Długo wyczekiwany remont mostu na Ropie. Prace potrwają do końca wakacji [ZMIANA TERMINU]

  • 11.05.2021, 12:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Długo wyczekiwany remont mostu na Ropie. Prace potrwają do końca wakacji… Fot. haloGorlice
Od najbliższej soboty (15 maja) do końca wakacji potrwa remont ławy wiszącej na rzece Ropie w Ropicy Polskiej.

 

Chodzi o kładkę w przysiółku Blich, koło byłego wysypiska śmieci. Most będzie zamknięty od 15 maja 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku.

Most jest w takim stanie, że nie mają już sensu kolejne naprawy, trzeba go po prostu od postaw wyremontować. Wygospodarowaliśmy z budżetu gminy nieco ponad 125 tysięcy złotych, które pokryją koszty prac. Zostaną wymienione deski, a konstrukcja  – wyczyszczona i pomalowana. Niestety wiąże się to z koniecznością wyłączenia mostu z użytkowania na ponad trzy miesiące. Za utrudnienia przepraszamy – wyjaśnia Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice.

 

AKTUALIZACJA, 12 maja, godz. 17

Jak poinformował nas wójt gminy Gorlice Jan Przybylski, dzisiaj (12 maja) uległ zmianie termin rozpoczęcia prac – został przesunięty na 26 czerwca. Termin zakończenia remontu pozostaje bez zmian.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (83)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szymbark
Szymbark 12.05.2021, 19:40
Ropica Polska i Stróżówka powinna zostać podłączona pod Gorlice i takim sposobem było by w Gorlicach 7 szkół podstawowych i utrzymało by się ponad 20 tyś Mieszkańców.
nareszcie
nareszcie 12.05.2021, 11:11
Ta kładka od lat woła o remont, tak jak i druga bliźniacza na ścieżce do Szymbarku przy wodociągach. Przy okazji trochę by ją można było poszerzyć, bo trudno się wyminąć
Wrrrrrrr....
Wrrrrrrr.... 11.05.2021, 20:47
Rozebrać i zezłomować. Niech się Pan Sołtys wreszcie zacznie starać o prawdziwą przeprawę, a jak nie kiwnie palcem (tak jak do tej pory), to go wreszcie odpiłować z tego stołka. Tam powinien być most z prawdziwego zdarzenia, a nie kładka !!!.
Cola
Cola 12.05.2021, 06:55
Święta racja sołtys powinien już dawno poczynić starania aby w tym miejscu był most z prawdziwego zdarzenia ułatwił by dojazd do szkoły przedszkola ...... tam jest odpowiednie miejsce na przeprawę moztową
Cola
Cola 11.05.2021, 18:55
No przecież ścieżki rowerowej nie malujà a wjazd na ścieżkę jest przy kładce tej na wysokości bloków koło sklepu Marysieńka
Cała ścieżka biegnie od strony Zawodzia tylko nauczyli się środkiem Blichu jeździć rowerami i chodzić z kijkami całą szerokością ulicy a jak zwrócisz uwagę to obraza .... a chodzi o bezpieczeństwo . A może by trochę ją poszerzyć
Nie jestem robotem
Nie jestem robotem 12.05.2021, 07:54
Niestety tak parkujecie samochody na tym Blichu, że trzeba środkiem drogi jeździć żeby je ominąć
Nemo
Nemo 11.05.2021, 16:48
A co ze ścieżką rowerową?
X
X 11.05.2021, 15:59
Nie da się zrobić poza sezonem turystycznym np wrzesien październik lub maj - czerwiec tylko w sezonie letnim gdzie najwiecej osób z niego korzysta. Tak trzymać !
vox
vox 12.05.2021, 20:46
Przecież farba nie schnie w zimie..
Patiot
Patiot 11.05.2021, 16:49
Nic tylko narzekacie. Nie robią - źle. Robią - źle. Zrobią - źle.
Coroz
Coroz 11.05.2021, 15:57
Najważniejsze soł lyny.
MK
MK 11.05.2021, 13:47
3 i pół miesiąca na malowanie i wymianę desek.......?????
Polak
Polak 11.05.2021, 16:48
Samo usuwanie starej farby i rdzy zajmie ze 2 miesiące. To nie jest robota po łebkach jak w domu byś zrobił, że maźniesz szczotką drucianą dwa razy i malujesz, a za miesiąc lecisz z reklamacją farby bo ci odłazi razem z rdzą.
Iks De
Iks De 11.05.2021, 13:23
Skoro jeżdżą przez kładkę skuterami...
ann
ann 11.05.2021, 21:55
Motocykle też widziałam, szkoda słów na głupotę niektórych.

Pozostałe