Z notanika policjanta: kolizje i internetowe oszustwa

  • 12.10.2020, 12:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Z notanika policjanta: kolizje i internetowe oszustwa Foto: ilustracyjne/pixabay
Ostatnie dni upłynęły mundurowym pod znakiem zdarzeń drogowych i zgłoszeń dotyczących oszustw.

W piątkowe (9 października) przedpołudnie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę w Męcinie Wielkiej. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowało się 0,85 promila alkoholu. Został ukarany 500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę.

Jeszcze tego samego dnia na ulicy Kościuszki w Gorlicach kierowca peugeota nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mitsubishi. Sprawca został ukarany 500 zł mandatem i sześcioma punktami.

W piątek do mundurowych zgłosili się również dwaj oszukani mieszkańcy Gorlickiego.

Gorliczanin złożył zawiadomienie, że nieznany sprawca uzyskał dostęp do jego rachunku bankowego i dokonał dwóch transakcji na łączną sumę 5100 złotych. Natomiast mieszkaniec Szalowej zgłosił, że nieznana mu osoba wykorzystując jego dane, wstawiła na portalach aukcyjnych oferty sprzedaży ubrań, po czym się z nich nie wywiązała i z tego tytułu on sam ma problemy – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Natomiast w sobotni (10 października) poranek w Lipinkach kierowca mercedesa podczas omijania volkswagena nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia samochodów. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem za spowodowanie kolizji i kolejnymi dwoma stówami za to, że nie miał ważnych badań technicznych pojazdu.

Nieco ponad dwie godziny później na ulicy Rydarowskiej w Gorlicach kierowca samochodu marki Kia wyjeżdżając z parkingu, zahaczył o prawidłowo zaparkowanego peugeota. Sprawca dostał 100 zł mandatu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe