Nocna Jazda Ratowników tym razem dla Mai. To będzie spektakl!

  • 09.05.2022, 13:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

plakat nocnej jazdy ratowników dla Mai w Jedliczu Fot. materiały promocyjne/Nocna Jazda Ratowników
Błysk czerwonych i niebieskich światełek, dźwięk syren i tysiące osób, w których biją ratownicze serca! Właśnie taka impreza odbędzie się już w przyszłym tygodniu w nieodległym Jedliczu.

 

W przyszłym tygodniu niezwykła impreza tuż za miedzą

Nocna Jazda Ratowników to impreza charytatywna, która należy do najbardziej widowiskowych imprez w kraju. Idea jest prosta: mnóstwo pojazdów i mundurowych, którzy bawią się wspólnie w szczytnym celu. Barwne i dźwięki to tylko pretekst do tego, by w tle zabrzmiały ciche dźwięki monet w skarbonkach, które mają pomagać najbardziej potrzebującym.

W tym roku Nocna Jazda Ratowników ma wesprzeć Maję, która cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

 

Jak czytamy w informacji o dziewczynce na stronie Fundacji Słoneczko, która opiekuje się Mają:

5-letnia Maja Pawłowska mieszka wraz z rodziną w miejscowości Potok, niedaleko Krosna. Urodziła się jako wcześniak. W wyniku niedotlenienia okołoporodowego choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Rozwój Mai wymaga odpowiedniej i długotrwałej rehabilitacji, dzięki której dziewczynka będzie mogła w przyszłości samodzielnie się poruszać.

Rok temu, Maja przeszła poważną operację Selektywnej Rizotomii Grzbietowej w Szczecinie. Była to dla jej rodziny trudna decyzja, ponieważ istniało ryzyko, że dziewczynka jest za słaba, a operacja nie pomoże.

W efekcie końcowym, operacja powiodła się, tym samym dając Mai szansę na dalsze leczenie.

 

Maja jest dzielną wojowniczką, ale ma przed sobą jeszcze wiele przeszkód.

To bardzo mądra 4 letnia dziewczynka , której największym problemem jest rozwój ruchowy. Aktualnie porusza się przy balkoniku, na dłuższe odległości potrzebuje wózka inwalidzkiego.

 

Rodzice wyrażają nadzieję, że Maja będzie jeszcze biegać za swoim rodzeństwem. Wiedzą jednak, że osiągnięcie tego celu wymaga jeszcze mnóstwa pracy i niestety pieniędzy.

Właśnie dlatego 21 maja 2022 roku w Jedliczu (na parkingu Orlen Południe) spotkają się przedstawiciele służb ratowniczych.

Spotkacie się m.in. ze strażakami i policjantami, poznacie ich wozy bojowe i z pewnością będziecie mogli tam zrobić mnóstwo przepięknych zdjęć!  Plakaty informują o tym, że będziecie mogli spędzić czas w strefie służb mundurowych, strefie wojskowej, lotniczej, strefie dla dzieci, strefie motoryzacyjnej i driftu, strefie gastro. Czekać będzie na Was także loteria fantowa, dyskoteka strażacka, a na wielki finał: koncert Rompeya.

Jeśli zaś zobaczycie wolontariuszy z puszkami, nie wahajcie się wesprzeć akcji wsparcia Mai. Dzięki tym funduszom będzie mogło się zmienić życie nie jednej, ale bardzo wielu osób: Mai i jej najbliższych.

W Nocnej Jeździe Ratowników 2022 wezmą udział także przedstawiciele naszego powiatu. Swoją obecność zapowiedzieli już m.in.: OSP Lipinki, OSP KSRG Uście Gorlickie, OSP Rożnowice, OSP Pagorzyna.

 

Dołącz do wydarzenia na facebooku TUTAJ

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe