Czym zajmować się teraz będzie Barbara Bartuś?

  • 15.11.2019, 10:44
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Czym zajmować się teraz będzie Barbara Bartuś?
Sejm IX kadencji rozpoczyna pracę w nowym składzie. Dla pochodzącej z Lipinek posłanki Prawa i Sprawiedliwości to już 4 kadencja, gdy zasiada w sejmowych ławach.

Blisko 3 500 więcej głosów niż cztery lata temu dało Barbarze Bartuś, posłance z Lipinek drugi wynik w okręgu po Arkadiuszu Mularczyku i mandat poselski kolejnej kadencji.

O jej reelekcji zdecydowało 23 468 wyborców.

Przez najbliższe cztery lata posłowie, którzy uzyskali mandat, będą pracować w 29 komisjach sejmowych.

W ostatnim czasie poznaliśmy ich obsadę. Czym zajmą się posłowie z naszego regionu?

  • Barbara Bartuś: Komisja Ustawodawcza i Komisja Spraw Zagranicznych
  • Jan Duda: Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Andrzej Gut-Mostowy: Komisja Gospodarki i Rozwoju oraz Komisja Infrastruktury
  • Wiesław Janczyk: Komisja Finansów Publicznych
  • Jagna Marczułajtis-Walczak: Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki
  • Arkadiusz Mularczyk: Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych, Komisja Ustawodawcza oraz Komisja Spraw Zagranicznych, w której będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego
  • Urszula Nowogórska: Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
  • Anna Paluch: Komisja Infrastruktury oraz Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, w której będzie pełnić funkcję wiceprzewodniczącej
  • Edward Siarka: Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych
  • Patryk Wicher: Komisja Finansów Publicznych i Komisja Zdrowia oraz członek Zespołu Parlamentarnego ds. OSP i Sekretarz Sejmu Rzeczypospolitej
Tomasz Stasiowski

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kobieta
Kobieta 17.11.2019, 20:59
Nawet pani Poseł już wie, że najbardziej niebezpieczne i problemowe osiedle w Gorlicach jest osiedle przy ulicy T. Kościuszki a dzielnica to Zawodzie i wiem co pisze, bo mieszkałam w Nowej Hucie ale czułam się dużo Bezpieczniej, bo tam by człowieka zaatakowali to musi człowiek mieć zatargi z gangami a na Kościuszki by zaatakowali to atakują o wszystko. Bardzo podobnie jak menele w centrum w Gorlicach, że nie można spokojnie przejść czy przyjechać, bo mogą zaatakować z każdej strony.
Mariusz
Mariusz 16.11.2019, 22:06
Bartuś teraz będzie kręcić lody żeby się na stołku utrzymała :-)
Matka
Matka 16.11.2019, 21:03
Bedzie dalej wpychac swoich na intratne stanowiska w powiecie.
Kierowca
Kierowca 16.11.2019, 19:47
Do pani Poseł. Największy problem to ma szeryf na Kościuszki że za sprzątaczkę w krótkim czasie będzie płacił 20 zł i zatrzymuje samochody pod swoim blokiem.
zoo
zoo 16.11.2019, 12:15
A co może robić Kobieta? będzie pokorna by nie zostać ofiarą PIS. Można pogratulować wyniku i wiedzieć że PIS to wspólnota małżeńska. Nawet jak byłego Senatora Stanisława K ''RODO'' wyrzucili z PIS to nie został Senatorem.
obserwator
obserwator 15.11.2019, 21:32
przypadek wyboru
Korczak
Korczak 15.11.2019, 21:23
Statystyka. Będzie głosować jak partia każe.
Halyna
Halyna 15.11.2019, 18:10
Matko! Jakże można glosować na pis ? Przeciez oni nam zabierają a nie dają zobaczcie jak wszystko podrożało ! Moi najmilejsi opamiętajmy się i zacznijmy głosować rozsądnie
baba
baba 15.11.2019, 17:34
Gdzie jest wrak? Gdzie jest oświadczenie majątkowe Morawieckiego? Gdzie są listy poparcia do KRS? Gdzie jest milion samochodów elektrycznych? Gdzie jest 100tys mieszkań plus? Gdzie śmigłowce? Gdzie drony? Gdzie prom? Gdzie darmowe leki dla kobiet w ciąży? Gdzie obniżka Vat? Gdzie więzienie dla Tuska? :P

ohh
ohh 15.11.2019, 16:40
naród ciemny głosuje na takie co obiecują a jeszcze nic nie wykonała z obietnic z przed 4 lat a ceny rosną z dnia na dzień i w sklepach i w opłatach ,chcieliście dobrej zmiany ,darmowej kasy,obietnic bez pokrycia itd itp to macie
adam1
adam1 15.11.2019, 16:14
Komisja Spraw Zagranicznych czyli będzie nas kompromitować za granicą tak jak to robiła do tej pory. Trochę się dziwne wydaje, czwarta kadencja a żadnych poważnych stołków
gorliczanka
gorliczanka 15.11.2019, 14:41
Dla powiatu nic nie zrobila to wiadomo ,niech pracuje w sejmie, ja nie glosowalam na BB ale niech da spokoj naszej STAROSCINIE
Qń
15.11.2019, 13:12
Wskaż proszę w komentarzach ponizej mojego posta, choć jedną rzecz, ktorą przez 12 lat zrobiła balbala dla dobra powiatu gorlickiego!
Ola
Ola 18.11.2019, 08:23
Ale jad ...
Ona
Ona 16.11.2019, 15:35
Mając Posła w rejonie to jest duże Bezpieczeństwo. To tak samo jak Adwokat, który nie umie czytać a ma pieczątkę, to każdy się boi takiego. Tak jak Prezydent Lech W '' Rodo'' co wszystko podpisywał.
Darek
Darek 15.11.2019, 19:20
Zapobiegła dostarczaniu 400000 ton rocznie odpadów komunalnych do Empolu z pobliskich gmin i województ.!!!!!!!!
taaak
taaak 15.11.2019, 17:23
a msza za ojczyznę? Hę?
Muzyk od siedmiu boleści
Muzyk od siedmiu boleści 15.11.2019, 14:23
a szkoła muzyczna II stopnia?
KK
KK 15.11.2019, 13:06
O jednom kadencie za dużo.
Tom
Tom 15.11.2019, 11:02
Może pomnik Petzowi postawi

Pozostałe