Królowie jak malowani. W Bobowej postarali się podtrzymać tradycję

  • 08.01.2021, 09:50
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Królowie jak malowani. W Bobowej postarali się podtrzymać tradycję Fot. naszabobowa.pl
Pomimo pandemii i braku Orszaku Trzech Króli, które od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością, w Bobowej postarano się o symboliczną obecność Kacpra, Melchiora i Baltazara przy żłóbku.

 

Orszak Trzech Króli to jedna z nowych tradycji, która bardzo szybko przyjęła się i stała ważnym wydarzeniem o charakterze religijnym i rodzinnym. W Orszaku brali zawsze udział mali pastuszkowie, aniołki i ich rodzice lub opiekunowie. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany organizatorów. W Bobowej postanowiono oddać tradycyjny hołd Nowonarodzonemu.

Jak relacjonuje portal naszabobowa.pl:

Orszak rozpoczął się o godz. 10-tej Mszą Świętą, której przewodniczył Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej ks. dr Marian Chełmecki, a Homilię wygłosił Ks. Marek Czerwiński. Pan Antoni Durlak na bieżąco relacjonował wędrówkę Trzech Króli do Dzieciątka Jezus.

Na słowa kolędy „Mędrcy świata…” przybyli Trzej Królowie, w których wcielili się Panowie: Tomasz Tarasek, Lucjan Broniek, Wiesław Jabłoński i udali się do stajenki składając dary Jezusowi.

Hasłem tegorocznego Orszaku były słowa jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre), które nawiązują również do naszej wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się znów dniem wolnym od pracy. Cieszymy się, że możemy w pełni świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego i przypominamy, że Bogu należy się wdzięczność za wszystko, co od Niego otrzymujemy: życie, wiarę, rodzinę, Ojczyznę, a także za trudności, z którymi przychodzi nam się zmierzyć.

Uroczystego charakteru obchodom dodawała obecność Kapeli Góralskiej Howerna z Piwnicznej.

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie >>>TUTAJ

 

źródło: naszabobowa.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe