Pływania (nie)idealna? Konstruktywna krytyka spotkała się z odpowiedzią

  • 23.06.2022, 11:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

z prawej strony wanna jacuzzi, po lewej stronie ciemniejsze, drewniane… Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Niedawno na naszym portalu pojawił się artykuł na temat atutów krytej pływalni, która została niedawno oddana po generalnym remoncie. Słów pochwał nie brakowało, ale pojawiła się też krytyka: ta mniej i ta bardziej konstruktywna.

 

Niedawno w artykule >>>Generalnie, pływalnia jest idealna. Pierwsze recenzje po remoncie napisaliśmy o tym, jakie komentarze, uwagi i propozycje zmian pojawiły się po pierwszych wizytach na terenie krytej pływalni w Gorlicach

 

Pochwał wiele, ale nie brakuje krytyki

Pochwał nie brakowało, chociaż w wielu przypadkach podkreślano, że mówienie o osiągnięciu „ideału” to nieco zbyt daleko idące stwierdzenie. W wielu komentarzach wskazywano pewne niedociągnięcia i mankamenty projektu. Co ulepszyć, by obiekt lepiej spełniał oczekiwania odwiedzających do mieszkańców i przyjezdnych? Jak podnieść standard tego miejsca, a co po remoncie po prostu nie wytrzymało próby czasu?

Na naszym profilu FB pod artykułem o krytej pływalni pojawiło się bardzo wiele krytycznych komentarzy. Krytyka ta była jednak w wielu przypadkach uzasadniona, ale i konstruktywna.

Na tę krytykę odpowiedział tam dyrektor OSiR, Mariusz Duszowicz. Oto jego słowa zamieszczone pod tekstem:

W odpowiedzi na zarzuty przedstawione w komentarzach wyjaśniam:

1. Suszarki Starmix zainstalowane w szatniach to profesjonalne niemieckie suszarki basenowe. Ich referencje potwierdzone zostały na basenach w: Łomży w Parku Wodnym, Tarnowie Pogdógrnym w Tarnowskich Termach, we Wrocławskim Aquaparku, na Gryfickiej Pływalni, w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji, w Kwidzyniu w Kwidzyńskim Centrum Sportu i Rekreacji oraz w Wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym AQUA-ZDRÓJ.

2. Zastosowane baterie prysznicowe Firmy Delabie sprawdzono w krakowskim Aquaprku przy ul. Dobrego Pasterza (funkcjonują tam już od 10 lat), Termach Rzymskich w Czeladzi, na basenie AGH-u w Krakowie. Można też zobaczyć pełną listę referencyjną na delabie.pl.

3. Brak funkcjonującego solarium powodowany jest kłopotem z dostawą nowych lamp. Nowosądecka firma, która serwisuje nam solarium zobowiązała się je sprowadzić do końca czerwca.

4. Rdzewiejące punktowo schody prowadzące na zjeżdżalnię czy odpadający tynk w saunie parowej są wadą wykonawczą, a Wykonawca wezwany został do usunięcia tych usterek.

5. Podwyższone ceny biletów wstępu na pływalnię wynikają ze zwiększonych cen: energii elektrycznej, wody czy ciepła technologicznego. Dodatkowo OSiR funkcjonuje jako zakład budżetowy, a co za tym idzie połowę kosztów utrzymania obiektów sportowych musi wypracować komercyjnym obrotem.

6. Płytki w nieckach basenowych nie wymagały wymiany. Są w dobrym stanie technicznym.

7.  Zastosowane 8 osobowe jacuzzi „sunflower” to jedno z największych tego typu urządzeń, dodatkowo warunki techniczne (powierzchniowe) nie pozwalały nam na zastosowanie innego sprzętu.

8. Oznakowanie obiektu i szafek jest w trakcie realizacji, a opóźnienia wynikają z mocy przerobowych firmy, która realizuje zlecenie.

Co do pracy pracowników nie miałem jeszcze bezpośrednich skarg więc trudno jest mi się do tego odnieść.

 

Za konstruktywną krytykę dziękuję, zawsze jest to jakaś wskazówka, co można poprawić przy funkcjonowaniu pływalni.
Mariusz Duszowicz
OSiR Gorlice

 

Jak więc widzimy, wiele rzeczy jeszcze ulegnie zmianie i to na lepsze. Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze pod tekstem i zachęcamy do konstruktywnej krytyki: jak widać, ma ona sens!

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pw
Pw 23.06.2022, 20:54
I dalej te czepki....
Wp
Wp 23.06.2022, 18:11
Basen po remoncie jak najbardziej skorzystał, zarowno funkcjonalnie jak i estetycznie. Generalnie zmiana na plus! Jednak na co zwrócił bym uwage to to ze mozna by było ustalić prywatne lekcje i zajecia szkół pływania w jednych godzinach, aby inni typowo rekreacyjni użytkownicy mogli swobodnie korzystac z basenu a nie wykłucać sie z kursantami o miejsce do pływania. No i jeszcze ten pan ratownik siedzący/pilnujący jacuzzi? Skoro jest ono na uboczo to można dać użytkownikom troche wiecej komfortu.
Tony Howk
Tony Howk 23.06.2022, 11:14
Ludzie zawsze będą narzekać i krytykować bo się w ten sposób dowartościowują. Jak będzie cztery gwiazdki to będą chcieli pięć.
A w domu drewniana budka za stodołą.
Rolke
Rolke 24.06.2022, 20:09
Jeżeli ludzie nie będą narzekać, nic nie będzie się zmieniało na lepsze.
Ot dostał budkę za stodoła, więc starczy

Pozostałe