Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swoją wymarzoną kosiarkę w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej w Gorlicach przy ul. Legionów

Sękowa. Dzieci mają nowe przedszkole [ZDJĘCIA]

Podziel się
Oceń

Gmina Sękowa obchodziła dziś wielkie święto. Zostało tam oficjalnie otwarte nowe przedszkole, na które mieszkańcy czekali od lat.
Sękowa. Dzieci mają nowe przedszkole [ZDJĘCIA]

Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Nowy obiekt powstał na kanwie starego budynku, z którego po modernizacji nie pozostało prawie nic. Ściany, których większość była drewniana, zostały wyburzone, a w ich miejsce wyrosły nowe mury. Jeszcze na wiosnę 2021 roku trudno sobie było wyobrazić, że już po kilku miesiącach stanie w tym miejscu gotowe, nowe przedszkole.

Teraz już jest. Piękne wnętrza, sale, kuchnia, wszędzie nowe sprzęty, krzesełka, zabawki cieszą oko. Na zewnątrz trwa jeszcze porządkowanie terenu, elewacja już jest wykończona i jeszcze pachnie nowością.

Dzisiaj (10 stycznia) odbyło się oficjalne jego otwarcie, którego gościem był marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Towarzyszyli mu przedstawiciele lokalnych władz samorządowych gminy Sękowa, z wójtem Małgorzatą Małuch na czele.

Rozbudowa przedszkola została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Koszt tych prac to ponad 1,1 mln złotych.

Wcześniej delegacja samorządowców odwiedziła nowo wybudowany most na granicy Siar i Sękowej.

Późnym popołudniem marszałek ma spotkać się także w Męcinie Małej z seniorami i zwiedzić Uzdrowisko Wapienne, gdzie ma powstać tężnia solankowa i park zdrojowy.



Napisz komentarz

Komentarze

mama przedszkolaka 11.01.2022 09:23
brawo!! wspaniałe przedszkole, wspaniałe dzieciaki, wspaniałe panie przedszkolanki!!! duma Sękowej!!!! brać przykład!!!

mati 10.01.2022 22:10
Miny dzieci mówią wszystko... Musiała być to dla nich gehenna. Ciekawe co za przeproszeniem marszałek przywiózł dzieciom?

Stary dziad 10.01.2022 21:14
Sam projekt i realizacja jak najbardziej na plus. Gdy widzę jednak lansujących się dygnitarzy politycznych i kościelnych, to mnie jasna krew zalewa! Trochę skromności i przyzwoitości! Nie z waszych kieszeni To powstało! Ani kler, ani rząd nie ma własnych pieniedzy! To są pieniądze zwykłych ludzi! Jak wam nie wstyd! Tak zwyczajnie, po ludzku...

mjm 10.01.2022 17:05
Mamuśki dzieci jakieś niedoinformowane, bo bez maseczek

do mjm 11.01.2022 08:54
To nie mamuśki tylko nauczycielki przedszkolne.

mjm 11.01.2022 12:21
No to jeszcze gorzej, bo powinny dawac przyklad. pan wójt np w maseczce, a te jak nie wiadomo co bez.

ReklamaPasja do zwierząt FRYZJER BRUNO - oferujemy: strzyżenie psów i kotów, trymowanie, obcinanie pazurków, kąpiele, czyszczenie uszu, oczu, czyszczenie zębów, fachowe porady - używamy profesjonalnego sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości - Kobylanka 256, tel, 533 16 08 76
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: marekTreść komentarza: w UFG brak danych na temat ubezpieczenia OC. Może być porzucony.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 18:19Źródło komentarza: Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO]Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Jedni warci drugichData dodania komentarza: 27.03.2026, 14:25Źródło komentarza: Radny Koszyk pyta starostę Waląga o Forum Współpracy Samorządów w Szymbarku. Kto organizował i zapraszał?Autor komentarza: ZibiTreść komentarza: Nie dawno agresywny mężczyzna z tamtych stron zabił córkę i zięcia i znowu okolice Limanowej miejscem bandyckiego napaduData dodania komentarza: 27.03.2026, 14:21Źródło komentarza: 28-latek z siekierą zaatakował krewnego i zdemolował posesjęAutor komentarza: KorczynaTreść komentarza: Niech policja lepiej zacznie zwracać uwagę na drogę w Korczynie. To naprawdę zaczyna być poważny problem. Droga od Delikatesów Centrum w stronę góry Korczyny codziennie zamienia się w tor wyścigowy – prędkości rzędu 120–140 km/h, szczególnie rano, to już norma. Stwarza to ogromne zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i mieszkańców okolicy. Trudno zrozumieć, dlaczego w takim miejscu praktycznie nie ma kontroli. Brak reakcji ze strony policji w Bieczu wygląda jak lekceważenie bezpieczeństwa ludzi. Zanim dojdzie do tragedii, ktoś powinien się tym w końcu zająć.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 13:54Źródło komentarza: Biecz. Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Wyrok w 48 godzin
Reklama