Policja: okres świąteczny z prawie pustą kroniką kryminalną.

  • 21.04.2020, 15:56
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Policja: okres świąteczny z prawie pustą kroniką kryminalną.
Obostrzenia i ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców miały bardzo duży wpływ na ilość zdarzeń, do których doszło w święta i w następującym po nich bezpośrednio tygodniu.

 

.

Przez cały ostatni tydzień doszło do zaledwie 10 zdarzeń drogowych, w większości były to kolizje i niegroźne stłuczki - mówi oficer prasowy gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Najpoważniejsze ze zdarzeń miało miejsce we wtorek (14 kwietnia), gdy osobowe bmw wbiło się w ogrodzenie Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule >>>LINK<<<

  • 12 kwietnia o godz. 20.50 na ul. Szopena w Gorlicach, kierujący seatem stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z jezdni i uderzył w pionowy znak drogowy. Badanie zawartości alkoholu dało wynik 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Klęczan został zatrzymany, ponieważ nie posiadał też uprawnień do prowadzenia pojazdu.
  • 16 kwietnia w Lipinkach zatrzymano do kontroli rowerzystę, który jak się potem okazało był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu.
  • 16 kwietnia około godz. 12.20 w Łużnej kierująca pojazdem Mazda na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fiatem. Sprawczyni zdarzenia otrzymała mandat karny w wysokości 400 zł.
  • 17 kwietnia przed godziną 9 w miejscowości Szymbark kierujący motocyklem najechał na tył pojazdu osobowego. Pisaliśmy o tym w osobnym artykule >>>LINK<<<
  • Oprócz tych zdarzeń zanotowano kilka drobnych stłuczek parkingowych i kolizji.
  • W kronice kryminalnej z poprzedniego tygodnia znalazły się dwa zdarzenia, w Uściu Gorlickim podczas kontroli ujawniono pojazd o zaniżonym stanie licznika kilometrów, a w Gorlicach doszło do kradzieży saszetki z pieniędzmi na szkodę jednego z dostawców dowożących towar do sklepów.

Od 17 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w związku z ochroną przed zarażeniem się koronawirusem. Od tego czasu gorliccy policjanci nałożyli 13 mandatów za niestosowanie się do tego przepisu.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Barmanka
Barmanka 21.04.2020, 19:40
Najważniejsze że Policja przestała się nudzić w czasie epidemii i zajęli się normalną pracą, a nie gnębieniem, najazdami i oddawaniem wniosków do Sądów na niewinnych ludzi.
Cebczosnek
Cebczosnek 21.04.2020, 17:43
Na umowie kupna napisać stan licznika i mogą nas cmoknąć... Chwile to potrwa oczywi#cie wnioski do sądu itp. Poprzedni właściciele odpowiadają a potem koło się zamyka.
Prawnik
Prawnik 21.04.2020, 17:12
Każdy może zapomnieć założenie maski, ale pierwszy raz w historii nie ma problemów na ulicy Kościuszki.
Tom
Tom 21.04.2020, 21:31
A czy ul. Kościuszki to jakaś strefa zagrozenia, ze tak piszesz?
Proszę podziel się twoimi przeżyciami i posiadaną wiedzą.

Prawnik
Prawnik 22.04.2020, 09:49
Zobacz na statystyki na Policji, Pogotowia i Straży Pożarnej. Najwięcej wyjazdów jest do tych właśnie bloków mieszkalnych.

Pozostałe