Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Środa. Trwa konferencja ministra zdrowia, będą nowe obostrzenia [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Kolejny dzień z koronawirusowym raportem w Polsce. Najważniejsze informacje w jednym miejscu. 24 lutego >>>
Środa. Trwa konferencja ministra zdrowia, będą nowe obostrzenia [AKTUALIZACJA]

Autor: Fot. ilustracyjne / freepik.com

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys – powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widzimy, w których regionach następują większe wzrosty. W woj. warmińsko-mazurskim jest to 34% przy średniej ogólnopolskiej 19%.

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe.  Od 27 lutego wprowadzamy kwarantannę po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Od 27 lutego wprowadzamy obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

 

godz. 14.59

Na żywo | Konferencja prasowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego

 

 

 

godz. 11

 


Podsumowanie 24 lutego >>> godz. 10.45 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 1 661 109 /42 808 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dziś mamy 12 146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w Małopolsce 718, w tym: 12 nowych przypadków zakażenia z powiatu nowosądeckiego i 17 osób zakażonych z Nowego Sącza, 6 osób z powiatu limanowskiego, 32 nowe przypadki zakażenia z Tarnowa, 44 osoby z powiatu tarnowskiego oraz 12 nowych przypadków zakażenia z powiatu jasielskiego.

W powiecie gorlickim:

  • nowe zakażenia covid-19: +20
  • liczba osób objętych kwarantanną: 113
  • liczba wykonanych testów: 161

godz. 10.45

 

godz. 10.30

Mamy 12 146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

  • mazowieckiego (1961),
  • śląskiego (1529),
  • pomorskiego (1113),
  • warmińsko-mazurskiego (970),
  • wielkopolskiego (962),
  • kujawsko-pomorskiego (741),
  • małopolskiego (718),
  • podkarpackiego (656),
  • dolnośląskiego (642),
  • łódzkiego (639),
  • lubelskiego (451),
  • podlaskiego (449),
  • zachodniopomorskiego (412),
  • lubuskiego (345),
  • świętokrzyskiego (236),
  • opolskiego (108).

214 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu #COVID19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 305 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 661 109 /42 808 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

 

godz. 10

 

godz. 8.30

 



Napisz komentarz

Komentarze

Głowa boli 24.02.2021 19:01
Czy ktoś mi to wytlumaczy, październik 27 tysięcy pozytywnych, przyłbice są ok , luty ponad dwa tysiące pozytywnych, przyłbice są ok, dzisiaj 12 tysięcy pozytywnych, przyłbice są nie ok

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 14Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia gorlicki ratusz na rynku Czym jeżdżą radni z Gorlic? Sprawdziliśmy ich oświadczenia majątkowe. Od lokalnych krezusów po skromnych Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gorlicach pojawiły się oświadczenia majątkowe wszystkich 21 radnych Rady Miasta za rok 2024. To coroczny obowiązek, który pozwala mieszkańcom sprawdzić, czym dysponują ich reprezentanci: jakie mają nieruchomości, ile oszczędności zgromadzili, z jakich źródeł osiągają dochody i – co wielu ciekawi najbardziej – jakimi samochodami jeżdżą.Data dodania artykułu: 23.07.2025 11:14Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12