Praca Gorlice – jak łatwo znaleźć pracę?

 • 19.04.2022, 16:15
 • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

gorlicki rynek, w tle ratusz i bazylika mniejsza w Gorlicach Fot materiały partnera
Leżące w połowie drogi między Jasłem a Nowym Sączem miasto Gorlice pełni ważne funkcje handlowo-usługowe w regionie. To także ośrodek przemysłu oraz budownictwa. W Golicach przeważa drobna przedsiębiorczość, niemniej działają tu również duże zakłady pracy (4 o stanie kadry rzędu 250-999 pracowników).

 

Miejscowość rozwija się gospodarczo i oferuje różnorodne możliwości prowadzenia ścieżki zawodowej. Do kogo najczęściej kierowane są oferty typu praca Gorlice? Jak szybko znaleźć etat w tym mieście? Oto garść aktualnych informacji na temat lokalnego rynku zatrudnienia.

 

Praca w Gorlicach – jak zacząć szukać pracy?

Panuje opinia, że szukanie pracy jest stresujące i trudne. Żeby takie nie było, warto się do poszukiwania nowej posady dobrze przygotować. Na początek dobrze jest poznać sytuację na rynku pracy w miejscowości lub okolicy, w której chcemy się zatrudnić. To pozwoli na realną ocenę indywidualnych notowań na rynku pracy i ewentualnie podjęcie właściwych kroków, by te notowania nieco poprawić.

Osoby szukające pracy w Gorlicach, ogólnie rzecz ujmując, są w niezłej sytuacji. Bezrobocie w powiecie nie jest wysokie – w lutym 2022 r. stopa bezrobocia była tu na poziomie krajowym, czyli 5,5%. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie pracodawców, w 2022 r. w powiecie gorlickim notuje się deficyt:

 • diagnostów samochodowych,
 • inżynierów budownictwa,
 • kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych,
 • kierowników budowy,
 • lekarzy,
 • nauczycieli praktycznej nauki zawodu,
 • operatorów obrabiarek skrawających,
 • pielęgniarek i położnych,
 • psychologów i psychoterapeutów,
 • samodzielnych księgowych.


 

Z drugiej strony na gorlickim rynku zatrudnienia jest zbyt wielu szukających pracy ekonomistów, pomocy kuchennych, pracowników administracyjnych i biurowych oraz pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych (zgodnie z Barometrem zawodów 2022).

 

Jeśli wykonujemy jeden z zawodów nadwyżkowych, warto pomyśleć o nabyciu nowych umiejętności, podniesieniu kwalifikacji czy też przebranżowieniu. Bezpłatne szkolenia i kursy zawodowe oferuje urząd pracy. PUP Gorlice może także przyznać dofinansowanie na naukę lub otworzenie własnej działalności gospodarczej – warto sprawdzić te opcje.

W czasie poszukiwania pracy potrzebne są nam dokumenty aplikacyjne. Nie odkładajmy przygotowania profesjonalnego CV na później. Jeśli nasz dotychczasowy życiorys zawodowy ma już kilka lat, warto go odświeżyć – nie tylko uzupełnić informacje, ale też np. zmienić szatę graficzną na bardziej nowoczesną czy dodać aktualne zdjęcie. Pamiętajmy też, że obecnie w CV powszechnie zamieszcza się tzw. profil zawodowy, czyli kilka zdań podsumowujących ścieżkę kariery, obrazujących cele zawodowe – zdecydowanie warto dodać taki element do curriculum vitae.

Jak szukać pracy? Przede wszystkim korzystając z dobrego źródła ofert pracy Gorlice.

 

Oferty pracy Gorlice – gdzie znaleźć atrakcyjne ogłoszenia o pracę?

Dobre źródło to takie, które jest bezpieczne oraz daje dostęp do bardzo wielu ogłoszeń. Warunki te spełnia profesjonalny portal rekrutacyjny, np. praca.pl. Znajdziemy tam kilkaset ogłoszeń typu praca Gorlice i okolice, a każde z nich jest aktualne i zweryfikowane (nie ma więc niebezpieczeństwa natknięcia się na oszusta próbującego wyłudzić dane lub pieniądze). Za pomocą portalu można bezpośrednio wziąć udział w rekrutacji, stworzyć CV, ustawić job alert czy przeliczyć wynagrodzenie w kalkulatorze brutto-netto. Warto sprawdzić te opcje.

Ogłoszenia znajdziemy też w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach. Możemy odwiedzić go osobiście (ul. Józefa Michalusa 18, 38-300 Gorlice), zadzwonić i umówić się na spotkanie z doradcą (tel. 18 353 55 20) lub sprawdzić oferty przez internet. Znajdują się one w Centralnej Bazie Ofert Pracy.

Kolejnym źródłem licznych ogłoszeń są grupy dedykowane pracy w mediach społecznościowych. Przeglądając zamieszczane tam anonse, zachowajmy ostrożność. Zanim wyślemy CV lub podamy swoje dane osobowe – sprawdźmy, czy mamy do czynienia z legalnie działającą firmą.

Oferty znajdziemy również bezpośrednio na stronach pracodawców. Szukajmy informacji w zakładkach typu Kariera, Praca, Dołącz do zespołu itp. Dobrym pomysłem jest zrobienie listy pracodawców, u których chcielibyśmy się zatrudnić i co jakiś czas odwiedzanie ich witryn. W przypadku braku rekrutacji możemy też wysłać podanie o pracę.

 

 

Justyna Miarecka

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aa
aa 20.04.2022, 17:08
Dzisiaj tak w Gorlicach, jak i w całej Polsce pracy nie brakuje.
mjm
mjm 21.04.2022, 12:45
chyba dla budowlańca, bo w innych zawodach brak, nie wiesz to nie pisz głupot
adolf
adolf 21.04.2022, 12:56
GÓR-STAL , TLC ,PIEKARNIA , LIDL , KAUFLAND I JESZCZE BY ZNALAZŁ COŚ trzeba tylko pochodzić do firm a nie w internecie szukac
milka
milka 20.04.2022, 14:30
praca,jaka praca,gdzie praca? bo nie słyszałam ..
?
? 21.04.2022, 12:55
DORADCA KLIENTA (Gorlice) COMPENSA DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. praca.pl Więcej 2 dni temu
KOSMETYCZKA (Gorlice) oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj Najnowsze
KSIĘGOWY/KSIĘGOWA INFAKT KH (Gorlice) INFAKT SP. Z O.O. www.pracuj.pl Więcej 2 dni temu
MENEDŻER ZESPOŁU SPRZEDAŻY (Gorlice) COMPENSA DYSTRYBUCJA SP. Z O.O. praca.pl Więcej 2 dni temu
MŁODSZY INŻYNIER JAKOŚCI (Gorlice) ROCKFIN SP. Z O.O. praca.pl Więcej Wczoraj Najnowsze
MŁODSZY INŻYNIER JAKOŚCI (Gorlice) ROCKFIN lento.pl Więcej Wczoraj Najnowsze
OPERATOR MASZYN I URZĄDZEŃ DO OBRÓBKI PLASTYCZNEJ (Gorlice) ELPIGAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oferty.praca.gov.pl Więcej 2 dni temu
PRACOWNIK OGÓLNOBUDOWLANY - CIEŚLA SZALUNKOWY (Gorlice) PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-PRODUKCYJNO-HANDLOWE "OTECH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj Najnowsze
PRACOWNIK PRODUKCJI (Gorlice) ELPIGAZ SP. Z O.O. www.pracuj.pl Więcej 2 godziny temu Z ostatniej chwili
PRZEDSTAWICIEL MEDYCZNY (Gorlice) KRKA-POLSKA SP. Z O.O. www.pracuj.pl Więcej 3 godziny temu Z ostatniej chwili
SPAWACZ (Gorlice) ELPIGAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oferty.praca.gov.pl Więcej 2 dni temu
SPAWACZ NA LINII PRODUKCYJNEJ (Gorlice) ELPIGAZ SP. Z O.O. www.pracuj.pl Więcej 2 godziny temu Z ostatniej chwili
SPECJALISTA DO SPRAW SPRZEDAŻY (PRACE INTERWENCYJNE) (Gorlice) oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj Najnowsze
SPRZEDAWCA (Gorlice) oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj
TECHNIK PRAC BIUROWYCH (Gorlice) oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj
WIERTACZ W METALU (Gorlice) oferty.praca.gov.pl Więcej Wczoraj
WŁAŚCICIEL SZKOŁY JĘZYKA ANGIELSKIEGO (Gorlice) EARLY STAGE www.pracuj.pl Więcej Wczoraj
......... https://pracawkrakowie.com.pl/…
bosss
bosss 20.04.2022, 07:51
Pracy w Gorlicach jest dość tylko nikt nie chce robić za najniższą czyli jakieś 2370zł na ręke a w śród miejscowych przedsiębiorców jest tzw. zmowa i nie dają więcej ..może jakaś lista ile i gdzie płacą???

Pozostałe