Majówka w Regietowie. Już w ten weekend słodka akcja dla chorego Józia z Brunar

  • 18.05.2022, 11:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Józio Dawiec z Brunar Fot. siepomaga.pl
Ciasto do niedzielnej kawy nie będzie w najbliższy weekend problemem, bowiem każdy z nas będzie mógł kupić całe opakowanie z pysznymi słodkościami, a jednocześnie pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie 14-miesięcznego Józia.

 

Historia Józia rozrywa serce i pokazuje, jak okrutny los może w jednej chwili zmienić beztroskie dzieciństwo w koszmar. Diagnoza, którą usłyszeli rodzice chłopczyka zwaliła ich z nóg, okazało się bowiem, że Józio zmaga się z jednym z najgroźniejszych nowotworów, który występuje u małych dzieci – z neuroblastomą, czyli złośliwym nowotworem nerwów obwodowych autonomicznego układu nerwowego.

Nie ma już beztroskich zabaw, spacerów, podróży, planów na daleką przyszłość. Pojawiły się za to kroplówki, chemia i szpital, który będzie jego domem na najbliższe miesiące – piszą zrozpaczeni rodzice Józia.

 

Więcej o straszliwej chorobie Józia możecie przeczytać w naszym artykule z początku kwietnia >>>Józio ma 12 miesięcy i olbrzymiego guza w klatce piersiowej

Ostatnim etapem leczenia Józia, który daję szanse na całkowite wyleczenie, jest bardzo droga, nierefundowana szczepionka dostępna jak na razie wyłącznie w Nowym Jorku. Jej podanie mogłoby zapobiec wznowie, która przy tego typu nowotworach jest niestety bardzo prawdopodobna. Nie możemy dopuścić do wznowy, bo ta może być tragiczna w skutkach!

Niestety szczepionka jest kosmicznie droga – jej koszt to około milion złotych. 

Jest to cena za życie Józia, której nie jesteśmy w stanie sami zapłacić. Dlatego prosimy Was wszystkich o pomoc, aby leczenie mogło zakończyć się całkowitym sukcesem. Aby zdążyć z uzbieraniem tak dużej kwoty, zaczynamy już teraz, kwota nie jest jeszcze ostatecznie ustalona, może ulec zmianie w trakcie trwania zbiórki.

Podanie szczepionki jest możliwe tylko 100 dni po zakończonym leczeniu, dlatego tak liczymy na pomoc wszystkich ludzi, którym los Józia nie jest obojętny. Z całego serca dziękujemy.


W sobotę i niedzielę (21 i 22 maja) w Stadninie Koni Huculskich Gładyszów odbędzie się Majówka w Regietowie.

W czasie imprezy zaplanowano kiermasz ciast przygotowanych przez najlepsze gospodynie z gminy Uście Gorlickie. W akcję włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa, Uścia Gorlickiego, Brunar, Smerekowca, Skwirtnego, Hańczowej, Izb i Śnietnicy. 

Wszystkie pieniądze zebrane w czasie kiermaszu zostaną przeznaczone na leczenie Józia z Brunar.


Dokładny program imprezy >>>Majówka w Regietowie 2022


PS Sugerowana cena za jedno opakowanie ciasta to 20 złotych.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe