Kierowcy uważajcie! Kolizja za kolizją z udziałem dzikich zwierząt.

  • 28.09.2020, 12:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy uważajcie! Kolizja za kolizją z udziałem dzikich zwierząt.
W ostatnich dniach na drogach Gorlickiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem saren, które za każdym razem wbiegają wprost pod koła nadjeżdżających samochodów.

 

Zaczęło się w czwartkowy wieczór (24 września) w Bieczu, gdzie kierowca alfy romeo dosłownie wbił się w bariery energochłonne po tym, jak gwałtownie zareagował na widok sarny, która wyskoczyła na jezdnię. Zdarzenie skończyło doszczętnie skasowanym samochodem, ale na szczęście bez obrażeń u ludzi podróżujących osobówką. (>>>Biecz. Pojazd osobowy wbił się w bariery energochłonne.)

W sobotę (26 września) doszło do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. W Gładyszowie i Bieczu kierowcy osobówek nie zdążyli wyhamować przed wbiegającymi na jezdnię sarnami, a w Siedliskach tuż przed maskę samochodu wyskoczył lis. Również dzisiaj (28 września) kilka minut po godz. 1 w Ropie kierowca forda miał bliskie spotkanie z sarną.

Dzikie zwierzęta zazwyczaj wybiegają na jezdnię w miejscach, gdzie przy drodze rosną krzaki, znajdują się nieużytki lub las, ale nie na tyle gęsty, by zwierzyna miała się jak w nim skryć przed drapieżnikami, więc sarny po prostu przemieszczają się, czego efekty widzimy ostatnio w policyjnych statystykach drogowych.

Barbara Ćmiech

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Małgorzata
Małgorzata 01.10.2020, 14:18
Na obwodnicy Biecza też mieliśmy przyjemność spotkania z łanią jedna przebiegła mąż przychamował a druga wyskoczyła gdy mąż ruszył usiadła na masce i uciekła a myśmy zostali z zagiętą maską rozbitą lampą ale żywi .
Bili
Bili 29.09.2020, 13:12
Zenujace i kompletnie pozbawione realnej wiedzy sa komentarze tych ktorzy twierdza ze mozna uniknac spokojnie kolizji z sarna....chyba idac pieszo ....
Kero
Kero 29.09.2020, 08:32
Byłem nie dawno świadkiem jak sarna wyskoczyła przed motocykl, uf nie dużo brakowało do tragedi. Czemu tego jakoś kontrolowanie nie eliminują, przecież to jakaś plaga!
zając
zając 28.09.2020, 16:57
widać że dwóch komentujących nigdy nie miało spotkania z sarną czy inną zwierzyną na drodze
Leoś
Leoś 28.09.2020, 15:29
Jadąc przez las czy przez obszar gdzie mogą biegać dzikie zwierzęta, należy poruszać się tak, jakby te zwierzęta znajdowały się przy samej krawędzi drogi.
................
................ 28.09.2020, 13:36
...a przepisy mówią wyraznie ..kierowco zachowaj zawsze szczególną ostrożnosć....przy normalnej prędkości można wyhamować albo bezpiecznie uciec na bok...jadąc gorlicką obwodnicą 70 jak należy nie ma sytuacji żeby kolejny pojazd siedział na zderzaku albo wyprzedzał a nie mówiąc o bieckiej trasie
zając
zając 28.09.2020, 17:42
Od razu widać że nie spotkałeś nigdy sarny na drodze, czysta teoria
on
on 28.09.2020, 12:53
Na obwodnicy Gorlic przy scieżce rowerowej też pokazują się sarny.

Pozostałe