Moc natury zaklęta w szamponach i odżywkach – prawda czy fałsz?

  • 06.04.2022, 13:57
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

długie i lśniące włosy Fot. materiały partnera
Coraz więcej mówi się o potędze naturalnych wyciągów i olejów. Producenci kosmetyków wyraźnie zaznaczają ich obecność w swoich preparatach, informując o tym w reklamach. Jak jednak nie dać nabić się w butelkę i zainwestować w produkty, które naprawdę korzystnie wpłyną na kondycję naszych włosów?

 

Celebracja śladowych ilości

Bardzo często reklama informuje nas o tym, że w szamponie znajduje się wyciąg z takiej i takiej rośliny albo jeden z popularnych olejków. Gdy sprawdzimy skład, z pewnością je tam znajdziemy. Tu przydaje się jednak umiejętność odczytywanie takich informacji. Wspomniane wyciągi i oleje najczęściej nie zajmują jednej w pierwszych pozycji, a wręcz… jedną z ostatnich! Bardzo często oznacza to, że ich zawartość w preparacie jest śladowa i będzie mieć niewielki wpływ na kondycję naszych włosów.

Niestety, takich praktyk dopuszcza się większość znanych producentów. Wykorzystują rozpoznawalność marki, chwytliwe hasła, które odnoszą skutek. W łazienkach Polek i Polaków królują ich szampony. Artykuł ten jednak nie ma być krucjatą przeciwko nim. Warto jednak zastanowić się, po jaki produkt sięgamy podczas zakupów. Wiele, ale nie wszystkie popularne kosmetyki mają w swoim składzie parabeny i SLS-y, które nie wpłyną korzystnie na kondycję naszych pukli.


Po jaką pielęgnację więc sięgać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej naturalne kosmetyki odmieniane są przez wszystkie przypadki. I to cieszy, bo oznacza, że świadomość konsumentów stale rośnie. Nie chcemy już używać byle czego. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że nierzadko naturalna pielęgnacja będzie tańsza od konkurencji. Jedną z przyczyn jest koncentrowanie się producentów na składzie ich preparatów. Nie inwestują raczej w reklamę, za którą przecież ostatecznie płaca konsumenci. Pieniądze mogą więc włożyć w dobrej jakości składniki.

Na szczególną uwagę zasługują tu przede wszystkim kosmetyki orientalne. Z pewnością każdy kojarzy to, jak wyglądają Hinduski. Zazwyczaj mogą pochwalić się płaszczem długich, lśniących, zdrowych włosów. I gwarantujemy, że nie używają one produktów europejskich, a sięgają po naturalne kosmetyki, dostępne na tamtejszym rynku. Ufają ajurwedyjskiej recepturze, opracowanej przed wiekami i ulepszanej z czasem.

 

Gdzie kupić takie preparaty?

Na rynku dostępne są orientalne szampony, odżywki, maski, wcierki, oleje czy balsamy do włosów. Trudno jednak znaleźć je w tradycyjnych drogeriach. Warto więc poszukać w internecie. Sklep, któremu można zaufać to Kosmetyki Orientu. Prowadzony jest przez ludzi z wiedzą i pasją, którzy pozyskują swoje produkty bezpośrednio od certyfikowanych producentów z krajów Orientu. Zyskujemy więc pewność, że otrzymujemy kosmetyki z najwyższej półki, w pełni bezpieczne do użycia. Regularne stosowanie zapewni nam wodospad lśniących, zdrowych i silnych włosów!

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe