Będzie remont na trasie z Gorlic do Dominikowic. Mieszkańcy Kobylanki powinni się cieszyć

  • 01.03.2022, 12:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Będzie remont na trasie z Gorlic do Dominikowic. Mieszkańcy Kobylanki… Fot. Starostwa Powiatowego w Gorlicach
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach podpisana została umowa na remont drogi powiatowej Gorlice – Dominikowice. Remont zaplanowano dokładnie na teremie miejscowości Gorlice i Kobylanka.

 

Droga powiatowa czeka na remont

Wczoraj (28 lutego) w Starostwie Powiatowym w Gorlicach podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej 1486K Gorlice – Dominikowice. Chodzi o odcinek trasy w miejscowości Gorlice i Kobylanka. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na niemal 9,9 mln złotych (9 841 225,30 zł).


W zakresie inwestycji zrealizowane mają być następujące zadania:

  • całkowita wymiana konstrukcji zwiększającej nośność i żywotność trasy od skrzyżowania z drogą krajową do pałacu w Kobylance (odcinek 2 626 mb o szerokości 6 z poszerzeniem na łukach do 7 mb);
  • przebudowa chodników do szerokości: 2,28 mb;
  • budowa zatok autobusowych: sztuk 5;
  • budowa przejścia dla pieszych z ich doświetleniem w obrębie oddziaływania (200,00 mb);
  • przebudowa przepustów pod zjazdami, pod koroną drogi;
  • przebudowa kolektora deszczowego;
  • wyprofilowanie i utwardzenie poboczy;
  • montaż barier energochłonnych i balustrad wygrodzeniowych.


Czas realizacji zadania określono na lata 2022-2023.


Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 06.03.2022, 17:06
ciekawe co za idiota będzie się cieszył z remątu drogi
Podpis
Podpis 06.03.2022, 19:34
Zapewne taki co wie jak się pisze remont oraz remontu.
tralala
tralala 01.03.2022, 15:06
"Łączna wartość inwestycji szacowana jest na niemal 9,9 mln złotych"

Jaki jest wkład własny powiatu, jaki jest procent pokrycia środkami zewnętrznymi? I jak się to ma do trudnej sytuacji finansowej powiatu - o czym informowano niedawno rząd w pewnej petycji?
Libuszanin
Libuszanin 01.03.2022, 14:15
Droga powiatowa w Libuszy jest w gorszym stanie i nic się nie robi tylko łata dziury.Ruch jest dużo większy niż w Kobylance,no ale cóż.
Czekamy na remont.
PL
PL 01.03.2022, 14:10
Coś tu nie halo. SIWZ do przetargu obejmowało cały odcinek od Zagórzan do Dominikowic. Kto tu namącił z info?
długi
długi 01.03.2022, 14:06
Odnoszę wrażenie, że artykuł jest mało precyzyjny.
Remont z tego co wiem dotyczy całej drogi aż do wojewódzkiej w Dominikowicach natomiast podbudowa do wymiany tam gdzie bywało najgorzej. Faktem jest, że ruch na tej drodze ostatnimi czasy jest dużo większy i kto wie jak będzie wyglądała reszta drogi za 4, 5 lat...
Wiem, wiem... można będzie zrobić kolejny remont...
Drogowiec
Drogowiec 01.03.2022, 18:12
Ja wiem że podbudowa drogi jest na całym odcinku taka sama (mieszkam przy niej od roku 1960). I gwarantuję że czeka nas remont za 5 lat. Ciekawy jestem dlaczego władza nie uczy się na błędach poprzedników.
Podpis
Podpis 06.03.2022, 19:35
Bo chodzi o to aby robić a nie zrobić.
Kierowca
Kierowca 01.03.2022, 13:06
Myślałem że naprawią całą drogę a to tylko do pałacu w Kobylance.
Dalej podbudowa tej drogi jest taka sama (też znikoma).
W takim razie za parę lat też czeka nas jazda po dziurach i kolejny remont.
Żyraf
Żyraf 01.03.2022, 12:37
To tak jakby powiedzieć, że będzie remont drogi Kraków-Gorlice, ale zacznie się w Krakowie a skończy w Wieliczce :-)

Pozostałe