Świecka pieśń maryjna w wykonaniu zespołu teatralnego z Uścia Gorlickiego. Musicie to zobaczyć!

  • 27.03.2021, 18:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dokładnie pięć tygodni temu odbyło się pierwsze spotkanie grupy teatralnej, która powstała w Gminnym Ośrodku Kultury w Uściu Gorlickim, a którą prowadzi aktorka Monika Babula. Dzisiaj (27 marca) w Międzynarodowy Dzień Teatru możemy obejrzeć nagranie – efekt ostatnich tygodni pracy wielopokoleniowego zespołu teatralnego.

 

Ja chciałabym dzisiaj świętować z Wami i pięknym Zespołem Teatralnym, zawołanym w Beskidzie Niskim. Chcemy podzielić się naszym pierwszym procesem, pierwszą realizacją. Pieśń zaśpiewaliśmy świecką, Maryjną, co ją kiedyś w kabarecie napisał dla mnie Michał Walczak. Nagraliśmy pod okiem muzyka, który zagrał na lirze korbowej; Mirosława Bogonia. Super fury użyczyła nam Mania Strzelecka.

I pierwszy raz przed skromną kamerą, mojego telefonu zagrali; uczniowie z gminy Uście Gorlickie, licealistki z Gorlic, pani od niemieckiego, właścicielka ekologicznej pralni, pani od matematyki, właścicielka klimatycznej agroturystyki, pieśniarka, kobieta od spódnic mocy, tancerka, właścicielka najlepszych lodziarni w okolicy, ekonomistka, dziewczyny ze szkoły policyjnej, chemiczka.

Bo wszyscy To mamy. Gdy przymkniemy oczy i zrobimy dwa kroki od prozy. Wszyscy mamy potrzebę metafory, mamy choć jedno anielskie skrzydło i z radością wskakujemy w szczeliny między życiem a snem. Wszyscy czujemy się tam lepsi, i łatwiej znosimy, pojmujemy złożoność życia. Wszyscy mamy potrzebę i tęsknoty za bytami równoległymi. Wszyscy chcemy poczuć ulgę i rozluźnić się w historiach innych. Wszyscy chcemy poczuć radość ze wspólnego tworzenia. Sceną nam przystanek, proscenium przydrożny wzgórek. Scenografia najlepsza z możliwych, górski krajobraz. Przed Wami. Oni. Ludzie stąd. Ludzie teatru. Brawa – pisze Monika Babula.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec KRK
Mieszkaniec KRK 28.03.2021, 14:32
Mam wrazenie ze ludzie udzielajacy tu komentarzy nie maja co robic w zyciu hehe. Niektóre wpisy sa zenujace i bez sensu, nie tylko pod tym artykułem. Podziwiam ludzi którzy, którzy pomimo sytuacji w polsce chca coś tak wspanialego tworzyć. Brawo oby tak dalej, czekamy na wiecej
Hold
Hold 28.03.2021, 17:15
Pisz poprawną polszczyzną, sposób w jaki używasz, posługujesz się(składasz) poszczególne wyrazy, jest żenujący.
ludovik
ludovik 28.03.2021, 13:40
nie wolno przewozić na pace tylu osób!!!
ludovik
ludovik 28.03.2021, 07:37
w uściu wszystko jest dziwne...
Tomek
Tomek 27.03.2021, 19:48
Brawo, wspaniałe,
MrRed
MrRed 27.03.2021, 19:30
to jest sztuka! a i make up DOSKONAŁY!

Pozostałe