Sezon na szerszenie ruszył pełną parą. Strażacy usuwają nieproszonych lokatorów.

  • 29.07.2020, 12:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sezon na szerszenie ruszył pełną parą. Strażacy usuwają nieproszonych lokatorów. Foto: ilustracyjne
Ostatnie dni przyniosły kilka strażackich interwencji dotyczących usuwania gniazd owadów, które zadomowiły się w najlepsze w pobliżu gospodarstw domowych. Na tyle blisko, że stwarzały zagrożenie dla mieszkańców.

 

Dominikowice, Moszczenica, Stróżówka, Libusza, Gorlice, Strzeszyn, Lipinki to w tych miejscowościach strażacy w ostatnich dniach usuwali banie z bzyczącymi lokatorami.

Najczęściej szerszenie pojawiają się w szczelinach elewacji, na poddaszach, w podbitkach i kominach, ale zdarzały się też w sianie, pniach drzew czy nawet w budkach dla ptaków – mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Nasi strażacy odpowiadają na każde wezwanie dotyczące likwidacji gniazd szerszeni czy os w miejscach, w których przebywa duża liczba osób, jak na przykład szkoły czy sklepy. Do prywatnego domu przyjadą tylko w sytuacji, gdy któryś z mieszkańców jest uczulony na jad tych owadów.

Reagujemy zawsze, gdy zagrożone jest życie i zdrowie mieszkańców – mówi Dariusz Surmacz. I dodaje: W przypadkach, gdy tego zagrożenia nie ma, likwidacją gniazd owadów zajmują się wyspecjalizowane firmy dezynfekcyjne.  

Strażacy stanowczo odradzają usuwania „bani” z owadami na własną rękę i przekonują, że nikt z nas nie chciałby na własnej skórze doświadczyć, co potrafią rozwścieczone szerszenie.

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ktoś
ktoś 30.07.2020, 14:07
firma "OSP", :) ew gaśnica na osy z sklepu ogrodniczego.
Jimmy
Jimmy 29.07.2020, 19:27
Moze ktos polecic jakas firme z terenu gorlic?
Łysy
Łysy 31.07.2020, 07:28
Firma "szwagier" ;) odrobina benzyny trochę wyobraźni i po osach ;P a potem symboliczne 0.5L
jimmy
jimmy 29.07.2020, 18:03
Jakie firmy polecacie z tereni gorlic?

Pozostałe