Duże zakupy, wielu klientów. Za mało kultury osobistej.

  • 20.03.2020, 22:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Duże zakupy, wielu klientów. Za mało kultury osobistej. fot. Czytelniczka Klaudia
W czasach epidemii trzeba zrozumieć, że każdy z nas drży o zapasy najpotrzebniejszych produktów, zwłaszcza tych, żywnościowych.

Zwiększone zapotrzebowanie, wzmożone środki ostrożności, żele antybakteryjne na każdym kroku w użyciu, higiena na metr kwadratowy, jeszcze raz do kwadratu. Obsługujące panie w rękawiczkach, towar dotykany tylko przez folię, wiadomo, wszystko po to, aby ograniczyć roznoszenie groźnego wirusa.

Duża ilość środków zapobiegawczych i zakupów ma jednak swoje drugie, przykre oblicze.

Niestety trudno przejść obojętnie obok obrazów jakie przesłała nam Czytelniczka Klaudia. Na zdjęciach widać parking pod jednym z gorlickich marketów. Jezdnia usiana jest jednorazowymi rękawiczkami, najprawdopodobniej porzuconymi przez kupujących po wieczornych zakupach.

Zaraz przy wyjściu z marketu z kosza „wyłażą” kolejne setki rękawiczek, które nie mieszczą się w worku o pojemności kilkudziesięciu litrów.

Takich obrazków zapewne będzie coraz więcej i częściej. Szanujmy siebie nawzajem a nasze otoczenie traktujmy jak swoje, bo im dłużej czasu będzie to wszystko trwało, tym trudniej będzie nam to znieść.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 22.03.2020, 08:57
a w szymbarku msze są odprawiane zgodnie z zaleceniem do 50 osób... a jak jest za dużo to dzielą kościół na góre i dół i odprawiają...
A spowiedź będzie wydłużona żeby można było się tak nie tłoczyć.... ciekawe jak zrobi święcenie pokarmów...
Bóg wyrozumiały zrozumie,
Kościół bezlitosny ponad wszystko.

kgrktt
kgrktt 21.03.2020, 22:50
Cóż, w Gorlicach jak obserwuję ludzie wchodząc do sklepu mózg i rozum zostawiają przed drzwiami wejściowymi, stąd wcale mnie taki widok nie dziwi. Najpierw sami zachowajmy kulturę, której w tym mieście brakuje na każdym kroku.
Terry
Terry 21.03.2020, 19:45
A czy Pan redaktor wziął pod uwagę to że kosze NIE są oprozniane na czas przez dany sklep stąd taka sytuacja?!!
Ja
Ja 21.03.2020, 10:50
A więc przerwa, eco idioci już nie promują eco? Chwilowo życie eco nie jest zdrowe?
Jak kruche są eco ideologie u eco idiotów :)
dg
dg 21.03.2020, 09:28
Zastanówmy się nie nad tym że jest syf tylko CZEMU jest syf. A syf jest dlatego, że nikt kosza nie opróżnił
Ja
Ja 21.03.2020, 10:52
Weź ze sobą swoje rękawiczki i nie pyskuj!
kkk
kkk 21.03.2020, 09:12
I co wam dadzą rękawiczki chyba tylko dobre samopoczucie, wirus nie przenosi się przez skórę.czy gołą ręką czy rękawiczką dotkniesz ust nosa oczu i będzie zakażenie. Rękawiczki usypiają waszą czujność. Szkoda mi bardzo Pań ze sklepów bo to ich bezsensowne noszenie rękawiczek i dotykanie nim wszystkiego jest pewnie wymagane przez niedouczonych pracodawców. Myjcie i dezynfekujcie ręce moja rada. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Kris
Kris 24.03.2020, 19:49
Jest tak jak piszesz. Tylko ja się zastanawiam czy nawet bardzo częste mycie rąk pomoże. Wirus może się utrzymywać na powierzchniach nawet ponad 2 tygodnie. Najnowsze badania ze statku diamond princess. Można umyć ręce, dotknąć towaru a potem człowiek odruchowo przetrze twarz bo gdzieś coś załaskocze i zakażenie gotowe. Jesteśmy trochę na przegranej pozycji.
eks
eks 21.03.2020, 08:28
jakby ktoś opróżnił kosz to by rękawicznki nie lezały na ziemi
Proboszcz
Proboszcz 21.03.2020, 01:44
Z której strony by nie patrzeć na to wszystko, to markety są sklepami bezpiecznymi, pod każdym względem.
ciec
ciec 20.03.2020, 22:51
ktos za sprzatanie pieniazki bierze...
Ja
Ja 21.03.2020, 10:54
Ktoś się kultury nie nauczył!
Axxxxxxa
Axxxxxxa 21.03.2020, 07:54
To nie znaczy że gnój trzeba za sobą zostawiać, właśnie dzięki takim osobom jak ty jest syf. Wstyd
siouks
siouks 21.03.2020, 07:16
można się teraz bać sprzątać tyle środków ochrony osobistej - a nuż ktoś kto je nosił był zarażony - nie wiem czy jest teraz wielu chętnych do takich prac - sytuacja jest wyjątkowa. Trzeba raczej więcej koszy/worków na te rękawiczki.

Pozostałe