Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki

Jubileusz Chóru Cantores Carvatiani. Takiego koncertu jeszcze w Gorlickiem nie było!

Podziel się
Oceń

Stowarzyszenie i Chór Cantores Carvatiani serdecznie zapraszają na koncert jubileuszowy 2010 – 2020 „Cantores Carvatiani w Perle Polskiego Renesansu”, który odbędzie się 10 października 2020 roku o godz. 18 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.
Jubileusz Chóru Cantores Carvatiani. Takiego koncertu jeszcze w Gorlickiem nie było!

Autor: Foto: archiwum Cantores Carvatiani

 

W czasie koncertu wystąpią: Michał Zator – muzyk i harfista, Kwartet Galicyjski w składzie: Joanna Kiełbasa – I skrzypce, Martyna Bulzak – II skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela oraz chór mieszany Cantores Carvatiani, działający pod patronatem Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, a pod dyrekcją Anny Cisoń-Połeć.

Koncert jest wydarzeniem wieńczącym projekt „Cantores Carvatiani w Perle Polskiego Renesansu – spotkanie muzyczne z okazji jubileuszu powstania chóru Cantores Carvatiani” realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach programu Mecenat Małopolski 2020.

...

Michał Zator – muzyk, harfista i wokalista uprawiający rozbudowaną improwizację na harfie, który sam akompaniuje sobie do śpiewu. Harfa to bardzo mało znany instrument, który niejednokrotnie budzi zachwyt wśród publiczności. Muzyk jest stypendystą Ministra Kultury i Marszałka Wielkopolski, półfinalistą piątej edycji programu „Mam Talent”. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie, ukończył bowiem z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu.

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę Folkomania złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie. W 2019 roku album Folkomania uplasował się na ósmym miejscu w prestiżowym plebiscycie Wirtualne Gęśle organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej. W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja, występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Chór mieszany Cantores Carvatiani powstał jesienią 2010 roku. Tworzą go przedstawiciele różnych zawodów i środowisk, głównie nauczyciele gorlickich szkół, a także studenci i młodzież. Zespół działa pod patronatem Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Od początku istnienia chór angażuje się w życie kulturalne miasta i regionu, swoim śpiewem uświetnia wiele lokalnych imprez kulturalnych. Poprzez liczne koncerty w Polsce, a także za granicą chór promuje miasto i powiat. Zespół posiada bogaty repertuar, począwszy od muzyki sakralnej po ciekawe aranżacje utworów dawnych, ludowych i współczesnych. Wykonuje kompozycje w języku polskim, francuskim, rosyjskim, angielskim, starocerkiewnym i łacinie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wydał trzy płyty promujące muzykę chóralną, sakralną i rozrywkową. Chór łączy nie tylko wspólna pasja i zamiłowanie do muzyki: jest to szczególna społeczność, która promuje ideę wspólnych działań artystycznych, jak również integrację międzypokoleniową. Zachęca społeczność lokalną do udziału w wydarzeniach kulturalnych promujących sztukę wysoką, współtworzy imprezy, współpracując z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Dyrygentem chóru jest Anna Cisoń-Połeć absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale dyrygentury chóralnej.

Koncert będzie dostępny tutaj >>> KLIK
 


INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW WYDARZENIA

 

  • Przyjdź na wydarzenie wcześniej!

Wdrożyliśmy procedury wpuszczania publiczności na nasze wydarzenia, tak aby wszystkim zapewnić komfort bezpieczeństwa.
Zaplanuj przyjście kilka minut wcześniej. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać.

  • Chcemy zapewnić każdemu uczestnikowi bezpieczeństwo!

Wprowadzamy obowiązek zbierania danych przed wejściem na wydarzenie, które umożliwią łatwy kontakt z uczestnikami wydarzenia po jego zakończeniu.

  • Jeśli jesteś chory – zostań w domu! Jeśli jesteś zdrowy – zapraszamy!

Każdego uczestnika wydarzenia prosimy o złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

  • Zwiedzaj w jak najmniejszej grupie!

Jesteśmy otwarci dla indywidualnych odbiorców, rodzin z dziećmi.

  • Po wejściu i w trakcie zwiedzania cierpliwie czekaj na swoją kolej!

Na terenie instytucji w jednym czasie może znajdować ograniczona liczba osób. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać na wejście do kolejnej sali, pomieszczenia lub obiektu.

  • Zachowuj odległość!

Pamiętaj o zachowaniu stosownej odległości do innych zwiedzających (min. 2 m). Unikaj wspólnego wchodzenia do pomieszczeń przez drzwi lub bramę. Nie dotykaj eksponatów.

  • Dbaj o bezpieczeństwo siebie i innych!

Podczas imprezy zasłaniaj nos i usta, a także korzystaj z dostępnych w muzeum płynów dezynfekujących do rąk. Dzięki temu chronisz przed koronawirusem siebie, innych uczestników imprezy oraz personel instytucji.

  • Zapoznaj się z regulaminem!

Dla uczestników wydarzeń, imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2 opracowaliśmy regulamin określający nowe zasady.

 

Informacja zgodna z załącznikiem nr 4 do Zarządzenia Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach nr 14/2020 z dn. 9.06.2020 r.


 

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 11Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 12zdjęcie przedstawia samochód wyprzedzający osobę jadącą po ulicy na hulajnodze#WAŻNY TEMAT Hulajnoga elektryczna - przyszłość, czy zagrożenie? [ANKIETA] Nieuchronna i globalna elektryfikacja transportu w kraju nad Wisłą zaczęła się bardzo nieśmiało. O ile ciągle nie możemy - jako społeczeństwo - przekonać się do elektrycznych samochodów, to elektryczne hulajnogi rozgościły się na polskich ulicach na dobre.Data dodania artykułu: 18.06.2025 11:46Liczba komentarzy artykułu: 10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: XTreść komentarza: Z takimi wynikami do trzydziestki będzie miała zrąbany kręgosłup (S1, L4, L5), kolana (stawy i więzadła krzyżowe), zwyrodnienia nadgarstków, oczywiście depresję, stany lekowe, apatię, zaburzenia miesiączki itd, itd. Ale co tam, wynik się liczy i duma rodziny, trenera, szkoły. Pamiętacie Agatę Wróbel ?Data dodania komentarza: 1.07.2025, 17:00Źródło komentarza: Martyna Tarsa z Siar - najsilniejsza siedemnastolatka w Polsce!Autor komentarza: MglaTreść komentarza: Manueala kochana trzymaj się twardzielko! Wspieram całym sercem ! Wiem,że pokonasz parszywca !Data dodania komentarza: 1.07.2025, 10:53Źródło komentarza: Nowotwór piersi okazał się złośliwy. Kobieta walczy nie tylko dla siebie, ale i dla córeczkiAutor komentarza: Zorro z GorlicTreść komentarza: Ford miał zielone, ciężaròwka czerwone..Myślał że przeleci i przeleciałData dodania komentarza: 30.06.2025, 22:20Źródło komentarza: Gorlice. Kolizja ciężarówki i pojazdu osobowego na ul. Stróżowskiej [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: MTreść komentarza: Mam nadzieję, że odpowie za to, jeśli komuś coś się stanie bo nie będzie mógł wezwać pogotowie ze względu na brak dostępu do zasięgu. Mam tam dziadków, oboje po 90 lat... Martwię się o nich ciągle czy otrzymują na czas pomoc w nagłej sytuacji, gdy ten gnojek znów zniszczy kable.Data dodania komentarza: 30.06.2025, 21:57Źródło komentarza: Kolejne kontrowersje wokół światłowodu w Gładyszowie. Sprawa eskaluje, policja asystuje technikom
Reklama