Bieg Dnia Olimpijskiego

  • 24.06.2014, 17:36 (aktualizacja 25.06.2014, 07:54)

Podziel się:

Oceń:

 24 czerwca w Gorlicach dzieci i młodzież, sportowcy, olimpijczycy, działacze samorządowi, mieszkańcy miasta, uczestnicy indywidualni i grupy zorganizowane stanęli na starcie „Biegu Dnia Olimpijskiego” Z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego począwszy od 1987 r.„Biegi Dnia Olimpijskiego” poszczególne komitety narodowe przeprowadzają na swoim terytorium. W każdym kraju odbywa się tylko jeden taki bieg. W bieżącym roku Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego podjęło decyzję o przyznaniu Gorlicom organizacji „Biegu Dnia Olimpijskiego”.

 

Od rana na stadionie OSIR trwały zawody w których na kilku dystansach zmagali się zawodnicy od przedszkolaków do gimnazjalistów. Zawody przeprowadzone były w formie zabawy i zgodnie z ideą olimpizmu głównie liczył się udział a nie wynik.

W czasie zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Maraton”  i Miasto Gorlice zawodów młodzi sportowy mieli również okazje sprawdzić swoja wiedze z zakresu olimpizmu jak również wystartować w kilkunastu konkursach sprawnościowych. Dla wszystkich uczestników wielka atrakcja była wizyta w Gorlicach wybitnych sportowców, miedzy innym panczenistek, srebrnych medalistek z olimpiady w Soczi.

O godzinie 11.30 na płytę główna stadionu olimpijczycy wnieśli olimpijska flagę która przekazali młodzieży. W tym momencie rozpoczęła się gówna cześć  dnia Olimpijskiego w Gorlicach. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień i uśmiechów i uścisków rąk.

Jak zawsze świetny i perfekcyjny teatr ERGO, wspierany siłami teatru DIONE z MZS Nr 5 i grupy z GOK w Sękowej, uświetnił swoim spektaklem imprezę. Nad całością obok sędziów czuwała liczna grupa wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolantariatu.

O godzinie 14 odbył się bieg główny na nietypowym dystansie 4219,5 metra. Bieg ten miał formułę otwarta i mógł w nim wystartować każdy chętny. Na starcie stawiło się 26 zawodników w tym 4 kobiety.

Dziesięć i pół okrążenia stadionu najszybciej pokonał Paweł Smędowki z Lipinek, wśród kobiet na pierwszym miejscu zameldowała się Anna Wojna również z Lipinek.

W zawodach szkół zwyciężyli:

Chłopcy – szkoły podstawowe

Klasy I – Kuba Baniak (szkoła podstawowa nr 4)

Klasy II – Adrian Mrozek (szkoła podstawowa nr 3)

Klasy III – Damian Śliwa (szkoła podstawowa nr 5)

Klasy IV – Mateusz Ćwiklik (szkoła podstawowa nr 6)

Klasy V– Arkadiusz Sokulski (szkoła podstawowa nr 1)

Klasy VI – Klaudiusz Siwiak (szkoła podstawowa nr 6)

Dziewczęta – szkoły podstawowe

Klasy I – Anna Guzik (szkoła podstawowa nr 4)

Klasy II – Dominika Wilczkiewicz (szkoła podstawowa nr 5)

Klasy III – Oliwia Kwaśniak (szkoła podstawowa nr 5)

Klasy IV – Julia Chmura (szkoła podstawowa nr 6)

Klasy V– Izabela Cop (szkoła podstawowa nr 1)

Klasy VI – Justyna Guzik (szkoła podstawowa nr 4)

Chłopcy – gimnazja

Klasy I – Łukasz Zimowski (gimnazjum nr 4)

Klasy II – Kamil Brzozowski (gimnazjum nr 1)

Klasy III – Jakub Zieliński (gimnazjum nr1)

Dziewczęta – gimnazja

Klasy I – Bernadetta Szpyrka (gimnazjum nr 4)

Klasy II – Małgorzata Ryndak (gimnazjum nr 3)

Klasy III – Sara Szelewa (gimnazjum nr5)

BP

fot: fotogorlice.pl

 

{jcomments on}

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe