Zięć, mąż, prezes OSP – oświadczenie w sprawie poważnych zarzutów

  • 15.04.2021, 09:04
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

 Zięć, mąż, prezes OSP – oświadczenie w sprawie poważnych zarzutów Fot. OSP Moszczenica
Poniżej publikujemy w niezmienionej formie treść oświadczenia Damiana Markowicza, które pojawiło się na profilu FaceBook OSP Moszczenica.

 

Oświadczenie Damiana Markowicza w sprawie pomówień przez Wspólnotę Lokalną prowadzoną przez Mieczysława Mazura.

Szanowni Państwo,

Pewnie większość z Was zauważyła, że strona facebookowa Wspólnota Lokalna – WL prowadzona przez Mieczysława Mazura upodobała sobie moją osobę tj. Damian Markowicza jako cel ataków. Odkąd zostałem wybrany Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy, ataki na moją osobę prowadzone są cały czas i regularnie. O ile na początku pewnymi sprawami się przejmowałem, to później przestałem się przejmować i postanowiłem zamilczeć. Dziś tj. 14 kwietnia 2021 roku mój serdeczny przyjaciel poinformował mnie, że na stronie Wspólnota Lokalna – WL pojawił się post szkalujący moje dobre imię. Tym razem tego przemilczeć nie mogę.

W sierpniu bieżącego roku po wpisie podpisanym Społecznik a opublikowanym przez Mieczysława Mazura prowadzącego stronę Wspólnota Lokalna – WL, gdzie Społecznik napisał że podnoszę rękę na swoją żonę i stos innych kłamstw, wraz z moją małżonką postanowiliśmy naszej kancelarii adwokackiej zlecić napisanie i złożenie pozwu cywilnego przeciwko Panu Mieczysławowi Mazurowi, który jako osoba publikująca wpisy ponosi za nie odpowiedzialność, tym bardziej że Społecznik jest anonimowy. Na chwilę obecną Gorlicki sąd skierował sprawę do Nowego Sącza i czekamy na termin wyznaczenia rozprawy.

Dziś ukazał się kolejny wpis i po raz kolejny miarka się przebrała. Poniżej załączam zrzut ekranu i jestem zmuszony publicznie odnieść się do tych kłamstw. Niestety wczoraj ok. godziny 16:06 zadzwonił do mnie ktoś z numeru telefonu mojego teścia mówiąc że teść wpadł samochodem do rowu nieopodal Zajazdu na Wzgórzu i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Osoba dzwoniąca zapytała czy mogę przyjechać na miejsce, na co odpowiedziałem że tak. Gdy dojechałem na miejsce, to zastałem Pana który dzwonił i dzielnicowego Konrada Pater, który najechał na zdarzenie i powiadomił Wydział Ruchu Drogowego. Z racji tego, że samochód znajdował się poza jezdnią, i nie wyciekały z niego płyny eksploatacyjne policja nie miała potrzeby zawiadamiania straży pożarnej. Na miejsce równo ze mną przyjechał patrol z Ruchu Drogowego z Gorlic. Osoba jadąca pod wpływem alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania, całe szczęście że nikomu nie stała się krzywda. Za to co zrobił mój teść jest mi wstyd, bo jazda pod wpływem zasługuje na potępienie i karę – to nie podlega dyskusji.

Mimo wszystko, nie chcąc narażać mojej teściowej na koszty, powiedziałem policjantom z ruchu drogowego, że mogą przekazać mi pojazd i ja zajmę się jego wyciągnięciem. Zadzwoniłem jeszcze do swojego szwagra zapytaniem, czy wrócił z pracy i jest w stanie przyjechać pomóc wyciągnąć samochód. Tak się złożyło, że szwagier wrócił z pracy i przyjechał pomóc uporać się z autem.

Należy podkreślić, że na miejscu byłem zupełnie prywatnie wraz z moim ojcem Krzysztofem Markowiczem. Społecznik i Pan Mieczysław Mazur(być może to jedna i ta sama osoba) w poście który dziś dodali oskarżają mnie, że próbowałem przed przyjazdem policji wyciągnąć i ukryć auto teścia oraz zatrzeć dowody. Poniższy wpis to pomówienia, które nie mają żadnego pokrycia, ale nie zostawię tego bez echa bo zarzuty i oskarżenia kierowane w moją osobę są zbyt poważne. W chwili obecnej kancelaria adwokacka pisze już zawiadomienie do prokuratury, gdyż Społecznik i Pan Mieczysław Mazur pomówili moją osobę i narażają mnie jako Prezesa OSP na utratę dobrego imienia, a także naruszają dobre imię jednostki. Wnioskować będziemy o ściganie sprawcy wpisu z urzędu.

Niedoinformowanemu Społecznikowi i Panu Mieczysławowi Mazurowi chciałbym jeszcze powiedzieć, że Prezes OSP, a zarazem Damian Markowicz nie jest dyżurnym operacyjnym PSP Gorlice aby włączać syrenę alarmową i dysponować do akcji wozy bojowe.

Społeczniku który ciągle kłamiesz i Panie Mieczysławie Mazur, który bierzesz współodpowiedzialność za te kłamstwa, chcę byście wiedzieli że nie siedzę cicho i nie mam sobie nic do zarzucenia. Moją wersję wydarzeń potwierdzi dzielnicowy Konrad Pater, oraz rzecznik gorlickiej policji asp. szt. Grzegorz Szczepanek. Gdybyście choć trochę chcieli przekazać prawdy to zadzwonilibyście na Komendę Powiatową Policji w Gorlicach aby dowiedzieć się jak było i przekazać prawdę.

Jeśli ktoś z Państwa chciały się dowiedzieć jak było, lub porozmawiać ze mną na ten temat może zadzwonić: 791-232-711 lub zgłosić się do rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Mam nadzieję, że gorlicka prokuratura skutecznie zadziała, a na obecną chwilę anonimowy Społecznik i Pan Mieczysławem mazur zwący się wydawcą strony Wspólnota Lokalna – Wl poniosą odpowiedzialność za szerzenie fałszywych informacji i pomówienia.

Poniżej jeszcze zdjęcie będące dowodem na to, że samochód w momencie przyjazdu policji był nie ruszony. Został wyciągnięty za zgodą Policji i w jej obecności.

Z poważaniem,

Damian Markowicz

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (2)


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Małopolanin
Małopolanin 17.04.2021, 09:19
Teścia ta kolizja będzie dużo kosztowała ,nie mówiąc o wyroku i zabraniu prawka na kilka lat !!! -ciekawe czy tak jak zięć PREZES należy do OSP MOSZCZENICA?
2promile w rowie
2promile w rowie 16.04.2021, 09:25
Prawda jest taka gdyby to ktoś inny wpadł do tego rowu momentalnie było by 3 zastępy straży jak nie więcej i na Moszczańskim portalu nie będziemy pisać jakim ponieważ zaraz bedzie straszenie sądem opisane.,, PIJANY W ROWIE SZYBKA AKCJA STRAŻAKÓW,, może jeszcze było by w Tv jak garaż jednego z dzielnych strażaków
Teodor
Teodor 15.04.2021, 23:04
Slaba ta Wasza kancelaria adwokacka jak nie wie ze pozew o ochronę dóbr osobistych sklada sie do Sadu okregowego a nie rejonowego. To ze Spolecznik jest "anonimowy" to nie przeszkoda by zlozyc prywatny akt oskarżenia o znieslawienie wczesniej uzyskując pomoc policji w namierzeniu delikwenta i to juz do wydzialu karnego sadu rejonowego.
Mia
Mia 15.04.2021, 21:48
Normalnie, to ludzie nie czytają artykułów, o tym, że ktoś wjechał do fosy. Na nic nieznaczący jakiś tam lokalny profil FB też mało kto zwraca uwagę. W tym przypadku dzięki oświadczeniom pana Damiana cały powiat wie, że jego teść jechał po pijaku. Tylko dziękować takiemu "zięciu"
Lucyfer
Lucyfer 15.04.2021, 17:56
Żrom się, dobrzeee, więcej!
Pytajacy
Pytajacy 15.04.2021, 16:42
...a o zdarzeniu cisza , zaden portal a ni pol slowa nie napisal , w analogicznych przypadkach wczesniej szeroko tego typu zdarzenia bylu opisywane ...mozna jakies wnoski wyciagnac ???
Wap
Wap 15.04.2021, 18:07
Widzisz "Pytający", żaden portal na ten temat nie napisał, a jest jakieś kuriozalne oświadczenie, to znaczy, że ma ono coś zasłonić! Pytanie co...?!
Www
Www 15.04.2021, 15:08
Nasza kancelaria jesteś gosc czyżby prawnik
Po treści można by pokusic o stwierdzenie ze sprawa bedzie prosta odd
Potem mozliwe dalsze sposub pisania pisma pozostawia wiele do życzenia
Sposub reakci?
Zażenowany
Zażenowany 15.04.2021, 14:10
Widzę że ,, wojenka domowa,, w Moszczenicy trwa w najlepsze i zatacza coraz szersze koło w portalach infomacyjnych. Jeszcze chwila i TVN 24 zrobi wydanie specjalne w tej sprawie.
covidek
covidek 15.04.2021, 14:07
Panowie wieśniacy a co mnie to obchodzi wasz teść kto kiedy wrócił z pracy kto o kim co pisze zajmijcie się pracą uczciwą a nie będziecie mieć czasu na głupoty.
Pawian
Pawian 16.04.2021, 09:03
Święta prawda, chłopak ma za dużo czasu wolnego jak widać, zamiast zająć się czymś co jest naprawdę ważne to lepiej wypisywać jakieś bzdury, które i tak nic nie wprowadzają do naszego życia
bez satysfakcji
bez satysfakcji 15.04.2021, 11:26
Tyko przysłowia mogą tu być pomocne: "Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada". "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" i najważniejsze "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe"
bez satysfakcji
bez satysfakcji 15.04.2021, 12:41
P.s.
Panie Damianie, jeszcze mała prośba aby przekazał Pan to przesłanie swojemu"przewodnikowi duchowemu", może nie zna, albo zapomniał?! Ta wiedza tak Panu jak i "przewodnikowi" może się jeszcze przydać...!
Aśka
Aśka 15.04.2021, 11:03
Tworzy Mazur fake newsy jak opozycja. Jest godnym następcą Andrzeja Szulińskiego z "Soku z buraka"...
Kaśka
Kaśka 16.04.2021, 09:28
A skąd ty taka pewna że to akurat Mazur?
Bo Szanowny Pan Damian tak napisał i to od razu jest prawdą?
Somsiod
Somsiod 15.04.2021, 10:29
Nie można to prać brudów w swoim za.upiu?
mati
mati 15.04.2021, 10:27
czytając te wpisy i artykuł to wygląda że ten społecznik jest chorobliwie zazdrosny (może chciał zostac prezesem)..a pozatym jak jest potrzeba to strażak na akcje "leci" w mundurze w dresie a nawet w majtkach
IM
IM 15.04.2021, 10:16
Sierpień bieżący rok to sierpień 2021 a zdarzenie miało miejsce, jak się domyślam w zeszłym roku, czyli 2020. Więc nie rozumiem czy to się wydarzyło czy dopiero będzie P. MARKOWICZ oskarżony o wyżej opisane czyny.

Pozostałe