Mija miesiąc od momentu pojawienia się pacjenta „zero” w Małopolsce.

  • 09.04.2020, 15:40
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Mija miesiąc od momentu pojawienia się pacjenta „zero” w Małopolsce. fot. ilustracyjne / własne
Dokładnie miesiąc temu został potwierdzony pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Teraz mamy 420 zakażonych.

Koronawirus pisze różne scenariusze. Jak wiemy, pacjent numer jeden niestety zmarł, przegrał długą i trudną walkę z chorobą COVID-19. Ale pacjentka, o której informowaliśmy jako o drugim przypadku zakażenia w Małopolsce, opuściła szpital ze statusem ozdrowieńca.

Statystyki:

Aktualnie w Małopolsce mamy 420 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (121 osób), powiatu wielickiego (66 osób) i powiatu bocheńskiego (52 osoby). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 51-60 lat (91 osób), a także 41-50 lat (88 osób) oraz 61-70 lat (61 osób). Wśród 420 potwierdzonych przypadków jest 192 mężczyzn i 228 kobiet. Dotychczas z powodu COVID-19 w Małopolsce zmarło 8 osób.

Spora część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji. Hospitalizowani przebywają głównie pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (132 osoby).

Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan 11 osób określa się jako ciężki.

Mamy 6 ozdrowieńców (czyli osób niemających objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać – ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową). Szósta osoba to pacjent, który został wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wczoraj. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dobre wieści.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe