W gorlickich szkołach bez sprawdzianów do końca maja

  • 14.05.2021, 07:26
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Po długiej nieobecności w szkole uczniowie mogą stresować się wizją powrotu, dlatego w gorlickich placówkach nauczyciele nie będą pytać i oceniać do końca maja.

 

Po wspólnych konsultacjach burmistrza Rafała Kukli z dyrektorami szkół uzgodniono, że początek powrotu do nauki stacjonarnej musi być czasem szczególnego wsparcia dla najmłodszych. Dlatego też pedagodzy nie będą przeprowadzać sprawdzianów ani pytać na ocenę.

Życzymy powodzenia w szkole!

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Asja
Asja 17.05.2021, 09:12
I bardzo dobrze ze nie pytaja dzieciom bardziej teraz jest potrzebny kontakt z rowiesnikami i odbudowanie relacji miedzy soba a nauka byla on line i kto chcial to sie uczyl sprawdziany i odpytywanie tez bylo wiec oceny maja chyba ze sie ktos migal z lekcjami to ma braki po co wracac do materialu ktory byl skoro jeszcze sporo maja do przerobienia
karolina
karolina 16.05.2021, 20:11
no przecież nauka trwała cały czas to o co chodzi z tymi sprawdzianami boją się żeby nie wyszło że nic nie nauczyli a mieli za to wszystko płacone musi ktoś ich za to usprawiedliwić żeby nie wyszło szydło z worka
rodzic licealisty
rodzic licealisty 14.05.2021, 14:47
Moje dziecko miało wszystkie lekcje online, nauczyciele naprawdę świetnie prowadzili te zajęcia. Syn się uczył i pracował samodzielnie. W przeciwieństwie do wybranych kolegów i koleżanek z klasy nie udawał, że psuje mu się kamera, mikrofon lub nie ma nagle Internetu. Nie grał w gry, nie logował się tylko po to, żeby jego awatar pojawił się na lekcji online i dlatego NIE JEST zestresowany. Poza tym, czego mu uczymy dzieci i młodzież? Nic nie robiłeś i nie spotkają cię żadne konsekwencje? Poza tym, stres jest częścią życia, a szkoła ma przygotować także do pracy i dorosłego życia. Czy jakikolwiek szef "cacka" się ze swoim pracownikiem? Czy traktuje go indywidualnie? Czy nieustannie dba o jego samopoczucie? W zdecydowanej większości na pewno NIE. Przestańcie trzymać dzieci (a zwłaszcza młodzież) pod nieustannym kloszem, ponieważ nie poradzą sobie z presją i stresem, który czeka na nich w dorosłym życiu. Nie jestem zwolennikiem żadnej skrajności (ani stu sprawdzianów z całego roku, ani totalnej "laby").

PS
Nauczyciele, którzy pracowali online na każdej jednej godzinie, układali testy online, sprawdzali testy online, szukali materiałów online i odpisywali na maile online też są pewnie zmęczeni i zestresowani. Ciekawe czy ich dyrektorzy szykują im "bezpieczny powrót do szkoły" czy zwalą ich pracą.
Adam
Adam 17.05.2021, 08:22
Jest w tym poniekąd racja ale ja jako uczeń technikum w którym mimo zajęć zawodowych większość czasu musiałem poświęcić na naukę i zadania z przedmiotów niezawodowych stwierdzam że brak wszystkich kartkówek i innych testów wiedzy przez 2 tygodnie maja wyjdzie na plus dla każdego kto będzie chciał nadrobić notatki. Dodam jeszcze że argument o tym że przecież cały rok się uczyliśmy jest trochę nietrafiony ponieważ nauczyciele różnie podchodzą do nauki zdalnej. Niektórzy nie robią nawet lekcji online i karzą robić samemu notatki czy zadania. Nie mówię że taka nauka z danego przedmiotu jest niemożliwa ale kiedy uczeń musi samemu uczyć się z połowy przedmiotów to coś tu nie gra
rodzic licealisty
rodzic licealisty 14.05.2021, 14:46
Moje dziecko miało wszystkie lekcje online, nauczyciele naprawdę świetnie prowadzili te zajęcia. Syn się uczył i pracował samodzielnie. W przeciwieństwie do wybranych kolegów i koleżanek z klasy nie udawał, że psuje mu się kamera, mikrofon lub nie ma nagle Internetu. Nie grał w gry, nie logował się tylko po to, żeby jego awatar pojawił się na lekcji online i dlatego NIE JEST zestresowany. Poza tym, czego mu uczymy dzieci i młodzież? Nic nie robiłeś i nie spotkają cię żadne konsekwencje? Poza tym, stres jest częścią życia, a szkoła ma przygotować także do pracy i dorosłego życia. Czy jakikolwiek szef "cacka" się ze swoim pracownikiem? Czy traktuje go indywidualnie? Czy nieustannie dba o jego samopoczucie? W zdecydowanej większości na pewno NIE. Przestańcie trzymać dzieci (a zwłaszcza młodzież) pod nieustannym kloszem, ponieważ nie poradzą sobie z presją i stresem, który czeka na nich w dorosłym życiu. Nie jestem zwolennikiem żadnej skrajności (ani stu sprawdzianów z całego roku, ani totalnej "laby").

PS
Nauczyciele, którzy pracowali online na każdej jednej godzinie, układali testy online, sprawdzali testy online, szukali materiałów online i odpisywali na maile online też są pewnie zmęczeni i zestresowani. Ciekawe czy ich dyrektorzy szykują im "bezpieczny powrót do szkoły" czy zwalą ich pracą.
Madzia
Madzia 14.05.2021, 13:49
Nic wam nie będzie. Kto się uczył na bieżąco, żeby właśnie nie miał stresu po powrocie do szkoły, ten na spokojnie, przygotowany wraca. Przecież uczyliście się od września. Lekcje on line były. Książki, internet w domu każdy ma. Kto chciał ten się uczył. Kto się nie uczył idzie teraz zestresowany i niedouczony na własne życzenie.
Gfddy
Gfddy 14.05.2021, 14:51
No właśnie, kto się uczył powinien mieć już sytuację jasna. Nauczyciele powinni zająć sue tymi uczniami, których na e lekcjach nie było i ocen nie mają.
U
U 14.05.2021, 12:17
W bieczu w podstawówce pierwszy dzień, na pierwszej lekcji sprawdzuan z angielskiego tak na rozruch i przywitanie.
Mama
Mama 14.05.2021, 11:00
Szkoda, że tylko burmistrz i ze tylko w podstawówkach. W jednej ze średnich szkół pewien ,,profesur" już zaciera ręce, straszy pytaniną, egzaminowaniem, żeby udowodnić... no właśnie, CO? ... A takich pewnie jest więcej...
X
X 14.05.2021, 09:20
Uczniowie w MZS1 mają zapowiedziany na lekcji sprawdzian z ( usunąłem celowo przedmiot, żeby nauczycielka nie zestresowała) w przyszłym tygodniu - uwaga z Całego roku. Brawo
Ona
Ona 14.05.2021, 08:30
Jedno wielkie kłamstwo. Dzieci już mają zapowiedziane sprawdziany...
ale
ale 14.05.2021, 08:20
ale i tak zrobią wszystkie sprawdziany w czerwcu 👍🏻 powodzenia
~~~~ja
~~~~ja 14.05.2021, 08:16
No jasne nie oceniać do końca maja byle uczniowie się nie stresowali... tylko tak nieśmiało zapytam to kiedy zamierzają zweryfikować ich wiedzę ze wszystkich przedmiotów przez kilka tygodni czerwca? Wychodzi na to, że w czerwcu będzie sprawdzian za sprawdzianem, a przecież to także może być przyczyną stresu... No tak ważne, że to już nie będzie stres po powrocie do szkół!
tralala
tralala 14.05.2021, 09:29
No i pierwszy sprawdzian na Dzień Dziecka. Słodkie jak pomysł burmistrza.
Z
Z 14.05.2021, 09:23
Kiedy mają zweryfikować? A co mało mieli czasu od stycznia żeby na bieżąco oceniać? z niektórych przedmiotów z pracy bieżącej na lekcji, kartkówek, odpowiedzi uczniowie mają po kilkanaście ocen - więc formalnością jest sklasyfikowanie. Niestety są też tacy co nie wystawili nic albo max 1-2 oceny. Co takim razie robili w czasie roku szkolnego? Czego nie weryfikowali ocen?
hi
hi 14.05.2021, 07:58
ale za to w czerwcu.......
tralala
tralala 14.05.2021, 07:53
"uczniowie mogą stresować się wizją powrotu"

Naprawdę? Bo z moich obserwacji wynika, że stresująca to jest ta pseudo-nauka w domu i brak kontaktu z rówieśnikami. Dzieci czekają z utęsknieniem na pójście do szkoły.
XD
XD 14.05.2021, 08:21
XDDDDDDDDDDDDDDD tak tak czekamy
deryk
deryk 14.05.2021, 10:27
we łbach Wam się już przewraca- jak tak dalej pójdzie to dzieciaki będą wybierać czy chcą w ogóle łaskawie iść do szkoły. Czarno widzę przyszłość tego kraju i kultury zachodu - produkujemy youtuberów i tiktokerów - a reszta świata inżynierów...
lastcowboy
lastcowboy 14.05.2021, 19:10
Chciałem coś napisać, ale rozjaśniłeś Pan wszystko tym komentarzem. Nic dodać, nic ująć.
Facio
Facio 14.05.2021, 15:42
To przestańcie nadal is tym średniowiecznym systemem. Na lekcjach nie ma dyskusji...tylko cicho siedź.a potem taki człowiek wchodzi w dorosłe życie i nagle każe się mu No idź, rozmawiaj, dyskutuj... Taki paradoks. I ten lament o te kamery...jak nauczyciel potrafi zainteresować uczniów, to bedzie miał grono słuchaczy w każdej klasie i grupie wiekowej, nie potrzeba do tego kamery.
tralala
tralala 14.05.2021, 09:32
XD:
Dla właściwego rozwoju dzieci i młodzież potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Prawdziwego, a nie tylko przez komputer i telefon.

Pozostałe