Jak to się stało, że dwie 10-latki postawiły na równe nogi 160 policjantów?

  • 10.06.2021, 11:27
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policyjny śmigłowiec nad Gorlicami Fot. haloGorlice
Wczorajszym (9 czerwca) wydarzeniem związanym z poszukiwaniami nastolatki, która według zgłoszenia miała zostać porwana, interesowali się niemal wszyscy mieszkańcy Gorlickiego. Znamy szczegóły tej akcji.

 

>>>Gorlice. Trwa policyjna akcja. Helikopter krąży nad miastem i okolicą [AKTUALIZACJA]

 

Wszystko zaczęło się od telefonicznego zgłoszenia, które dotarło do gorlickich mundurowych kilka minut po godz. 16 od dorosłej osoby, poproszonej o pomoc przez dwie 10-latki.


Już na komendzie, w obecności psychologa, dziewczynki opowiedziały nam o dwóch zamaskowanych mężczyznach, którzy w centrum miasta wciągnęli do samochodu nastolatkę. Dzieci zapamiętały wiele szczegółów, między innymi to jakim pojazdem poruszali się mężczyźni – wyjaśnia aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Od samego początku policjanci mieli pewne wątpliwości co do przebiegu całego zdarzenia, ale dziewczynki były pewne tego, co widziały.


Weryfikowaliśmy szczegóły tego zdarzenia, a jednocześnie prowadziliśmy poszukiwania samochodu, który opisały dzieci. Dzięki zabezpieczonym nagraniom z monitoringu ustaliliśmy też kobietę, która według relacji 10-latek, miała zostać wciągnięta do samochodu – dodaje rzecznik.


W międzyczasie do akcji poszukiwawczej zostali skierowani nie tylko policjanci z Gorlic, ale również z okolicznych jednostek i z Krakowa, skąd przyleciał śmigłowiec. W czasie, kiedy na komendzie mundurowi próbowali ustalić szczegóły tego zdarzenia, teren miasta i okolicznych gmin przeczesywali policjanci w radiowozach i ci w śmigłowcu.

W sumie około 160 mundurowych było zaangażowanych we wczorajszą akcję.

Po ustaleniu danych młodej kobiety, która miała zostać „porwana”, policjanci dotarli do niej w błyskawicznym tempie. Mieszkanka Gorlickiego wyjaśniła im, że wsiadła do samochodu znajomego z własnej woli i stanowczo zaprzeczyła, by została do tego w jakikolwiek sposób zmuszona.


Wobec 10-latek nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje. Zachowały się tak, jak je uczono. Przestraszyły się, że komuś może dziać się krzywda i były na tyle odważne, żeby zaalarmować dorosłych. Nie był to fałszywy alarm zgłoszony z premedytacją – podkreśla rzecznik Szczepanek.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Biegły Psychiatria
Biegły Psychiatria 16.06.2021, 01:33
Dzieci najczęściej do takiego stanu zdrowotnego doprowadzają sami Rodzice, gdyż według Rodziców jest to normalne uświadamianie za czym nie nadąża samo dziecko i dochodzi do urojeń, zwidów a nawet ciężkich chorób psychicznych z uszkodzeniami mózgu i dlatego z urzędu powinien się tą Rodziną zająć osoba fachowa by nie doszło do tragedii bo zagrożenia stwarzają sami Rodzice jak w filmie cyt: Tato a Marcin powiedział.
Psychiatria
Psychiatria 13.06.2021, 01:14
Skoro akcja na taką skalę to się dziwie dlaczego Policja nie użyła ognia do samochodów które były podejrzane?
Psycholog
Psycholog 12.06.2021, 21:02
10 latki opowiedziały podjechał ktoś porwał coś i całe Województwo w gotowości no Gratulacje dla Policji!
zoo
zoo 12.06.2021, 17:51
Większość zeznań w Gorlicach brzmi tak cyt: A świstak siedzi i zabija swe sreberka a Podatnik i tak zapłaci za kolejną akcję, bo pies zaszczekał a ja się obudziłam.
~~~~ja
~~~~ja 13.06.2021, 20:40
Tak a gdyby faktycznie coś się stało byłoby, że policja nic nie robi tylko łapie za "niemanie" maseczki. Bardzo dobrze, że nic się nie stało a działalność policji dała wyniki (ujawniono "porwaną" osobę).
Biecz
Biecz 12.06.2021, 15:28
Obywatele jak na to pozwolimy to co tydzień chłopaki będą mieć takie ćwiczenia na koszt Podatników.
Bolek
Bolek 12.06.2021, 15:05
Chyba bardzo nudno mają tam chłopaki.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.06.2021, 14:53
Ciekawi mnie to że jak Policja strajkowała to jakoś problemów w Gorlicach nie było.
Mundurowy
Mundurowy 12.06.2021, 14:47
Podatnik zapłaci i wszystko gra.
Matka Polka
Matka Polka 12.06.2021, 14:41
Pisało że byli zamaskowani i porwali, myślę że tym powinno też zająć się ABW by w takim tempie nie rosły sztucznie Policyjne statystyki bo za to płacą Podatnicy.
Rafal
Rafal 12.06.2021, 13:47
W przyszłości jak komuś na prawde bedzie dziala się krzywda to beda mialy to w *** zeby znowu konsekwencji nie poniesc. Dobrze sie zachowały stanely w obronie.
Obserwator...
Obserwator... 10.06.2021, 22:53
Heh brawo policjanci...dzieci was robia jak chca...pani psycholog tez sie spisala...brawo WY....👍🤣🤣🤣🤣
Bastian Rytyfitimitikultykiewicz Strażnik Grochowa
Bastian Rytyfitimitikultykiewicz Strażnik Grochowa 10.06.2021, 22:35
Do wszystkich co pisza ze rodzice dziewczynek powinny poniesc konsekwencje, zobaczcie co sie dzieje w kraju jeszcze niedawno na ŻOLIBORZU setki policjantow pilnowało kaczego podwórka nikt wtedy nie widział problemu.
E.
E. 10.06.2021, 21:26
A moze to znowu byla jakas gra? Jakies wyzwania? Teraz dzieciaki maja tyle pomyslow
Miastowa
Miastowa 10.06.2021, 21:22
Komentarz
lebunda1
lebunda1 10.06.2021, 18:40
Ja jako dorosły też bym poinformował organy gdyby to wyglądało jako porwanie no chyba że by ta osoba wsiadała spokojnie a z tego co wynika to było troszkę inaczej skąd mogły o tym wiedzieć gdy ta pani w pośpiechu weszła do samochodu to jak to wyglądało co dwóch drabów czy w kominiarkach czy w kapturach to to samo .brawo dziewczynki
Ona
Ona 12.06.2021, 17:46
Szkoła za takie i podobne pomysły powinna dawać Hulajnogi.
Ja
Ja 11.06.2021, 10:45
Widziałeś? Czy komentujesz wymysły dziewczynek?
Musti
Musti 10.06.2021, 19:40
Rozumiem że ktoś jeśli samodzielnie wsiada tylko pośpiesznie do samochodu to jest dla ciebie podejrzane i pretekst do wszczynania alarmu?
Musti
Musti 10.06.2021, 18:31
Wg mnie powinny zostać wyciągnięte konsekwencje. Nie tylko od rodziców dziewczynek które ewidentnie nabujały. Zamaskowani porwali czy też wepchnęli. Za dużo kryminalnych się naoglądały i troszkę upiększyły to co widziały. Wg mnie było nakłamane sporo. Raczej cięzko pomylić osobe zamaskowaną od oosoby która nie ma kominiarki na twarzy.
ponadto konsekwencje powinny być wyciągnięte względem osób które zadecydowały o takiej skali poszukiwań w sytuacji braku zgłoszenia zaginięcia. Wszystko oparło się na relacji dwóch małych dziewczynek. Jak wiemy dzieci lubią bujać koloryzować. A gdyby powiedziały że ufo porwało kobietę? Też by im uwierzono? I co wysłali by helikopter w kosmos?
Wg mnie brak kordynacji służb i logicznego myślenia. Do dziewczynek powinien od razu trafić psycholog i powinno się zweryfikować osobno to co mówią i sprawdzić ile w tym może być prawdy.
Ale po co... lepiej zrobić taką akcję na koszt podatnika. Dodam że godzina lotu śmigłowca Sokół to ok 16tys zł. Latał bez celu przez 2 godziny
Anna
Anna 11.06.2021, 08:24
Byl psycholog czytaj ze zrozumieniem i co z tego ze smiglowiec latal w czym problem panstwo zaplaci jak finansujesz inne bzdury ktore panstwo wymysli to sie nie buntujesz a tu od razu kazdy liczy ile zaplaci ogarnijcie sie ludzie troche za panstwowe rozdawnitwo placicie i buntu nie ma
AN
AN 11.06.2021, 08:35
PAŃSTWO NIE MA ŻADNYCH PIENIĘDZY TO SĄ NASZE Z PODATKÓW
anna
anna 12.06.2021, 07:54
i co z tego jakos sie posluszni obywatele nie butuja jak rzad nagrody zaszczepionym funduje na grube miliony a tobie tysiecy szkoda
stepien
stepien 10.06.2021, 18:19
Dzieci + dziewczynki = kłamstwo na porządku dziennym
Mrs. A
Mrs. A 11.06.2021, 09:53
Za dużo telewizji Brajan oglądasz, to ona kłamie...musisz se tv wyłączyć i zacząć samodzielnie myśleć
Edyta
Edyta 10.06.2021, 14:23
wiele osób pisze brawo dziewczyny. JAKIE BRAWO. Gówniary wymyśliły bajeczkę. Chyba jest różnica miedzy :
-zamaskowanymi mężczyznami , a normalnym mężczyzną
-porwaną 12-14 letnia dziewczynką a dorosłą kobietą
-wpychanie na się do samochodu a dobrowolnie wsiadającą

Ja też mam córkę w takim wieku aj kare by za to poniosła , rodzice powinni pokryć przynajmniej część kosztów akcji.
Musti
Musti 10.06.2021, 18:36
mądre słowa!
Gość
Gość 10.06.2021, 16:50
Ciebie to już Bóg opuścił kobieto miały po 10 lat doborze zrobiły a jak by kogoś porwali i zabili to wtedy byś pierwsza była że nik nie interesował się a płacić to ty powinnaś za takie bzdury jakie wypisujesz matka roku oby twoje dzieci nie potrzebowały takiej pomocy śmiech ponieść koszty idź do kościoła i znów różaniec.
Hahaha
Hahaha 11.06.2021, 10:48
Opanuj się oszołomie!
Kuba
Kuba 10.06.2021, 16:42
Karanie za tą akcje mogłoby doprowadzić do wręcz przeciwnej sytuacji.
Zyciowy
Zyciowy 10.06.2021, 16:40
Ty pokryj część kosztów . Załosne
Ciekawa
Ciekawa 10.06.2021, 14:23
Kupy się to nie trzyma Dzieci mówią, że dwóch zamaskowanych mężczyzn wciągnęło ją do samochodu a naprawdę wsiadła sama. Czy dzieci mają urojenia czy wybujałą wyobraźnie?
Ale jak to tak
Ale jak to tak 10.06.2021, 13:53
A ktoś zapłaci, czy darmo są takie mobilizacje? Tak tylko pytam, bo następnym razem może się okazać, że roztargniony rodzic straci z oczu dziecko i co, też 160 policjantów i helikopter bedzie szukać?
Tomtomm
Tomtomm 16.06.2021, 12:18
Pracujesz legalnie - płacisz podatki - i na takie sytuacje idą te pieniądze. Szkoda że nie było monitoringu z momentu wsiadania do auta. Bo mogło się okazać że dla funu kierowca wciągnął dziewczynę do auta i pojechali na imprezke. A teraz się wykręca i mówi że sama wsiadła.
Obserwator...smiechu warte..panowie niby wyszkoleni..teraz kazdy z was…
Obserwator...smiechu warte..panowie niby wyszkoleni..teraz kazdy z was powinien placic za paliwo do smiglowca🙊 10.06.2021, 23:02
Ale kto tak naprawdę jest odpowiedzialny....kto przyjol zgloszenie kto wydal rozkaz...kto bedzie placil???...no wlasnie ...ale nie przynajmniej nieroby zaczeli cos robic bo sygnal w autku wlaczyli...taka akcje to na caly kraj...porwanie i psycholog nawet byl...
popo
popo 10.06.2021, 16:44
no i co z tego ze beda szukac taka ich praca i obowiazek inaczej bys gadal jakby to twoje dziecko zostalo uprowadzone bardzo dobrze zrobily ze zawiadomily policje bo gdyby faktycznie doszlo do porwania to wtedy by wszyscy jeczeli ze nikt nic nie zrobil

Pozostałe