Przeniesienie miejskiej ogrzewalni jeszcze w tym roku. Stanie tuż pod oknami policji

  • 15.10.2021, 10:11
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

ogrzewalnia miejska w Gorlicach Fot. ilustracyjne/pexels
Ogrzewalnia miejska jest jednym z tych miejsc, w których osoby potrzebujące mogą znaleźć schronienie, szczególnie w mroźne dni. To jeden z bardzo ważnych problemów, o którym przypominamy sobie, gdy poranki stają się coraz chłodniejsze.

 

Śmierć z wychłodzenia organizmu zdarzała się w naszym regionie wielokrotnie

Niestety, podobnych zdarzeń jest wiele w całej Polsce. Jak czytamy na stronie policji, z powodu wychłodzenia organizmu, w sezonie zimowym 2020/2021 zmarło łącznie 60 osób (od listopada 2020 do marca 2021).
By uniknąć takich krytycznych zdarzeń organizowane są ogrzewalnie miejskie, w których osoby bez stałego miejsca zameldowania, bądź potrzebujące schronienia z innych powodów, mogą znaleźć bezpieczną przystań.

 

Gdzie i kiedy przeniesiona zostanie miejska ogrzewalnia?

W czasie sesji Rady Miasta (z 14 października 2021 roku) temat ten pojawił się ponownie. Usłyszeliśmy, że miejska ogrzewalnia będzie zlokalizowana przy ul. 11 listopada, na terenie MPGK.
Jak mówił w czasie sesji zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz:

(...) Będzie to ogrzewalnia kontenerowa. Wiemy dobrze, że dzisiejsza lokalizacja ogrzewalni jest niefortunna. Negatywnie wpływa na zabudowę mieszkaniową, zarówno jednorodzinną jak i wielorodzinną. Dlatego staraliśmy się zlokalizować ją w taki sposób, aby ona tak naprawdę spełniała swoją funkcję i nie była po prostu traktowana, przepraszam za kolokwializm, jak melina dla osób tam uczęszczających, tylko, żeby faktycznie spełniała swoją rolę.

Jeżeli ktoś potrzebuje tego typu obiektu, to żeby mógł z tego korzystać. Dlatego będzie on zlokalizowany bezpośrednio przy ul. 11 listopada, w bezpośrednim sąsiedztwie Komendy Powiatowej Policji, co myślę pozytywnie wpłynie na porządek w tym miejscu.

 

W zakresie organizacji jej pracy nic się nie zmieni: ogrzewalnia będzie zarządzana przez MOPS.

W rozmowie z nami, kierownik gorlickiego MOPS zapewnia, że ogrzewalnia zmieni swoją lokalizację jeszcze w tym roku. O konkretnej dacie trudno jednak mówić. Osoby potrzebujące nie będą jednak pozbawione pomocy, ponieważ do momentu przeniesienia na ulicę 11 listopada, niezmiennie usługi świadczyć będzie istniejąca ogrzewalnia przy ul. Reymonta.

 

Źródło info: Statystyka Policja, UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczera
Szczera 15.10.2021, 21:36
O każdym miejscu i bezdomnym należy zawiadoamiać Policję, gdyż po Gorlicach chodzi osoba podobna do J. Jaworka ze Sląska.
Klient
Klient 15.10.2021, 20:57
W Gorlicach w noclegowi przebywa w nocy trzy osoby 2 facetów i 1 kobieta na jednym dużym łużku.
Jaszczomp
Jaszczomp 16.10.2021, 11:49
Przynajmniej maja wygodnie przy trojkacie
Ogrzewalnia MOPS
Ogrzewalnia MOPS 15.10.2021, 18:43
Jestem zadowolony z takiego wyboru bo Zawodzie stanie się Bezpieczniejsze.

Pozostałe