Uważajcie na siebie – przed nami bardzo gorący dzień!

  • 01.07.2019, 07:01
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Uważajcie na siebie – przed nami bardzo gorący dzień! Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Dzisiaj pierwszy dzień lipca i kolejny dzień lata z wysokimi temperaturami, które skutecznie mogą uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało dla naszego powiatu drugi stopień ostrzeżenia przed upałami.

Synoptycy prognozują wystąpienie w ciągu dnia temperatury od 30°C do 34°C, a w nocy od 17°C do 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia upału oszacowano na 90 procent.

Upał drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych! – czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pocieszający może być fakt, że na wtorek i środę synoptycy prognozują spadek temperatury i jak na razie nie wydali ostrzeżeń pogodowych dla Gorlickiego.

Źródło info: pogodynka.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe