Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Radni zajęli się problemami przedsiębiorców (AKTUALIZACJA)

  • 10.04.2020, 09:16
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Radni zajęli się problemami przedsiębiorców (AKTUALIZACJA)
Relacja na żywo z XVIII Sesji Rady Miasta Gorlice, w zdalnym trybie pracy Radnych.

Przedmiotem obrad będą dwie najważniejsze w tym momencie sprawy dla przedsiębiorców - przedłużenie terminu płatności podatku od nieruchomości oraz wprowadzenie możliwości umorzenia przez miasto należności cywilnoprawnych od podmiotów, których płynność finansowa uległa znacznemu pogorszeniu w związku z trwającą pandemią.

AKTUALIZACJA, godz. 10.15.

W związku z podjętymi dzisiaj (10.04) przez Radę Miasta uchwałami dotyczącymi pomocy dla gorlickich przedsiębiorców, przedstawiamy uproszczone wyjaśnienie w jaki sposób należy postępować w celu skorzystania z takiej możliwości.

Zmiana terminu płatności dotyczy przedsiębiorców których przychody (netto bez podatku VAT) w związku z epidemią COVID - 19 uległy zmniejszeniu.

Dla oceny zmniejszenia przychodu:

1) jeżeli składamy wniosek w kwietniu - porównujemy łącznie 2 kolejne miesiące roku 2020: styczeń i luty lub luty i marzec do tych samych miesięcy w roku 2019,
2) jeżeli składamy wniosek w maju - porównujemy łącznie 2 kolejne miesiące roku 2020: styczeń i luty, luty i marzec lub marzec i kwiecień do tych samych miesięcy w roku 2019.

Jeżeli przychód (netto - bez podatku VAT) w wybranych miesiącach roku 2020 jest niższy o co najmniej 15% niż w tych miesiącach 2019 - podatnik kwalifikuje się na zmianę terminu płatności.

Osoby prawne - w tym spółki jawne, spółki komandytowe, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jeżeli chcą skorzystać z przesunięcia terminu już w kwietniu - prosimy o złożenie wniosku przed 15 kwietnia.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, mogą złożyć wniosek do 15 maja.

WNIOSEK DO POBRANIA

ZAŁĄCZNIK DO POBRANIA

Terminy przedłużają się następująco:

1) dla osób prawnych:

a) przypadający na dzień 15 kwietnia 2020 r. przedłuża się do dnia 31 lipca 2020 r.;

b) przypadający na dzień 15 maja 2020 r. przedłuża się do dnia 31 sierpnia 2020 r.;

c) przypadający na dzień 15 czerwca 2020 r. przedłuża się do 30 września 2020 r.

2) termin płatności podatku od nieruchomości od osób fizycznych przypadający na dzień 15 maja 2020 r. przedłuża się do dnia 31 lipca 2020 r.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Stasiowski

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eks
eks 14.04.2020, 11:14
A TO NIE STAĆ CIE NA MASECZKĘ???w aptece są po 6zł.
~~~~ja
~~~~ja 14.04.2020, 11:52
@eks jeżeli to te maseczki, które ja kupiłem (też po 6 zł w aptece) to są BARDZO DROGIE. To są maseczki jednorazowe i dajmy na to zużyjesz 2 dziennie (po drodze do i z pracy, zakupy zrobisz po drodze) to już 12 zł tylko na siebie do tego mąż / żona... Na szczęście dzieci teraz nie muszą (a nawet nie mogą) wychodzić. W każdym razie nie pisz głupot "nie stać", bo nie chodzi o to stać czy nie tylko o to, że to naprawdę drogo i w skali miesiąca za to można by opłacić np. czynsz!
Osobiście w najbliższym czasie zamierzam zaopatrzyć się w wielorazowe a 6 zł za jednorazową to po prostu przegięcie!
dsd
dsd 14.04.2020, 11:43
maseczka buraczku sprawdza się na MAKSIMUM 8 godzin
~Tomtomm
~Tomtomm 13.04.2020, 21:42
A czy Miasto zamiast Dni Gorlic może zakupić i dostarczyć mieszkańcom do skrzynek listowych maseczki które będą od czwartku obowiązkowe.
podatnik
podatnik 11.04.2020, 20:00
może teraz radni się zastanowią kto im robi na wypłaty . A tak zablokować drogi ustawić znaki 2,5 T a podatki same się wpłaca . Może teraz sie zastanowią na co wydawać pieniądze i zaczną szanować tych co płacą podatki
Ktoś
Ktoś 10.04.2020, 17:06
A co to niby za pomoc przesunięcie płatności...?!! I po co to było zwoływać sesje?!! Wielkie mi halo...uchwalili!!
Statystyk
Statystyk 10.04.2020, 11:45
Gorlice nie liczą na żadną pomoc, to tylko fikcja, bo to jest miasteczko poniżej 20 tyś mieszkańców, i już go nie ma na mapie Polski z 2020 r. Zostali sami Urzędnicy, Kierownicy i Osoby na utrzymaniu ZUS to już 75% Gorliczan.
Gor
Gor 11.04.2020, 18:28
Wracaj do sącza statystyku :) Wesołych Świąt dla Ciebie i całej Twojej grupy etnicznej.
statystyk
statystyk 11.04.2020, 11:49
noooooooooo, jak na razie to powyżej 20.000 i to znacznie.
R
R 10.04.2020, 11:24
A czy czynsze za mieszkania UM tez bedą umarzane luz zwalniane z oplat w zaostnialwj sytuacji?
m_w
m_w 10.04.2020, 11:24
Ja pamiętam stan wojenny kiedy był potężny przemysł w Gorlicach i w Polsce można było wszystko robić. A teraz jest ukryty a restrykcje jeszcze gorsze. Dziś rzed pomnikiem Kaczyńskiego nie zachowywali odległości 2m. Policja chodzi parami a nas karzą. Gorzej jak w ustoju Korei , Chin.
Grzesiek
Grzesiek 10.04.2020, 13:33
W Niemczech, które tak wszyscy podziwiają, kordony policji otaczają zakłady pracy i domy opieki społecznej, żeby nikt sie tam nie zbliżał i nie zarażał koronawirusem. I nie skarżą sie na zły ustrój.A u nas problem, żeby sie dostosować do przepisów.I Rząd taki niedobry ! To dlaczego tyle tysiecy ludzi wróciło do Polski? Niemcy dawali im po 80 euro dziennie, bez świadczenia pracy, żeby od nich nie wyjeżdżali.
Polak
Polak 10.04.2020, 17:15
nie tłumacz i tak nie zrozumieją.... Polacy i tak wiedza lepiej bo mają telewizor i internet i na nim budują światopogląd n a tej żenadzie przekazywanej przez jednych i drugich.. jedni robią to dla pieniędzy... drudzy..? sam już nie wiem?

Kocham Cię Polsko! Ojczyzno Moja!!!
Marian
Marian 10.04.2020, 10:25
A ci co stracili prace a niemaha z czego oplacic czynszu za mieszkanie to tez beda umazac ?
m_w
m_w 10.04.2020, 10:05
Umorzyć zaległy podatek glimaru 6mln zł. Umorzyć kare za zwożenie odpadów na rafinerie. Dać 100 mln na utylizację zamiast na walkę z pandemią . Zwiększyć zarobki w urzędach bo ile musi myśleć administracja żeby nas chronić przed biedą.
Prezes Firmy
Prezes Firmy 10.04.2020, 09:48
Nie chcemy od Miasta ani grosza, bo jeszcze nie ma stanu wyjątkowego.
loki
loki 10.04.2020, 17:18
wiesz co to stan wyjątkowy " poczytaj konstytucję " za nim piszesz te wypociny?

Internet nie dla wszystkich:)

Pozostałe