i mecz zaczął się od solidnego startu 9-0. Niestety drużyna z Kielc szybko odrobiła straty i wyszła na kilku punktowe prowadzenie. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i zakończyła się wynikiem 40:40.

Na nieszczęście naszych koszykarzy w drugiej połowie odezwało się zmęczenie i brak rezerwowych (do meczu przystąpiło 8 zawodników) co drużyna gospodarzy skrzętnie wykorzystała i z minuty na minutę powiększała przewagę punktową. W samej 4 kwarcie drużyna z Kielc rzuciła 54 punkty.

Następny mecz w Gorlicach z Politechniką Krakowską.

(Dziękujemy Pauli Lesiak za możliwość udostępnienia zdjęć na stronie MKS Gorlice)