Staszkówka i Libusza. Kilka domów objętych kwarantanną.

  • 10.03.2020, 11:35
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Staszkówka i Libusza. Kilka domów objętych kwarantanną. Foto: ilustracyjne/pixabay.com
W Staszkówce (gmina Moszczenica) dwa domy objęte zostały kwarantanną w związku z tym, że mieszkańcy mieli kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem przed powrotem do kraju.

W tej chwili nikt nie podejrzewa mieszkańców poddanych kwarantannie w Staszkówce o zarażenie koronawirusem, jednak sanepid działa w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Koronawirus rozwija się w ciągu 14 dniu, dlatego zasadne było podjęcie tej decyzji.

Osoba udzielająca informacji portalowi Moszczenica.info powiedziała, że w jednym z domów objętych kwarantanną mieszka mężczyzna, który wrócił z Austrii, gdzie okazało się, że jego szef zakażony jest koronawirusem.

g.13.20

Czytelnicy informują nas o kolejnych domach objętych kwarantanną, tym razem w Libuszy. Kwarantannie poddani zostali mieszkańcy, którzy niedawno wrócili z Włoch.

 

Póki co informacja jest nieoficjalna.

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

Źródło info: Moszczenica.info

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kopec
kopec 12.03.2020, 20:34
jestem na terenie francji i na dzien dzisiejszy jest ok 1780 przypadkow zakazenia wirusem ale nikt takiej paniki nie robi jak to co sie dzieje w Polsce wszystko funkcjonuje tu normalnie szkoly sklepy szpitale nie popadajcie w panike a media duuuzo w sprawie tej choroby wyolbrzymiaja
MK
MK 23.03.2020, 15:56
Lepiej dmuchac na zimne
Aro
Aro 12.03.2020, 21:45
W chwili pisanie przez Ciebie komentarza było już we Francji potwierdzonych 2281 chorych i 48 zgonów, Francuzi nie panikują...wszystko jest otwarte to mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy bo to samo mówili 2 tygodnie temu Włosi też nie było paniki
Makaron
Makaron 12.03.2020, 14:18
Ludzie nie popadajmy w panike współpracujmy zeby zwalczyć to "g.."razem to nie jest wsyd ani tez wirus chorób przenoszonych ryzykownym zachowaniem to nie HIV ,jezeli przypuszczamy ,ze mielismy kontakt z tym "dziadem" poddajmy sie kwarantannie ,ograniczmy kontakty ,nikt po takim naszym zachowaniu , odpowiedzialnym nie ma prawa mówić ,że jesteśmy trędowaci albo jakieś inne bzdury ; jak sami sobie nawzajem nie pomożemy nikt nam nie pomoże !!! Współpracujmy !!!
MrRed
MrRed 12.03.2020, 14:36
dokładnie. święte słowa Makaronie
Łukasz
Łukasz 11.03.2020, 21:39
Nie kilka tylko 2 domy nie siejcie paniki
Tu prete
Tu prete 11.03.2020, 13:34
To wina ludzi że się rozprzestrzenia ten Koronawirus..jeśli ktoś wyjeżdża do niebezpiecznych krajów to niech już tam zostanie..by w Polsce nie zarażać innych..zachciało ci się wycieczki??umieraj wśród zakażonych...przykre ale prawdziwe
ta
ta 12.03.2020, 23:32
Przez takich jak ty nie chce sie ujawniać
D D
D D 11.03.2020, 12:38
A czy to prawda że zmienią się w zombie ?
Makaron
Makaron 11.03.2020, 09:44
Brawo dla wszystkich ,którzy zdają sobie sprawe iż trzeba zglaszać sie po powrotach choć objawów nie mają to bardzo odpowiedzialne zachowanie :)
Łysy
Łysy 11.03.2020, 09:02
Gwarantuje wam, że po tym co piszecie i szczujecie osoby, które zachowały się odpowiedzialnie zgłaszając fakt powrotu, już nikt powracający z zagranicy czytający wasze oszczerstwa nie zgłosi się do sanepidu. Za to powinniście wziąć pełna odpowiedzialność karną i to tych osób powinniście się bać, osób które nie chcą być "trędowate". Wielka pokora i umiarkowanie w wyrażaniu własnych opinii, które są w większości nieprawdą - to jest odpowiednie zachowanie człowieka Homo sapiens.
Janmira
Janmira 11.03.2020, 08:33
Ja akurat jestem osobą, która skonczyla wczoraj kwarantannę. I powiem Wam, że czytając wszystkie komentarze mam mieszane uczucia. Kultura nie jest naszą mocną stroną. Jestem osobą, która współpracowała Z SANEPIDEM bardzo dokładnie. W wielu przypadkach zgadzam się z Waszymi opiniami, ale nie do końca
Trzeba coś takiego przeżyć, aby się wypowiedzieć. Ja rozumiem, że się boimy, to naturalny odruch. Ale nie oceniajmy innych z góry.
xxx
xxx 10.03.2020, 23:12
Historia oceni nasze działania. Nie obeszło się bez potknięć. Wyciągamy z nich wnioski. Przede wszystkim jednak minione miesiące były dla rządu czasem pracowitym, borykaniem się z ogromnymi trudnościami. Niestety – gospodarkę narodową uczyniono areną walki politycznej. Rozmyślne torpedowanie rządowych poczynań sprawiło, że efekty są niewspółmierne do włożonego wysiłku, do naszych zamierzeń. Nie można odmówić nam dobrej woli, umiaru, cierpliwości. Czasem było jej może aż zbyt wiele. Nie można nie dostrzec okazywanego przez rząd poszanowania umów społecznych. Szliśmy nawet dalej. Inicjatywa wielkiego porozumienia narodowego zyskała poparcie milionów Polaków. Stworzyła szansę pogłębienia systemu ludowładztwa, rozszerzenia zakresu reform.
Inspektor
Inspektor 10.03.2020, 22:55
Już są dwa wirusy. Koronawirus i Kwarantanna.
Antek
Antek 10.03.2020, 22:26
W Turzy 2 rodziny też pod kwarantanną
Dziadek
Dziadek 10.03.2020, 22:23
Gorolka jak zwykle w temacie. Ale ona wie wszystko...
Janusz
Janusz 10.03.2020, 20:00
Najlepiej niech obejmæ kwarantalną cały blok wszyscy będą żyć na poczet Państwa.
Janusz
Janusz 10.03.2020, 19:50
Widzę że dużo osób z Gorlic jak i z okolic kupuje sobie wycieczki do Włoch na narty za grosze. Takich ludzi odrazu na granicy powinni do izolatki wsadzać .
Zły
Zły 11.03.2020, 00:26
Typowy Janusz ✌️✌️✌️
Gorka jest zla
Gorka jest zla 10.03.2020, 22:25
Ta wycieczka byla zaplanowana pol roku temu i z pewnoscia byla drozsza dla uczestnikow niz panskie wynagrodzenie
Kasia
Kasia 13.03.2020, 22:36
Droższa niż czyjeś zdrowie bądź nawet życie?
Ptete
Ptete 11.03.2020, 13:36
To jedz i nie wracaj!!!
Janusz
Janusz 10.03.2020, 19:47
Janusz
Jbcpropagnde
Jbcpropagnde 10.03.2020, 19:13
Chciałabym powiadomić że rodzina ma się dobrze :) mam kontakt z rodziną i jestem obeznana w sytuacji. Nic wielkiego się nie dzieje. Siedzą spokojnie w domu i nikomu nie robia krzywdy. Proszę o zajęcie się swoimi sprawami i oglądania mniej telewizji a nie rozsiewanie plotek :) prędzej zabije was stres wywołany wiadomościami w telewizji niż ta rzeczywista choroba. Proszę sobie przypomnieć poprzednie 20 lat ile było chorób np. ptasia grypa która takze miała wyniszczyć ludzi. Proszę o zastanowienie się nad sytuacją wyłączenie telewizji oraz dbanie o siebie :)
Ciucholand
Ciucholand 10.03.2020, 18:45
Najtaniej Koronawirusa można kupić w ciucholandzie, bo są promocje.
Sąsiadka
Sąsiadka 10.03.2020, 18:20
Stali klienci sklepu spożywczego sieciowego, przy ulicy Kościuszki i Mickiewicza w Gorlicach.
Dań 999
Dań 999 10.03.2020, 17:56
Po co przyjeżdża z zagranicy siedź tam a nie tutaj zaraża... Widać rozum dzieciątka z 1 klasy
Laidi
Laidi 10.03.2020, 19:37
Super mowa.tez tak uwazam.

Aaaa
Aaaa 10.03.2020, 15:55
Ciekawe u kogo może jakie nazwisko
Lekarz
Lekarz 10.03.2020, 18:23
Takie jak twoje. Dlatego osoby chore zakaznie się ukrywają a szpitale zakazne upadają. Każdy ma prawo do leczenia i zajmij się tylko sobą, a nie plotkami.

Pozostałe