Przedsiębiorcy nie chcą pieniędzy?

  • 03.08.2020, 12:35
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Przedsiębiorcy nie chcą pieniędzy? fot. ilustracyjne/ pixabay
Sprawdziliśmy dziś, jak wielu przedsiębiorców z terenu powiatu gorlickiego pojawiło się na liście, gromadzącej podmioty, które oferują możliwość zrealizowania Bonu Turystycznego. Wyniki okazały się zaskakujące, by nie powiedzieć, że szokujące.

 

Sprawdziliśmy dziś o godzinie 12:00 listę podmiotów oferujących możliwość zrealizowania Bonu Turystycznego w powiecie gorlickim. Lista dostępna jest publicznie od 1 sierpnia na stronie https://bonturystyczny.polska.travel

Widzimy tam aktualizowaną codziennie o godz. 10:00 listę podmiotów, w których możliwe jest zrealizowanie bonu turystycznego, który wynosi 500zł na każde dziecko, a 1000zł na dziecko niepełnosprawne.

Propozycja wydaje się nie tylko ciekawa, ale także bardzo korzystna dla lokalnych przedsiębiorców. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy lokalni przedsiębiorcy postarali się już o swoje miejsce na liście. Wydaje się to szczególnie ważne dlatego, że im szybciej się na niej pojawią, tym większa jest szansa, że właśnie u nich turyści postanowią zrealizować swój bon.

Spokojny, czysty, z ciekawą ofertą różnorodnych formy rekreacji i wypoczynku: tak chcemy myśleć o powiecie gorlickim. Wystarczy więc odrobina zaangażowania i aktywności na polu reklamy, by wykorzystać istniejące możliwości. Bon Turystyczny daje ku temu znakomitą okazję: wydaje się więc oczywiste, że przedsiębiorcy powinni być zainteresowani tego typu promocją.

To co zobaczyliśmy na liście podmiotów oferujących możliwość realizacji bonu turystycznego zaskoczyło nas: z trudem można znaleźć na niej podmioty z naszego regionu, których powinno być przecież mnóstwo!

Oto jak wyglądają statystyki związane z liczbą podmiotów, w których można realizować bon turystyczny w poszczególnych gminach naszego powiatu:

 

Gmina

Liczba miejsc, w których można zrealizować bon

Łużna

0

Bobowa

0

Biecz

1

Lipinki

0

Uście Gorlickie

1

Gorlice (miasto i gmina Gorlice łącznie)

7

Sękowa

2 (w tym jedna niewłaściwie opisana)

Moszczenica

0

Ropa

0

 

Jak łatwo policzyć,  na terenie lokalnych gmin, w dniu dzisiejszym na liście podmiotów realizujących bon turystyczny jest razem 11 podmiotów.

Dzwoniąc na infolinię dla przedsiębiorców dowiedzieliśmy się, że prawidłowe wypełnienie wniosku i aktywny profil PUE ZUS pozwalają na niemal natychmiastowe wciągnięcie podmiotu na listę (aktualizacja listy odbywa się codziennie w dni robocze o godz. 10.00). Poza samą wolą przedsiębiorcy nie jest więc wymagane zasadniczo przejście żadnej złożonej procedury, która uprawnia do wejścia na listę. Szczegółowe informacje związane z możliwością wpisania się na listę przedsiębiorstw oferujących wpis na listę przedsiębiorstw można uzyskać pod wskazanym powyżej linkiem i w Ustawie z dn. 15 lipca 2020r., o Polskim Bonie Turystycznym (Dz. U poz. 1262 z 2020r.)

Będziemy uważnie obserwować rozwój sytuacji, ponieważ dziwną wydaje się sytuacja, w której przedsiębiorcom, nastawionym na agroturystykę i turystykę nie zależy na tej dodatkowej szansie na realne pieniądze i darmową reklamę.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

www
www 06.08.2020, 22:44
Spójrzcie z innej perspektywy zgłosisz się kontrole będą mijać się w drzwiach donosy zawistnych pijani opiekunowie rozczeniowcy "mi sie należy "Ja patolog mam kasę a ty przedsiębiorco jesteś nikim Wielu zapewne mnie zrozumie jak ma z tym czymś do czynienia
Polak
Polak 04.08.2020, 08:00
W całym, kraju jest niewielkie zainteresowanie tym bonem.
UltraJan
UltraJan 03.08.2020, 17:55
Przedsiebiorcy nie chcą pieniędzy, bo i tak wszystkie agroturystyki są w lato zajęte, b) dzieci to dla nich często problem, c) tak narzekali razem z tanajnem a teraz się okazuje, że pieniędzy nie chcą bo mają mieli i bed mieli ich duuuużo !
Mig
Mig 03.08.2020, 17:14
Przecież cała ta oczotka o turystycznym charakterze naszych okolic to mit. Co tu jest turystycznego? Fakt, krajobraz i to, co dała matka natura. A poza tym? Praktycznie zero, nawet uczciwych miejsc noclegowych nie ma, nie mówiąc o jakichś fajnych atrakcjach. No, jedynie turyści mogliby zobaczyć tereny rafinerii - to już jest jakiś wyróżnik na mapie Polski.
Wujek
Wujek 04.08.2020, 21:17
No coz... do Czarnobyla wycieczki teraz sa w modzie i drogie. Kiedys moze beda do Gorlic
Malcolm
Malcolm 06.08.2020, 13:20
Z jasla masz wycieczke do Prypeci
Robercik
Robercik 04.08.2020, 09:03
ale ludzie tego potrzebują. parki rozrywki są wszędzie. tak samo ja nie rozumiem po co wykupywać wakacje w Chorwacji czy w Grecji tylko po to, zeby 2 tygodnie siedziec w hotelu i chlać.
Bogdan Lotnik
Bogdan Lotnik 03.08.2020, 17:03
Każdy chce protestować, by doprowadzać Gorlice do upadku.
Szef
Szef 03.08.2020, 15:05
Bo dziś dadzą, a jutro zamkną za kraty.
MrRed
MrRed 03.08.2020, 14:57
jeśli to prawda to jest to po prostu żałosne. niby taki region turystyczny, narzekanie, że jest źle. a jak przyjdzie co do czego, to...
Margo
Margo 03.08.2020, 16:12
Masz racje!
No chyba ze juz maja rezerwacje na full. Ale nie wydaje mi się zeby tak było...
Ad
Ad 04.08.2020, 00:52
Nie wiem jak w Gorlicach, ale jak się posprawdza miejsca noclegowe w kierunku Małastowa, Klimkówki i Wysowej to najbliższe wolne terminy są w październiku.
Renata
Renata 04.08.2020, 08:42
co akurat jest świetnym terminem na wypad w nasz region. to nie morze, gdzie chcesz miec 2 tygodnie ok 20 stopni. tu rezerwowanie noclegów na sezon zimowy albo na złotą jesień ma sens szczególnie dla korposzczurów
MrRed
MrRed 03.08.2020, 16:26
dokładnie o to mi chodzi, bo jesli nie mają chęci wypełnić choćby głupiego formularza (zakładam, ze po prostu pracują legalnie, więc jest to czysta formalność), to po prostu porażka ludzi, a nie systemu. bardziej pomóc się nie da - mają kasę na talerzu podaną, wystarczy wykupić reklamę na drugim końcu Polski, wpisać się szybko na listę i jazda! szczególnie, ze w naszym regionie jesień i zima jest równie atrakcyjna jak lato. eh Rodacy... wszyscy narzekają, a jak jest jakaś szansa, to przelatuje przed nosem

Pozostałe