Na powierzchni ponad 130 metrów kwadratowych mieści się pomieszczenie ogólnodostępne, które wyposażone zostanie w stoły i krzesła, tak zwane pomieszczenie klubowe, w którym znajdą się kanapy i fotele, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu, kuchnia z odpowiednim wyposażeniem, łazienka i szatnia.
W budynku zostały skute tynki, wymieniono instalacje i drzwi wewnętrzne, docieplono podłogi i ściany oraz wykonano okładziny ścian i posadzek, dostosowano także łazienkę do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na koniec pomalowano ściany i sufity. Trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe i montaż mebli.
Łączny koszt remontu to ponad 257 tysięcy złotych, z czego bieccy urzędnicy pozyskali na ten cel ponad 178 tysięcy złotych.
Działalność czwartego już Klubu Senior + w gminie Biecz rozpocznie się w styczniu 2022 roku. Pozostałe Kluby Seniora znajdują się w Grudnej Kępskiej, Rożnowicach oraz Binarowej i wszystkie są prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Nadzieja”.
Gmina Biecz jest niekwestionowanym liderem w Małopolsce w zakresie liczby prowadzonych klubów dedykowanych seniorom. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, zachęcając osoby starsze do kreatywnego spędzania czasu. Wpływa także na polepszenie kontaktów międzyludzkich, zwiększenie aktywności fizycznej i troski o własne zdrowie. Natomiast doświadczenie osób starszych jest wykorzystywane do podnoszenia potencjału lokalnego i realizację wielu ciekawych inicjatyw.
Źródło info i foto: UM w Bieczu




![Czwarty Klub Seniora jest prawie gotowy. Brawo Biecz! [FOTO] Czwarty Klub Seniora jest prawie gotowy. Brawo Biecz! [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-czwarty-klub-seniora-jest-prawie-gotowy-brawo-biecz-foto-1652222748.png)








![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765539886.jpg)


![Co robiły dzieci z gorlickich placówek w starostwie? Przedświąteczne spotkanie bez zadęcia [FOTO] Zdjęcie przedstawia ubieranie choinki w starostwie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-z-gorlickich-placowek-ubraly-choinke-w-starostwie-przedswiateczne-spotkanie-bez-zadecia-fot-1765530866.jpg)
![Halo Tu Weekend. Jarmarki, warsztaty dla dzieci, mecz GKPS oraz Sprint Barbórka [12-14 grudnia 2025] zdjęcie przedstawia pojazd osobowy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-jarmarki-warsztaty-dla-dzieci-mecz-gkps-oraz-sprint-barborka-12-14-grudnia-2025-1765528694.jpg)

![Powstanie rondo w Bieczu. Najbardziej problematyczne skrzyżowanie przestanie być zmorą kierowców [MAPKA] Zdjęcie przedstawia Biecz z lotu ptaka](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powstanie-rondo-w-bieczu-najbardziej-problematyczne-skrzyzowanie-przestanie-byc-zmora-kierowcow-ma-1765527182.jpg)

![Tragedia w Ropie. Brat zastrzelił siostrę [FOTO] Tragiczne zdarzenie w Ropie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tragedia-w-ropie-brat-zastrzelil-siostre-foto-1765378781.jpg)








![Nie żyje Stanisław Augustyn [NEKROLOG] zdjęcie przedstawia czarno-białe zdjęcie mężczyzny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-zyje-stanislaw-augustyn-1765450727.jpg)
![Gorlice. Zatrzymano grupę nielegalnie pracujących obcokrajowców [FOTO] Zdjęcie przedstawia samochód policyjny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zatrzymano-grupe-nielegalnie-pracujacych-obcokrajowcow-foto-1764789924.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze