>>>Od niemal dwóch tygodni nie musimy nosić maseczek na wolnym powietrzu, ale...
>>>Od 1 lipca uruchomiona zostanie loteria Narodowego Programu Szczepień
Przypominamy, że od dziś:
- Od 28 maja będzie możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej wewnątrz (np. w restauracji). Będzie obowiązywał limit osób – max. 50. Tego typu wydarzenia będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Obowiązuje do 5 czerwca
- Od 31 maja wszyscy uczniowie wracają do nauczania stacjonarnego.Obowiązuje do odwołania
- Od 28 maja działalność będą mogły wznowić restauracje. Lokale gastronomiczne będą musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 50 proc. obłożenia lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Obowiązuje do 5 czerwca
- Od 28 maja zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, solaria. Obowiązywać będzie tam limit osób – max. 1 os. na 15 m2. Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, będzie obowiązywał limit do 250 osób. Obowiązuje do 5 czerwca
godz. 11.03
ℹ️ Wykonaliśmy 19 175 171 szczepień
— #SzczepimySię (@szczepimysie) May 28, 2021
1️⃣ dawką wykonano 13 302 965 szczepień
✅ w pełni zaszczepionych jest 6 308 403 osoby(zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów)
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w naszym serwisie ⤵️https://t.co/NMqyTPXfQo pic.twitter.com/D9rv4LK7hE

Podsumowanie 28 maja >>> godz. 10.45 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 2 870 595 / 73 557 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dziś mamy 946 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w Małopolsce 66, w tym: 3 nowe przypadki zakażenia z powiatu nowosądeckiego i 1 nowy przypadek zakażenia z Nowego Sącza, 0 osób z powiatu limanowskiego, 2 nowe przypadki zakażenia z Tarnowa, 5 osób z powiatu tarnowskiego oraz 2 nowe przypadki zakażenia z powiatu jasielskiego.
W powiecie gorlickim:
- nowe zakażenia covid-19: 0
- liczba osób objętych kwarantanną: 172
- liczba wykonanych testów: 149
- liczba przypadków śmiertelnych: 0
- choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0
- wyłącznie z powodu COVID-19: 0
- liczba szczepień w powiecie gorlickim (ogółem): 45 909
- dzienna liczba szczepień: 734
- liczba szczepień (obie dawki): 14 034
- dzienna liczba szczepień drugą dawką: 327
godz. 10.45
? W ciągu doby wykonano ponad 55,6 tys. testów na #koronawirus. pic.twitter.com/qksyrkbpfL
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) May 28, 2021
godz. 10.30
Mamy 946 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:
- śląskiego (123),
- mazowieckiego (113),
- wielkopolskiego (110),
- dolnośląskiego (84),
- łódzkiego (71),
- małopolskiego (66),
- pomorskiego (60),
- zachodniopomorskiego (56),
- lubelskiego (53),
- kujawsko-pomorskiego (39),
- opolskiego (34),
- podlaskiego (32),
- świętokrzyskiego (28),
- podkarpackiego (27),
- warmińsko-mazurskiego (21),
- lubuskiego (14).
15 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
Z powodu #COVID19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 82 osoby.
Liczba zakażonych koronawirusem: 2 870 595 / 73 557 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.
godz. 10
? Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/vC8J5kUBQT
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) May 28, 2021





![Piątek. Od dziś kolejne luzowania obostrzeń [AKTUALIZACJA] Piątek. Od dziś kolejne luzowania obostrzeń [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-piatek-od-dzis-kolejne-luzowania-obostrzen-aktualizacja-1652216932.png)



![Kobylanka. Zaginęły Kamila i Alex [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa psy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kobylanka-zaginely-kamila-i-alex-foto-1761999741.jpg)




![Gorlice. Kolizja na Zawodziu. Poważne utrudnienia w ruchu pojazdów [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbity samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-zawodziu-foto-1761942447.jpg)
![Biecz. Zderzenie dwóch osobówek na DW 980 [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-biecz-zderzenie-dwoch-osobowek-na-dw-980-foto-1761941155.jpg)
![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)


![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)


![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)



![Gorlice. Zderzenie pojazdów na ul. Michalusa [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzony pojazd a przed nim strażacy i policjanci](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-pojazdow-na-ul-bieckiej-1760713636.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze