Praca jako opiekunka w Niemczech: czy to się opłaca?

  • 07.09.2021, 10:45
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Praca jako opiekunka w Niemczech: czy to się opłaca? Fot. ilustracyjne/AdobeStock
Pandemia koronawirusa dała wszystkim się we znaki: głównie z powodów zawodowych, a co za tym idzie, finansowych. Wielu ludzi straciło pracę, w tym w Polsce. Niektórzy do dziś nie mogą znaleźć satysfakcjonującego zatrudnienia lub nie mogą go znaleźć w ogóle. Na szczęście istnieją branże, którym pandemia paradoksalnie… sprzyja.

 

Nie jest tajemnicą, że Niemcy są najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie. W związku z tym, domy spokojnej starości są tam często oblegane. Podczas największych fal koronawirusa w Niemczech gwałtownie rosło zapotrzebowanie na wynajęcie opiekunki i nadal rośnie. Przyczyna jest oczywista: coraz więcej rodzin rezygnowało z domów opieki, bo nie chciały wystawiać bliską osobę na zarażenie. W grę wchodziły i wciąż wchodzą koszty: miesięczny pobyt w domu opieki w Niemczech może wynieść nawet do 5 tys. euro. Mało którą rodzinę stać na tak duży nadprogramowy wydatek.

Dlatego praca opiekunki w Niemczech jest obecnie coraz popularniejszą ofertą dla Polek. Koszt usług niemieckiej opiekunki często jest bliski wydatkom za pobyt w ośrodku opieki, a czasami jest nawet wyższy. Z tego powodu coraz więcej niemieckich rodzin skłania się ku zatrudnieniu Polek jako opiekunka osób starszych. Koszt takiej usługi dla zachodnich sąsiadów jest o wiele mniejszy, a jednocześnie zarobki dla naszych rodaczek są o wiele atrakcyjniejsze niż w Polsce.

 

Opiekunka osób starszych: jak zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, czy praca jako opiekunka osób starszych byłaby dla Ciebie, nawiąż kontakt z Veritas Opieka. Firma niezobowiązująco odpowie na wszystkie Twoje pytania, a w razie podjęcia decyzji gwarantuje dojazd na miejsce zlecenia, koordynatora oraz umowę zawartą w całości po polsku.

 

Materiał nadesłany: Veritas | Fot. AdobeStock

Justyna Miarecka

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe