Chociaż ostatnie tablice informacyjne budowy jeszcze są widoczne, to jak informuje nas UM w Gorlicach, właśnie dziś rano oficjalnie do urzędu dotarł komplet dokumentów potwierdzający to, że Miasteczko Ruchu Drogowego spełnia wszystkie niezbędne wymogi i może zostać uznane jako oficjalnie otwarte i działające.
Jak podaje UM Gorlice:
Tutaj będą odbywały się m.in. konkursy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz egzaminy na kartę rowerową. W ramach inwestycji wykonano ok. 1000 m² ścieżek rowerowych i ok. 320 m² alejek spacerowych. Na terenie miasteczka znajduje się oznakowanie pionowe i poziome. Zamontowano elementy małej architektury (kosze na śmieci 5 szt., ławki 9 szt., stojaki na rowery 7 szt.) wybudowano oświetlenie w postaci 10 lamp na słupach stalowych oraz wykonano monitoring (7 kamer). Na użytkowników czekają m.in. skrzyżowania równorzędne, rondo, ósemka, skrzyżowanie wraz z sygnalizacją świetlną, przejazd kolejowy. Na budowę „miasteczka” Miasto Gorlice pozyskało dofinansowanie w kwocie 200 000 zł. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, a jego całkowity koszt to 595 796 zł.
Miasteczko rowerowe w tej lokalizacji zostało wcześniej wskazane w ramach wspólnej inicjatywy Zarządów Osiedli nr 3 i 11 wpisanej do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Dostrzegając potrzebę rozwoju infrastruktury dla aktualnych i przyszłych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza rowerzystów, Miasto Gorlice poszerzyło zgłoszoną koncepcję, tak by stworzyć kompleksowe i funkcjonalne miejsce.
Jak dużym zainteresowaniem cieszy się to miejsce wie już wielu rodziców, którzy tłumnie przybywają w to miejsce ze swoimi pociechami.
Wydaje się, że w związku z tak dużą intensyfikacją ruchu w tym miejscu już niebawem urząd stanie przed kolejnym wyzwaniem: zaplanowania zabezpieczeń i dostosowania przejścia dla pieszych tak, by poruszające się tam dzieci i ich rodzice byli w pełni bezpieczni.
Być może uzasadnione będzie także zaplanowanie alternatywnej ścieżki dojazdu dla najmłodszych lub ustawienia bramek, które uniemożliwiałyby dzieciom wtargnięcie na pobliską obwodnicę.
Oficjalne otwarcie miasteczka już wkrótce!
źródło: UM Gorlice









![Fura za okrąglutki milion euro. Czy będzie ją można zobaczyć w Gorlicach? [FOTO] zdjęcie przedstawia ekran komputera na którym widać samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-fura-za-okraglutki-milion-euro-czy-bedzie-ja-mozna-zobaczyc-w-gorlicach-foto-1770141181.jpg)


![To oni napisali najpiękniejsze „Listy do Sąsiada”. Poznajcie laureatów [FOTO] Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu i urzędników](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nagrody-w-konkursie-list-do-sasiada-wreczone-poznalismy-laureatow-z-gorlickich-szkol-foto-1770118007.jpg)


![Przerwa w dostawie wody w Gorlicach [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przerwa-w-dostawie-wody-w-gorlicach-1770105180.jpg)


![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze