Z numerem 1 wystartuje ubiegłoroczny Mistrz Polski Michał Ratajczyk. Jak zawsze, otwarte dla publiczności BK cieszyło się sporym zainteresowanie mieszkańców i kibiców.
Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic: Od lat doceniam zaangażowanie całego Automobilklubu Bieckiego w tworzenie nieocenionej sportowo – motoryzacyjnej wizytówki Ziemi Gorlickiej. Cieszę się, że klub w odpowiedzialny sposób zajmuje się propagowaniem sportów motorowych łącząc to z działalnością promocyjną Miasta Regionu .
W najmocniejszej grupie SC (Supercars) na starcie pojawi się aż 9 kierowców – pretendentów do tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. W tym gronie zajmujący czołowe lokaty w „generalce” po pierwszych dwóch rundach: Andrzej Szepieniec, Szymon Łukaszczyk i Waldemar Kluza ( rekordzista trasy na Magurę Małastowską). Grupa E I to 11 kierowców, z liderem cyklu Wojciechem Myszkierem; grupy A i N reprezentowane będą po 5 zawodników w każdej z nich. Oczywiście zameldowali się liderzy tych grup: weteran Roman Baran i tegoroczny debiutant Kamil Strama. Najliczniejsza grupa to kierowcy klasyfikowani w grupie A/PL, na starcie pojawi się aż 16 zawodników, z prowadzącymi Marcinem Dopierałą, Michałem Żywarskim i Jackiem Handlem . Równie dużym zainteresowaniem cieszy się grupa E 0, z 14 – oma dopuszczonymi kierowcami. W tej grupie na razie liderują Piotr Staniszewski, Janusz Grzyb i Paweł Frączek których również zobaczymy w Małastowie.
W 2019 Polski Związek Motorowy wprowadził klasyfikację generalną aut napędzanych na jedną oś. W tej kategorii, po dwóch rundach rozegranych maju w Załużu prowadzi startujący także w Beskidzie Niskim Gabriel Kubit.
Podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska po raz kolejny wystartują także zawodnicy rywalizujący w Pucharze Południa w Jeździe na Regularność. W tych zawodach mogą startować także kierowcy bez licencji sportowych, „cywilnymi” samochodami. Puchar będzie się składał z czterech Rund ( wyścigi Magura Małastowska i Prządki) Osiągniecie średniej prędkości przejazdu zakładanej przez organizatora nie jest wcale zadaniem łatwym, o czym przekona się 12 uczestników pierwszej rundy. Wśród zgłoszonych kierowców znajdują się m.in. doświadczeni kierowcy z rajdów i wyścigów górskich: Mariusz Borczyk czy Krzysztof Mikruta.
Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą 3610 m. trasę z Małastowa na przełęcz Magura Małastowska, położoną na wysokości 615 mnpm. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi aż 192 metry, przy średnim wzniosie 5,31%. Rekordzistą Magura Małastowskiej jest Waldemar Kluza, z wynikiem 1:42,978.
Marek Sitek – Dyrektor 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska: Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Wyścigu. W szczególności władzom samorządowym – Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu w Gorlicach, Miastu Gorlice, Gmoinom Sękowa, Biecz, Ropa, Uście Gorlickie, Gorlice, Łużna oraz gronu sponsorów, dzięki którym te wspaniałe zawody mogą się odbyć. Dziękuję wszystkim członkom Automobilklubu Bieckiego i członkom innych automobilklubów, pomagającym nam w organizacji tych zawodów. Zaś mieszkańcom za wyrozumiałość, wszelką okazaną pomoc i życzliwość. Organizacja tak dużej imprezy nie może się odbyć bez dobrej współpracy z Policją, zawodową i ochotniczą Strażą Pożarną, Zabezpieczeniem Medycznem As Medical, firmą ochroniarską Glejt.
W tym roku również działać będzie internetowe Radio Wyścigowe, dostępne, podobnie jak wyniki Online w komputerach, telefonach komórkowych czy tabletach. Wystarczy wejść na stronę www.wyscigmagura.pl i zeskanować zamieszczony tam kod QR.
Wyniki online oraz podgląd trasy z kamer Gorlice.tv (relacjonującej na żywo tegoroczne zawody) dostępne będą na stronach www.wyscigmagura.pl, www.gsmp.pzm.pl oraz www.wyniki-online.pl .









![Siatkarskie emocje gwarantowane [RETRANSMISJA] zdjęcie przedstawia siatkarki w jednolitych strojach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-siatkarskie-emocje-gwarantowane-live-1761316580.jpg)





![Halo Tu Weekend. Koncerty, mecz siatkówki oraz akcja krwiodawstwa [24-26 października 2025] Zdjęcie przedstawia dziewczynkę grającą na skrzypcach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-24-26-pazdziernika-2025-1761286778.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)

![Regionalny Zespół Taneczny „Pogórzanie” obchodził jubileusz 60 lat istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia parę w stroju ludowym podczas tańca na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-regionalny-zespol-taneczny-pogorzanie-obchodzil-jubileusz-60-lat-istnienia-foto-1760815364.jpg)
![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze