Jeszcze pachnie nowością. Dziś już jest w służbie.

  • 05.10.2019, 14:40
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze pachnie nowością. Dziś już jest w służbie.
Strażacy OSP Sękowa nie mogą się nacieszyć. Nowy wóz bojowy trafił do ich jednostki. Stary, pamiętający czasy można rzec zamierzchłe, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Dziś w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault do służby w ramach struktur OSP Sękowa. Uczestniczyli w niej przedstawiciele sejmu, władz samorządowych, kierownictwo lokalnych struktur Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz druhowie wszystkich ośmiu jednostek OSP gminy Sękowa.

Gospodarzami spotkania byli, Wójt Gminy Sękowa, Małgorzata Małuch oraz Prezes OSP Sękowa, Leszek Kowalczyk.

Uroczystość była okazją do wręczenia medali i nagród dla zasłużonych w pożarnictwie, wyróżniono m.in. druhów Piotra Drybczaka (Złoty Medal dla zasłużonych w pożarnictwie), Mateusza Tokarza (Srebrny Medal), Artura Kozioła (Brązowy Medal) i Tomasza Krupę (Odznaka Wzorowego Strażaka).

Po dekoracji dokonano poświęcenia samochodu bojowego oraz symbolicznego przekazania kluczyków do nowego samochodu. Naczelnik OSP Albert Apola oraz Kierowca Wozu Bojowego Tomasz Krupa dziękowali za przekazany dar. Nowa strażacka „renówka” ma nr boczny 449K48.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (35)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dd
Dd 06.10.2019, 20:36
Gratukacje dla OSP każda jednostka powinna mieć nowoczesny sprzęt , ale dlaczego zakupują różne marki pojazdów tutaj renault,tam mercedes ,tam volvo itp ,potem servis nie można wybrać najlepszego ?Jeszcze raz gratulacje w szczególności za wyróżnienia , bo sam wóz do akcji nie pojedzie.
OLO
OLO 06.10.2019, 19:53
W Imię Boże PIS Wspomoże.
Adam
Adam 05.10.2019, 16:48
No gratulacje po wielu latach oczekiwań tylko czy to zasłużona nagroda dla osp Sękowa czy może chęć poprawy wizerunku Pani wójt
Wiecie kto
Wiecie kto 06.10.2019, 15:16
Dla nas Strażaków z OSP Sękowa to bez znaczenia . Po wielu latach dostaliśmy nowy wóz i to się liczy. Ja bym nie mieszał w to Pani Wójt albowiem to Zarząd jest odpowiedzialny za pisanie projektów . Winą za opeszałość należy obarczyć Zarząd a nie Panią Wójt.
kramer
kramer 06.10.2019, 11:19
jak by na to nie patrzeć - sprzęt jest i oby był używany tylko w uroczystościach.
Generał
Generał 05.10.2019, 16:47
Piękna przemowa Pana Prezesa OSP Sękowa ściskająca za serce . Odznaczeni druhowie to prawdziwi strażacy przez duże S . Wielokrotnie uczestniczyli w akcjach . Z takimi druhami można spokojnie spać .
S
S 05.10.2019, 16:00
Gratulacje

Pozostałe