Jak ochronić magię świąt? Logistyczne problemy Mikołaja i jego Pomocników

  • 05.11.2020, 13:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jak ochronić magię świąt? Logistyczne problemy Mikołaja i jego Pomocników fot. ilustracyjne/ unsplash
Początek listopada to dla wielu doskonały moment, by zaplanować pomoc dla św. Mikołaja. W tym roku problemy z jego przybyciem mogą się mnożyć.

 

Nieoczekiwana kwarantanna lub izolacja spowodowała, że wielu z nas spędza dużo więcej czasu z Najbliższymi. Pisanie listu do Św. Mikołaja już teraz wydaje się świetnym pomysłem na spędzenie popołudnia. To także sposób na to, by pomocnicy Świętego mogli przygotować się do dobrego wypełnienia swojej roli.

W tym roku problemy związane z przybyciem Św. Mikołaja mogą być istotne.

Czy Mikołaj będzie mógł przybyć osobiście? Czy spotka się z Dziećmi w ich przedszkolach, szkołach lub na okolicznościowych spotkaniach w innych miejscach?

To pytanie zaczyna stawiać sobie coraz większa grupa osób, a w szczególności Ci z Rodziców, którzy mają nadzieję, że przedszkola pozostaną bezpieczną ostoją dla ich Pociech i nie będą one zamykane. Obowiązujące ograniczenia, o których pisaliśmy wczoraj  >>>Środa. Mamy rekord zakażeń. Morawiecki: Wciskamy hamulec wskazują, że przynajmniej do 29 listopada znaczna część Dzieci pozostanie w domach. Co z przedszkolami? Na razie żadne oficjalne decyzje w tym zakresie nie zapadły, ale Rodzice już teraz biorą pod uwagę różne scenariusze.

Czy Św. Mikołaj będzie mógł przybyć osobiście?

Pytanie o to, czy grudniowe odwiedziny św. Mikołaja będą możliwe w takiej formie, z jaką mamy zwykle do czynienia, staje się więc zasadne.

Zapewnienie Najbliższym chociaż namiastki z tradycyjnej magii świąt może być więc bardzo silną potrzebą. Jak jednak ją zrealizować w praktyce?

Już teraz niektóre przedszkola rezygnują z tradycyjnej możliwości odwiedzin przez Mikołaja. Niektórzy twierdzą, że to nadmiar ostrożności, inni zgadzają się z tym pomysłem. Trudno stwierdzić, czy i w jakim zakresie możliwe będzie organizowanie spotkań ze Św. Mikołajem w innym miejscu.

Ogromna niepewność powoduje, że już teraz warto przygotować plan awaryjny, w którym magia świąt zostanie zachowana.

Tajemniczy prezent pozostawiony pod choinką? Symboliczny pakunek schowany pod poduszką, a może klasyczne „Nie uwierzycie, kogo przypadkiem spotkałem!"?

Każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli pozwoli nam wszystkim w zdrowiu doczekać zbliżających się powoli świąt.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe